EASYTOUCH 42" ETL071 - kupić?

ophat

New member
Witam, mam możliwość kupić nowy model EASYTOUCH 42" ETL071 za 3300 zł, czy opłaca się według was w to iść towar samsunga składany w kraju dlatego taniej.
Pozdrawiam
 

Alma

New member
posiadam ten tv od tygodnia jakość obrazu super podłączony pod n-recorder i kablówkę.Telewizor kapryśny jak każdy LCD przy dobrym sygnale np z enki obraz niesamowity w niczym nie ustępuje tv za 6000 np. toshibie czy sharpowi.Czarny bardzo poprawny szybkość matrycy 6,5 milisekundy 1920-1080p . Nie widzę różnicy w stosunku do modeli innych droższych firm.Bzdurą jest dopatrywanie się czegoś czego większość ludzi nie widzi i nie zobaczy.Ustawienia HDMI 1080i jasność - 45% kontrast-40% kolor-45%ostrość 2% z 10% .Polecam ponieważ za te pieniądze nie kupisz nic lepszego . Polecane przez wszystkich Toshiba,Sharp,Panasonic oglądane obok tego TV z tego samego żródła grały gorzej od niego powodując u mnie szok !!!Telewizor godny uwagi.
 

rpa

New member
Chyba nie zdradzę tu wielkiej tajemnicy, ale w sklepach,właściwie supermarketach, obraz jest najlepszy na TV które trzeba sprzedać. Ostatnio byłem w bielsku w 2m i tam np. Panasonic'i grały najgorzej ze wszystkich. Oglądając je nigdy bym ich nie kupił !!! Oczywiście najlepiej grały Samsungi i LG . Powiem szczerze że kusi mnie potestować ten TV Easytouch, może go w sobote wezme w obroty :)
 

PAlllUCH

New member
Kupic?!

Witam. Tak jak kolega mam podobny problem, chce kupic ten telewizor Easy Touch 42"Full HD ale jakos nie jestem w 100 % do niego przekonany bo nie widzialem go "na zywo" Moze ktos ma jakies fotki z tym TV w dobrej jakosci to mogl by wrzucic?!
 

krzysiekj24

New member
Witam też sie zastanawiam nad tym easytouch ale czy przy zwyklej antenie tez dobrze odbiera bo przy niektorych telewizorach lcd pisza ze ma jakis tam ulepszacz sygnalu sd i jest wtedy nienajgorszy obraz z anteny naziemnej jak to jest z tym lcd?
 

adam555

New member
rpa napisał:
Chyba nie zdradzę tu wielkiej tajemnicy, ale w sklepach,właściwie supermarketach, obraz jest najlepszy na TV które trzeba sprzedać. Ostatnio byłem w bielsku w 2m i tam np. Panasonic'i grały najgorzej ze wszystkich. Oglądając je nigdy bym ich nie kupił !!! Oczywiście najlepiej grały Samsungi i LG . Powiem szczerze że kusi mnie potestować ten TV Easytouch, może go w sobote wezme w obroty :)
Pewnie wiele w tym prawdy i ja widziałem tego Easy ale był akurat ustawiony najgorzej. Pewnie jest i tak, że po prostu nikt się nie przykłada i jest jak tam się uda, byle coś tam grało.
Obecnie z tanich mam w obrotach Mantę (jednak) i stwierdze tak jak powyżej ktoś wymieniał. Nie widze sensu pakowania 2x więcej kasy za coś co nie daje 2x więcej satysfakcji, no może oprócz loga.
Nie dość że gra i buczy to jeszcze posiada PIP, PAP - wprawdzie 1 tuner, ale insze gołe są często. Sygnał SD taki sobie, wiadomo im lepszy sygnał to i lepiej pokaże, ale czy nie jest tak we wszystkich LCD? Przy HD i to już 720p, nie wspomnę o 1080p, który swobodnie łyka, pokazuje pazur...
 

qra69

New member
Proszę napiszcię czy warto tego EasyTouch'a :) mam na niego chrapkę...
Kto jest producentem? jak wygląda sprawa z gwarancją, serwisem.

