Eco czujnik w SAMSUNG UE32F5300

pieknyroman

New member
Witam
Ostatnio zakupiłem SAMSUNG UE32F5300 w ktorym jest eco czujnik.
Po wyłaczeniu go w menu czujnik nadal steruje jasnosc tzn w ciemnych scenach potrafi przyciemniac je jeszcze bardziej. Aktualizacja oprogramowania nic nie pomogła. Zgłosilem to w sklepie i wymienili na nowy, ale jest to samo.
Czy ktos ma podobny tv i jak u was dziala czujnik?
 

tdx

New member
Bez reklam
Może mylisz to z sterowaniem podświetlenia matrycy?
Np jak oglądasz film jest ciemno a pojawiają się litery i jest jaśniej.
Bo czujnik do tego nie ma nic.
 

pieknyroman

New member
hmm chyba nie, jak wcisne na pilocie info to pojawia sie taki wskaznik poboru pradu, i widac jak strzałka opada w gore i w doł w zaleznosci od tego czy dana scena jest jasna czy ciemna. Dodam ze przy ogladaniu filmu z usb efekt nie wystepuje.
A jesli chodzi o pojawienie sie liter na koniec filmu z (odbior z anteny) to wtedy czujnik oswietlenia juz bardzo przyciemnia.
Wszystkie dynamiczne kontrasty i dynamiczne oswitlenie i inne polepszacze mam wylaczone.
 
Ostatnia edycja:

pieknyroman

New member
Sorki miałes racje chodzi tu o podswietlenie matrycy.
Na ustawieniach tryb obrazu standardowy i przy wylaczeniu "dynamiczne oswietlenie" nadal steruje jasnoscia, ale dopiero po przestawieniu na tryb film jest ok. Czy na standardowym trybie obrazu, dynamicznym i naturalnym pomimo wylaczenia tej opcji menu to i tak bedzie sterowal podswietleniem matrycy? Korzystam ze zwyklej anteny do dobioru multiplexow.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Sorki miałes racje chodzi tu o podswietlenie matrycy.
Na ustawieniach tryb obrazu standardowy i przy wylaczeniu "dynamiczne oswietlenie" nadal steruje jasnoscia, ale dopiero po przestawieniu na tryb film jest ok. Czy na standardowym trybie obrazu, dynamicznym i naturalnym pomimo wylaczenia tej opcji menu to i tak bedzie sterowal podswietleniem matrycy? Korzystam ze zwyklej anteny do dobioru multiplexow.
Ja mam akurat model F6500 ale mam w tej chwili ustawienia standardowe obrazu i nie widzę takich "skoków" podświetlenia ... natomiast jak włączyłem "dynamiczne podświetlenie" rzeczywiście dało się zauważyć czasem chwilowe ściemnianie lub rozjaśnianie obrazu ... dodam, że nie mam włączonego czujnika ECO.
Pozdrawiam
 

pieknyroman

New member
To u Ciebie chyba działa to prawidłowo.Nie wiem czy to juz taka przypadłosc tego modelu, bo przy zakupie pierwszego i wymianie na drugi dzieje sie to samo. Pozostało mi uzywanie trybu " film".
 
Do góry