Egreat R6S

rleon

New member
a i jeszcze jedno zauważyłem: wszędzie piszą, że podczas instalacji na tym maleńkim wyświetlaczu ma być napis UPDATE jak zacznie instalować, a u umnie cały czas świeci HALLO :)
 

rleon

New member
Witajcie,
dopiero co dołączyłem do forum bo problem mnie do Was przywiał :/
Przestudiowałem chyba wszystko co było dostępne i choć znalazłem jeden post o podobnym problemie do mojego, to rozwiązania niestety nie trafiłem.

Potrzebuję pomocy bo mnie coś trafi zaraz:

Chodzi o problem po mojej próbie zainstalowania nowego softu.
Według wszystkich wskazówek poprzez restart trzymany i włączony power zaczynam instalcję.
USB z plikiem instal wsadzony, trzymam restart, włączam power, trzymam trzymam trzymam, pojawia się komunikat "wait for instal USb..." nadal trzymam do momentu aż nie wyskoczy pasek zielony że się zaczyna instalować. Jak puszczełem wcześniej nie startowała instalacja, próowałem kilka razy. puszczam guzik, instaluje się, kończy się optymistyczną informacją o sukcesie instalacji, robi restart i DUUUUPA.
po po restarcie stoi na napisie "Egreat www itd"

Próbowałem oczywiście od oficjalnych softów

jak i innych.

kilkanaście prób i zawsze stoi zawieszony w tym samym miejscu. Sił i cierpliwości już brak :(

Co robię nie tak albo co zrobić jeszcze? poratujcie dobrą radą proszę


to ja już nie wiem co może być że nie świeci się update na wyświetlaczu, ale się instaluje do końca, robi restart i stoi...
 

roxy2

New member
...Gdyby tak to zawsze możesz kupić pilota uniwersalnego ja tak zrobiłem od razu (wygoda) pilota mam Logitech 200i....

Hej, interesuje mnie, czy jeśli sobie kupię taki pilot, to czy uda mi się go zaprogramować bez działającego oryginalnego (Chińskiego) pilota do EGreat?
Na stronie Logitech piszą bowiem, że wystarczy podłączyć pilot Logitech 200i to internetu, a on sam ściąga sobie sterowniki do 5000+ urządzeń. Czy mógłbyś sprawdzić dla mnie, czy właśnie w taki sposób, znajdę na liście producenta urządzenie EGreat R6S Pro?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rafał
 

roxy2

New member
Hej,

byłem dzisiaj w HumanMedia. Kupiłem nowego pilota. Nie pytajcie za ile.

Swoją drogą interesuje mnie, co mi powie sprzedawca z e-bay. Będę raportował.
Jeśli mi przyśle nowego, albo jeśli naprawię starego, to będę miał do sprzedania ewentualnie dwa piloty :)

Dam znać, jakby co.

PS. Ponieważ mam już uprawnienia do wklejania linków, więc podaję, gdzie można zobaczyć zjawisko jakie daje mój stary pilot
https://www.dropbox.com/sh/8mruxg8wta9dkyl/CWos5Y8xbn

Z pozdrowieniami
Rafał
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Mój wiekowy Pioneer VSX-808RDS nie ma takich bajerów jak HDMI :)
Podłączyłem bezpośrednio do TV.
Także zauważyłem te "ziarenka". Najlepiej widoczne na czarnych pasach na górze i dole ekranu.
Jeśli piszesz, że zmiana na 720 to niweluje to muszę przestawić.


Kolego i dało to efekt zniknięcia "ziarenek" ?
 

roxy2

New member
Witam,

informuję, że z nowym pilotem urządzenie działa.

Mam jednak problemy z odtwarzaniem plików MKV.
Czy na oryginalnym sofcie to jest normalne, żeby 720p szarpało.

1080p szarpie prawie na każdym filmie >= 6GB
720p również potrafi czasem szarpnąć (krótko i raz na 2 minuty).

Z tego, co widziałem w sieci, to ten EGreat ma chyba najlepsze bebechy w środku.

Może problem jest z tym, że podłączyłem dysk do portu USB 2.0.

Próbowałem jednak podłączyć dysk (1TB USB 3.0) do środkowego portu, czyli USB 3.0, ale system go nie wykrył.

Jakaś masakra z tym urządzeniem. Co poradzić?

Mój stary (2 lata) BluRay LG odtwarza te pliki bez problemu.
Chciałem się go pozbyć, bo nie mam płyt i drażnił mnie kabel USB na frontowym panelu LG.
 

roxy2

New member
U mnie też rzucało dyskiem,za małe zasilanie na porcie usb-0,5A.
Kup sobie taki kabelek jak dalej będzie wariował to pod czerwone usb podłącz dodatkowe zasilanie np zasilacz 1A od tableta lub innego urządzenia.
Ja tak mam i jest OK pliki mam po 40gb idą bez zająknięcia.
Ostatecznie wymień dysk na taki który posiada swoje zasilanie.

Dzięki za rady. Tak chyba zrobię.
Czy ten zasilacz od tableta, to może być ładowarka do smartphone'a? Daje ona ok. 5V i 0,7 A.

Na razie podłączyłem zwykłego Pendrive (USB 2.0) do portu USB 3.0 i wszystko mi działa, tzn. jeden film 7,7GB, tylko tyle zmieściło się na Pendrive. Teraz nie ma rwania.