Dzięki:cool:
 

Gilacz

New member
Witam
Posiadam ten TV od jakichś 2 miesięcy. Żadnych zastrzeżeń co do jakości - podłączony przez HDMI z Fergusonem 8800HD.
Jedyny problem jaki mam to podłączenie przed HDMI, ewentualnie DVI-HDMI z kompem. Na dwóch komputerach z kartami ATI nie działa w pełni tzn się działa do czasu uruchomienia windows - potem obrazu brak, pojawia się tylko na ułamek sekundy co mniej więcej 5 sekund. Czy ktoś miał podobny problem i znalazł na niego rozwiązanie??
 

seraphim25

New member
Udało Ci się rozwiązać problem z podłączeniem tego TV pod kompa? bo mam identyczny problem na karcie palit gf8800 gt sonic+ , próbowałem już wszystkiego i kompletnie już nie wiem co mam zrobić
 

Gilacz

New member
Niestety jeszcze nie. Akurat tak się składa że mam dojście bezpośrednio do EasyToucha i będę z nimi rozmawiał na ten temat - może temat jest im znany. Mam jeszcze kilka pomysłów po tym jak przeszukałem sieć ale nie miałem czasu jeszcze poeksperymentować. Problem mam i na kartach ATI (2 komputery) jak również na kartach nVidia (jedną testowałem). Udało mi się telewizor podłączyć pod iMac-a więc obawiam się że nasz ukochany Windows dodatkowo nam utrudnia podłączenia. Testowałem i XP i Vistę. Dzisiaj wieczorem postaram się jeszcze poeksperymentować.
 

seraphim25

New member
Wczoraj pod mój Tv i na tym samym kablu DVI-HDMI podłączyłem komputer kolegi i wszystko chodziło jak należy. Być może problem jest z niektórymi kartami graficznymi a dokładniej z wyższymi modelami Radeonów i NVidia (karta kolegi to starszy model Radeona). Sam już nie wiem, w ogóle nie wiem czemu karta wykrywa że wbudowana rozdzielczosc TV to 1360x768 (choć teoretycznie jest to 1920x1080), może tu jest problem że starsze karty nie "wnikają" tak bardzo w rozdzielczosc TV i dlatego chodzi, sam juz nie wiem. Chciałem się może jakoś skontaktowac z polskim oddziałem NVidia ale brak podanego kontaktu do nich gdziekolwiek...

Jeżeli chodzi i samego EasyTouch`a to swego czasu trochę z nimi handlowałem gdy prowadziłem sklep internetowy i hmm...oni składają te TV w Polsce z gotowych podzespołów przygotowanych przez Chińczyków i nie mają zbyt dużego pojęcia o swoim sprzęcie tak jak dział techniczny znanych marek ale warto próbować być może po kontakcie z nimi uda się rozwiązać ten problem.

Póki co dalej będę sprzerał w sieci, daj znać jak się dowiesz czegokolwiek.
 
Ostatnia edycja:

Gilacz

New member
Generalnie moja karta zwraca telewizor jako Hisense a maksymalną rozdzielczość jako 1920x540. Idąc tropem rozdzielczości natrafiłem na parę podobnych problemów z innymi modelami które było związane z odświeżaniem na poziomie 24hz dla takiej rozdziałki. Padła również kilkakrotnie nazwa softu którym niby można się bawić w zmienienie tego. Na razie idę tym tropem i wieczorem chcę zrobić testy.
Co do samego ET to wiem o składaniu ich w Polsce (nawet nie daleko :)). Problemem np jest to że mając DVD ET które ma HDMI dla potrzeb upscalingu okazuje się że to DVD też nie działa poprzez HDMI-HDMI.
Co do połączenia - iMac-a również połączyłem przez DVI-HDMI. Teraz mam i możliwość HDMI-HDMI i DVI-HDMI i nic.
Problem może również leżeć po stronie sterowników. Udało mi się poprzez połączenie HDMI-HDMI zainstalować VISTĘ która się odpaliła (w niskiej rozdziałce) a po instalacji sterów ATI ciemność (ta sama rozdzielczość).
Problem w tym że jak podłączam ten sam komputer do drugiego TV (Samsung 26") to działa i to na 10m kablu HDMI-HDMI!! Sam już nie wiem co myśleć
 

