Efekt wychodzenia z ekranu

piomalek

Member
Czy efekt wychodzenia z ekranu jest taki sam w 3D pasywnym jak w 3D aktywnym. Nie miałem okazji sprawdzić tego samego materiału w dwóch technologiach, ale widziałem 3D aktywne na przykładzie reklamy kung fu pandy. I zastanawia mnie czy w 3D pasywnym tez uzyska sie taki efekt wychodzenia z ekranu.
 

dexter_18

New member
Osobiście planuje zakup tv z aktywnym 3D, wedłum mnie jest lepszej jakości aktywne niż pasywne. Posiadam mały tv 27 cali który używam jako mionitora firmy LG i w nim mam pasywne 3d fajne ale bez szału, oglądajać w sklepach rtv aktywne 3d ma jak dla mnie dużo lepszy efekt dlatego nowy tv postanowiłem zakupić z aktywnym 3d.
 

RafMat

New member
Piomalek .powiec co ty widziałeś i czy widziałeś na żywo 3D ? Wszystkie co możemy tobie zasugerować już napisaliśmy.Odczucia są subiektywne, są ludzie co wogóle nie widzą efektu 3D (możesz być jednym znich ) Czy przywiazujesz wagę do szczegółów? I przystań pytać czy widać EFEKT WYCHODZENIA Z OBRAZU. TAK WIDAĆ W FILMACH ROBIONYCH POD 3D. :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

dexter_18

New member
Filmy oglądałem różne, na tym małym tv, efekt wychodzenia z ekranu widać ale napewno wyrażniejszy jest w 3d aktywnym. W pasywnym 3d wystarczy spojrzeć z innego kąta na ekran i już się zamazuje. Nie wiem jak to pasywne wygląda na duzym ekranie i nowszym sprzęcie ale ja zdecydowałem się na aktywne. Najlepiej przejdz się do sklepu rtv gdzie można obejrzeć tv i sam przetestujesz.
 

piomalek

Member
Piomalek .powiec co ty widziałeś i czy widziałeś na żywo 3D ? Wszystkie co możemy tobie zasugerować już napisaliśmy.Odczucia są subiektywne, są ludzie co wogóle nie widzą efektu 3D (możesz być jednym znich ) Czy przywiazujesz wagę do szczegółów? I przystań pytać czy widać EFEKT WYCHODZENIA Z OBRAZU. TAK WIDAĆ W FILMACH ROBIONYCH POD 3D. :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Ładnie zapytałem dexter_18 czy on miał ten efekt i mówi że miał i o taką odpowiedź mi chodziło więc o co sie czepiasz, ja widzę efekt 3D bo w kinie Gęba kota z alicji do mnie podleciał czy też duszki w avatarze.
 

RafMat

New member
Nie chcę cię zrazić do którejś tech.dlatego pytam czy wogóle widziałeś.Ja osobiście mam aktywne 3D z czego jestem bardzo zadowolony.musisz pamiętać czym większy TV tym efekt jest lepszy.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

piomalek

Member
Nie chcę cię zrazić do którejś tech.dlatego pytam czy wogóle widziałeś.Ja osobiście mam aktywne 3D z czego jestem bardzo zadowolony.musisz pamiętać czym większy TV tym efekt jest lepszy.

Widziałem w kinie, więc 3D pasywne, jak czytam to ludzie piszą że też jest dobre zależy od człowieka 3D aktywne widziałem w sklepie ale już mnie rozpraszało jak kątem oka widziałem migotanie, Pasywne przemawia za tym że nie meczy tak oczu, jest tańsze jeśli chodzi o okulary. Chce też żeby moja rodzina poznała co to 3D chociaż trochę więc obstawiam że ludzie w wieku jak moi rodzice lepiej jak będą używać okularów pasywnych. Wiem że czym większy ekran tym lepszy obraz, ja nie mam zbytnio opcji kupić 55cali a do tego po co w pokoju 4mx3m taki wielgachny ale na pewno nie kupie mniejszego niż 42cale dla tego na oku mam LG42LM620s albo LG42LM640s
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Niezależnie od technologii, poziom efektów 3D będzie taki sam (taki jaki został zapisany), kiedy dana technologia zapewni odpowiednią separację obrazów dla lewego i prawego oka.

