Edycja wideo (napisy) do pliku m2ts

BasteK66696

New member
Witam wszystkich.
Szukałem tematu ale nie mogę znaleźć na żadnym forum, więc chyba problem dotyczy tylko mnie :)
Posiadam kamerę sony HDR-PJ200 która nagrywa pliki w formacie m2ts (AVCHD).
Sprzęt jakim dysponuję to laptop:
- intel Core 2 Duo 2GHz
- 4 GB pamięci RAM
- Vista 32 bit
- Nvidia GeForce 9200M GS
- program do obróbki materiału to Play Memories Home
Niestety mój sprzęt nie daje rady na takich programach jak Sony Vegas 11, Corel Video Studio, (3 minuty filmu w rozdzielczości 1920:1080 zapisywał 10 godzin)
Czy istnieje jakiś program do wstawiania TYLKO tekstu do plików m2ts?
Chciałbym zapisać film w programie Play Memories Home (który czyta tylko pliki m2ts i nie ma możliwości edycji tekstowej), wcześniej dodając napisy do pliku m2ts następnie połączyć go z innymi plikami.
Próbowałem zrobić krótką scenkę z napisami w Power Director 8 (zapis tylko w MWV.) lecz nie mogę zapisać pliku do formatu m2ts.
Bardzo dziękuję za pomoc.
 

BasteK66696

New member
W Vegas mogę zrobić napisy ale jak już pisałem program strasznie muli na moim komputerze, zbyt duże wymagania.
Po co kupować program który ma ogromne możliwości i nie będzie działał na moim sprzęcie. Chodzi mi jedynie o wstawienie napisów do m2ts nie potrzebuję żadnych efektów specjalnych, przejść, menu itd.
Może ktoś spotkał się z programem który umożliwia wstawianie wyłącznie napisów (działający na moim sprzęcie:).
Dzięki za pomoc.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
na takim samym sprzecie robilem i nie ma problemu
nie rozumiem mam 1h film i chcesz dodac napisy jaki to sens

wycinasz kawalek w pmb dodajesz tam napisy i sklejach w pmb zajmuje to pare minut nawet na najstarszym sprzecie, trzeba po prostu pomyslec a nie isc pod gorke.
 

BasteK66696

New member
Ściągnąłem PMB i teraz tak:
- nie mogę go zainstalować bo podczas instalacji pokazuje się komunikat , żeby podłączyć kamerę i kliknąć "dalej".
Niestety moja kamera nie obsługuję (nie jest wykrywana przez PMB) i niestety nie mogę dokończyć instalacji.
Z kamerą jest dołączony program PMH który nie ma możliwości wklejania napisów (chyba że posiadamy komputer SONY VAIO - ja takiego nie posiadam).
Więc problem nie rozwiązany.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak dodać napisy w prosty nieskomplikowany sposób?
 

Carl_2

New member
BasteK66696, czy udało Ci się w jakiś sposób rozwiązać problem napisów w filmie?
Po kupnie nowej kamerki stanąłem dokładnie przed takim samym problemem jak opisany przez Ciebie. Przy starej posługiwałem się oprogramowaniem Pinnacle, w którym takie rzeczy robiło się kilkoma kliknięciami. Teraz mamy PMH... prosty jak dla przedszkolaka, ale z napisami problem niemały jest :-/
 
Do góry