Na pewno coś z tym dyskiem zrobię.
Dzięki raz jeszcze.
 

RAF1977

Banned
Kuźwa mój oplay bez problemu ciągnie filmy iso 40gb z dysku 1tb przez usb2 bez zajakniecia.
Egreat jest w drodze, kupiłem go żeby oglądać iso 3d po hdmi 1.4
Jak to nie będzie płynnie działać to go odsyłam w pizdu.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mój Himedia nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem z dysku przenośnego,jakiejkolwiek wielkości pliku.
Z tym że ja mam przenośny dysk 500gb.Może to ma znaczenie.
Wewnętrzny dysk mam 1tb. wszystko podłączone na raz i nie ma żadnych problemów.
 

roxy2

New member
U mnie też rzucało dyskiem,za małe zasilanie na porcie usb-0,5A.
Kup sobie taki kabelek jak dalej będzie wariował to pod czerwone usb podłącz dodatkowe zasilanie np zasilacz 1A od tableta lub innego urządzenia.
Ja tak mam i jest OK pliki mam po 40gb idą bez zająknięcia.
Ostatecznie wymień dysk na taki który posiada swoje zasilanie.

Witam,

Mam Egreat R6S Pro i w ładowarce mam 12V 2A.
Udało mi się podłączyć dysk przez kabel SATA. Wszystko pięknie śmiga.

Mam pytanie co do stabilności połączenia z internetem. Często widzę komunikat, że sieć jest niedostępna, np. w YouTube.

Drugi pytanie, to jak w Android zainstalować TuneIn, pomijając, że jakoś rozwiążę problem z internetem.

A może używacie czegoś innego do słuchania radia internetowego? Zależy mi na PR3 (Trójka, Program Trzeci Polskiego Radia :hihi:
 

mikla91

New member
Ja mam aktualnie wersje 3.0.5.3 i przez problemy z aktualizacją jednego z forumowych kolegów póki co się wstrzymam z jakąkolwiek zmiana firmware.
Zastanawiam się nad kupnem dysku zewnętrznego WD Passport Ultra 2TB. Czy ktoś z forumowiczów używa/ł i nie ma problemu z działaniem z Egreat?
 

sokoll855

New member
Witam
po 2 miesicach oczekiwania mój egreat jest w domu podłaczony do plazmy i logitech z906 wszystko działa ok ale nie wiem jak udostepnic pliki przez wifi z mojego laptopa w windowsie wszystko ustawilem jak tu z godnie z dokumentem na human media
ale egreat nie widzi udostepnionego folderu, internet z vectry z ich ruterem prosze o pomoc
i jeszcze pytanie jak sie wchodzi w przegladarke internetu
 

mabamba

New member
Witam

Dzień dobry.

Przeczytałem cały ten wątek trzy razy :shock:
Przyleciał R6S prosto z HK.
Niby działał.
Podłączyłem dysk po USB - było OK. Po wyłączeniu i włączeniu player się nie uruchamia tylko ekran z niebieską strzałką i "please wait for usb update"
Zapakowałem na PENdrive 2.5.6.0 z mos i po uruchomieniu od razu "install completed" i player się uruchomił. Z menu wyniknęło że soft został stary (3.0.5.5).
Próba aktualizacji z poziomu menu skończyłą się "update error"
Więc aktualaizacja przez "restore button" - niby wszystko OK ale kończy się wyświetleniem logo Egreat i adresem strony egreat
Próbowałem softów czeskich, oryginalnych starych, oryginalnych nowych ....

Ktoś ma pomysł jakiś jak dziada uruchomić?
I dlaczego wołał o usb do upgrade przy włączaniu? (od tego się zaczęły problemy) ....

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle ... :-?
 

RAF1977

Banned
Musisz mieć dysk twardy z wyjściem esata. Ja taki jeden mam 3.5" z własnym zasilaczem. Ale do filmów chciałem używać tej Toshiby 2.5" z usb 3.0 bo jest poręczna.
 

rleon

New member
Dzień dobry.

Przeczytałem cały ten wątek trzy razy :shock:
Przyleciał R6S prosto z HK.
Niby działał.
Podłączyłem dysk po USB - było OK. Po wyłączeniu i włączeniu player się nie uruchamia tylko ekran z niebieską strzałką i "please wait for usb update"
Zapakowałem na PENdrive 2.5.6.0 z mos i po uruchomieniu od razu "install completed" i player się uruchomił. Z menu wyniknęło że soft został stary (3.0.5.5).
Próba aktualizacji z poziomu menu skończyłą się "update error"
Więc aktualaizacja przez "restore button" - niby wszystko OK ale kończy się wyświetleniem logo Egreat i adresem strony egreat
Próbowałem softów czeskich, oryginalnych starych, oryginalnych nowych ....

Ktoś ma pomysł jakiś jak dziada uruchomić?
I dlaczego wołał o usb do upgrade przy włączaniu? (od tego się zaczęły problemy) ....

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle ... :-?

No jak wiesz juz a opisywalem temat pare postów temu mam to samo. Po instalacji wisi i pokazuje na tv tylko nazwę i www a na wyświetlaczu nonstop hello. A u ciebie podczas instalacji i pózniej jest jakis napis update czy guid lub cos innego niż hello?

A może ktoś wie jak gnoja całkiem wyczyścić brutalnie lub nie i zacząć od mowa ?
 
Do góry