Zatem "ogólnie" i pasywne i aktywne będzie tak samo dobre. Szczególnie, w pasywnym bardzo drobne elementy mogą być niewyraźne w związku z niepełną rozdzielczością w poziomie, w aktywnym obok efektu 3d możliwe są kontury obrazów 2D w związku z niedokładną separacją klatek.

I racja, im większy panel tym lepsze 3D, dlatego na 27'' monitorze efekt trójwymiaru mógł być niezadowalający.
 

andreas2012

New member
a ja po obejrzeniu kilku filmow w 3d stwierdzam ze wole ogladac w 2d lepsza jakosc obrazu a efekty 3d po kilku filmach mnie znudzily i pozostal dyskomfort w postaci ciemniejszego obrazu zmiejszonej rozdzielczosci okularow meczenia sie wzroku i ogolnie dyskomfortu podczas dluzszego ogladania, przyszly TV kupuje zwracajac uwage tylko na wielkosc i jakosc obrazu moze byc bez 3d, chyba ze bedzie juz 3d bez okularow to zaryzykuje
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja 3D używam tylko do oglądania bajek z młodszym braciszkiem :). Jeden tryb obrazu mam przystosowany tylko do 3D gdzie mi najlepiej odpowiadają takie ustawienia, dla oszczędzania oczy posiadam pasywne 3D. Najlepiej usiąść jak najbliżej wtedy efekt jest bardzo dobry. Tak jak wspomniałem tylko bajki z bratem. 3D to gadżet i stosowany bardzo rzadko, najczęściej na początku bo jest wielkie wow potem emocje opadają:). Efekt wychodzenia z ekranu jets bardzo uzależniony od filmu, jak te 3D było w nim zastosowane, w jednych praktycznie nic nie widać, a w innych jak madagaskar3 zwierzaki wychodzą z ekranu i szturchają o twarz. Avatar jest filmem który w 2D nie daje tego co w 3D no ale ten film został specjalnie do 3D nagrany, aby oddać cały urok scenografii:)
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Posiadam obie technologie. Lepszy efekt wychodzenia w aktywnych wg mojego odczucia o jakąś 1/4 ,bardzo duży minus to Croostalk przy SBS przy góra dół na moim TV prawie nie ma, Być może nowsze generacje Aktywnych mają mniejszy croostalk. Komfort bez porównania wygrywa opcja pasywna. Wiem że już rzadko sięgnę po aktywne choć spokojnie mogłem wciągnąć 2 seanse na raz.
 

piomalek

Member
Ja już wybrałem swoje 3D i u mnie zagościło pasywne LG42LM620s dzisiaj obejrzałem Abraham Lincoln: Vampire Hunter i powiem jestem zadowolony tylko trochę niżej muszę postawić tv
 

TechnoDream

New member
Jeśli chodzi o jakość 3D polecam zdecydowanie system aktywny, inną stroną medalu jest komfort oglądającego.

Przy systemie pasywnym nie odczujesz ciężaru okularów ponieważ okulary są lekkie co nie zmienia faktu że nadal będziesz odczuwał to że film oglądasz w okularach :)

Przy systemie aktywnym okulary ważą trochę więcej , ciężar można odczuć szczególnie przy dłuższych seansach typu Avatar, Avengers.

Jeśli stawiasz na jakość polecam zdecydowanie system Aktywny, jeśli chcesz odczuć jak najmniejszy dyskonfort podczas oglądania polecam system Pasywny.

Moje Tematy
-------------------
3DSubtitler - Napisy3D (Tutorial)
Filmy 3D na komputerze (Tutorial)
Filmy 3DBluray iso (Tutorial)
 
Ostatnia edycja:

piomalek

Member
Ja jestem zadowolony z systemu pasywnego obejrzałem już 3 filmy, i jestem zdecydowanie zadowolony z efektu który otrzymałem w tym systemie 3D. Pozdrawiam
 
Do góry