Dzwięk z telewizorka

Malarz

New member
Witam.Posiadam telewizorek Panasonic tx-l39e6e.Próbuję przekierować dzwięk z telewizorka na miniwieżę Philips mcd712,która nie posiada HDMI.W żaden sposób nie mogę tedo dokonać.
Nie działa na kablu SCART(euro),AUDIO,VIDEO.W sklepie polecili żeby spróbować wejściem słuchawkowym ale głosu jak nie było tak nie ma. Może ktoś potrafi mi pomóc.
Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
<...>W sklepie polecili żeby spróbować wejściem słuchawkowym ale głosu jak nie było tak nie ma. Może ktoś potrafi mi pomóc.
Eeee, niemożliwe, nie działa nawet z wyjścia słuchawkowego tv? Opisz może dokładniej w jaki sposób podłączasz - jakimi kabelkami, przejsciówkami, itp. W wieży zapewne masz jakieś wejście pt. "Aux" na "czincze", w tv wyjście słuchawkowe chyba na mini-jack? Próbowaleś czy to wyjście działa, podłączałeś słuchawki?

A co do wyjścia dzięwięku przez złącze Scart (tak by było najlepiej), akurat wczoraj podłaczałem swojego Panasa 47DT60 (też mam amplituner tylko z wejściami analogowymi, starego Soniaka). Podłączałem przez taki adapter:
Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście
przełącznik ustawiony na "Output". Potem do ampilitunera standardowym kabelkiem audio z 4-ma "czinczami" (tzn. 2xchinch L i R z jednej i drugiej strony).

P.S. W Twoim przypadku (i moim też, ale już miałem w/w adapter ;-)) powinien zadziałać także taki kabelek, koniecznie musi być z przełączaniem trybu Wejście/Wyjście (chcąc wysyłac dźwięk z tv do zewnętrznego wzmacniacza trzeba ustawić na Out). Czerwony i biały chinch podłączasz do wieży, Scart wtykasz wiadomo gdzie i powinno zahulać
Kabel Scart (Euro) - AV 3*Cinch (RCA) z przełącznikiem
 
Ostatnia edycja:

Malarz

New member
Dzwięk

PHilipsMCD712
 

Attachments

  • philips mcd712.jpg
    philips mcd712.jpg
    376,2 KB · Wyś: 319
Ostatnia edycja:

tysma

New member
Wychodzisz wyjsciem słuchawkowym z tivi na czincze AuX in w wieży. Musi działać. Przełączasz source w wieży na AUX.
 

Malarz

New member
Sukces

Działa!!!:) Dzwięk nie jest idealny ale jest. Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc i życzyć miłego dnia.
Pozdrawiam
 
Do góry