seraphim25

New member
U mnie również wykrywa jako HISENSE i chyba wszystkie TV mniej znanych marek wykrywany będzie jako HISENSE. Sterowniki do karty mam najnowsze tylko hmm...może w tym jest problem właśnie problem tak jak pisałem wcześniej że za bardzo wnika w rozdzielczość TV (która być może jest przekombinowana w tym TV) przy nowych kartach i nowych sterownikach a na podstawowych sterownikach Visty już coś tam burzy.

A jeszcze co do samego ET...mam zestaw głośników do kina domowego 5.1, grają super, dźwięk na prawdę fajny, niska cena i hmm...wszystko było by ok gdyby nie to że wyjścia do dźwieku przestrzennego są puste...tzn. są same wtyczki z niczym nie połączone :)

No nic daj znać jak przejdziesz testy;P
 
Ostatnia edycja:

Gilacz

New member
Skontaktowałem się z ET. Ma do mnie dzwonić serwis w tej sprawie więc cierpliwie czekam. Mam nadzieję że zadzwonią i znajdą rozwiązanie.
 

Gilacz

New member
Właśnie odezwał się do mnie serwis - problem jest znany przy najwyższej rozdzielczości - podobno problem polega na odświeżaniu ekranu - maksymalne odświeżanie obsługiwane przez tą matrycę to 58hz i jeśli ustawi się cokolwiek poniżej tej wartości to powinno działać.
Jeśli nie - infolinia ET (032)6045490 poniedziałek-piątek 9-17.
Będę sprawdzał wieczorem choć wydaje mi się że testowałem w 50hz ale nie jestem już pewien.
Dajcie znać jak sprawdzicie u siebie czy pomogło.
 

seraphim25

New member
Dzieki za informacje, ja sprawdzałem już w 50Hz i było tak samo, nic będę dlaej kombinował, jak coś wymyśls dam znaś, jak Tobie uda sie rozwiazwiązać problem rownież daj znać, z góry dzięki.
 

Gilacz

New member
Nie wiem jak to się stało ale działa!!
Ściągnąłem najnowsze sterowniki ATI (wszystkie, łącznie z Hydravision), zainstalowałem jedno po drugim. Potem podłączyłem komputer do telewizora i działa! Windows Vista Business 32bit, ATI x1200, najnowsze sterowniki.
Co ciekawsze, teraz CCC zwraca że maks to 1920x1080 i 85Hz!
Jeszcze jedna rzecz po drodze się zmieniła - kabelek HDMI - zastosowałem kabelek który dostałem z Fergusonem HD8800 - wcześniej też na nim testowałem choć nie cały czas i nie działało, teraz działa.
Dodatkowo dodam że nawet mogę dać odświeżanie wyższe niż 58Hz i też działa. Oprócz tego mam teraz dużo więcej opcji odświeżania łącznie z 25Hz.
 

nildur

New member
Do xbox 360 nie bedzie zly ten tv? Niestety wyminilem swoje wii na xboxa bez hdmi. Albo component albo VGA mi pozostaje. Do full hd nie bedzie zle na tym tv na xboxa? W sumie tak sie zastanawialem za taka cene co na skapcu jest 2989 zł (razem z przesylka) 42 cale jak dla mnie full bajer.

Zastanawialem sie, ze tak na prawde liczy sie dla mnie ostrosc i brak smuzenia. To jest dla mnie najwazniejsze poniewaz bede troche czasu poswiecal na tryb online.
 
Do góry