Dźwięk z komputera do Onkyo TX-Sr 607

Jak nie działa HDMI, to lepiej optykiem lub coaxialem niż analogiem.
Jeżeli chcesz podłączyć to analogiem, to musisz kupić 3 kable 1xjack stereo -> 2x RCA
 

pkomp

New member
sprawdź ten kabel a najlepiej użyj przejściówki ati na hdmi z zestawu
dźwiek 3D to bida - realtek obsługuje bodajże tylko EAX 1
musisz doinstalować jeszcze sterownik realteka do 3D

czy w panelu CCC wykrywa ci amplituner?to podstawa by puścić dźwięk po hdmi

kwestia numer dwa to jak się pytasz tutaj to nie śmieć zakładając kolejny watek z tym samym pytaniem - na temat połaczenia analogowego wszystko masz w instrukcji(jak i na temat wszelkich innych połaczeń)
 

mataman

New member
Bez reklam
Cześć,
Zainstalowanie sterownieków HDMI audio dalej nic nie dało - ciągle w ustawieniach dźwięku jest wpis "nie podłączone". Może to wina kabla - mam 8 metrowy HDMI-DVI - na stronie ATI sugerują użycie jak najkrótszego kabla.


zaraz, zaraz. Jak chcesz uzyskać dzwięk na takim kablu?
 

pkomp

New member
nie wie jak inni i pytający ale ja korzystam z przejściówki...kabel dvi-hdmi nie zadziała?zresztą nic dziwnego by nie było hehehe
 
No raczej cięzko uzyskac dzwięk na dvi :p
Bzdura! DVI również jest w stanie przenieść dźwięk.
Np. w moim GeForce 9800GTX+ jest dźwiek na DVi po podłączeniu karty graficznej z dźwiekową.
Więcej najlepszy tuner satelitarny na świecie Dreambox DM8000 ma "tylko" DVI a nie HDMI i jakoś przesyła dźwięk.
 

QQQ_QQQ

New member
Cześć,

Dziękuję za wpisy, które mają na celu doradzenie i proszę podarować sobie uwagi, które nic nie wnoszą do dyskusji.

Jeszcze raz przypomnę problem – przesłanie dźwięku przestrzennego z gier.

grzesiek811 – kablem optycznym mam obecnie połączone i wszystko jest OK. ale niestety tylko w przypadku muzyki lub filmów.

W grach dźwięk działa tylko jako stereo lub ‘symulowany’ przestrzenny rozdzielany na 5 głośników przez amplituner – takie rozwiązanie nie zapewnia niestety dobrego pozycjonowania dźwięku w przestrzeni (co np. jest ważne w grach FPP) Optycznym kablem nie mogę przesłać sygnału 5.1, ponieważ moja karta dźwiękowa nie ma funkcji ‘Dolby Digital Live’ – czyli funkcji umożliwiającej przesłanie dźwięku 5.1 przez jeden kabel optyczny.

Dlatego kupiłem 3 kable analogowe aby niezależnie podłączyć kanał przedni, tylny i centralny, natomiast nie wiem jak poprawnie podłączyć ‘czincze’ do amplitunera i jak go skonfigurować – w instrukcji tego niestety nie ma.

Jako alternatywę dla 3 kabli analogowych rozważałem przesłanie dźwięku za pomocą karty graficznej (osoby, które mają zamiar napisać, że „karta dźwiękowa jest do dźwięku” proszę o nie odpisywanie), jednak nie korzystałem wcześniej z tej funkcji i nie wiem jak to zrobić. Moja karta ATI R 4850 (HIS) ma TYLKO 2 wyjścia DVI i jeszcze jedno (nie wiem jak się ono nazywa – może analogowe ‘TV’?) – NIE MA ONA HDMI. Może więc nie mam takiej technicznej możliwości??

Poniżej link do wyglądu wyjść karty graficznej:
Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://1.bp.blogspot.com/_j2M-JNOFako/SOOrOm8d1nI/AAAAAAAAAxA/uLVza6FnFNo/s400/HIS-4850-Fan.jpg
 

pkomp

New member
pisałem

podłączasz przejściówkę ATI do hdmi, instalujesz sterownik realteka do HDMI, podłączasz ampli i wtedy w panelu sterowania->audio ustawiasz powiedzmy 5.1, wysyłanie DD i DTS oraz parametry dźwieku jakie obsługuje twój ampli - np. 96khz/24 bit

i to wszystko

aha oczywiście wybierasz hdmi out jako domyslne urzadzenie audio
 

QQQ_QQQ

New member
pisałem

podłączasz przejściówkę ATI do hdmi, instalujesz sterownik realteka do HDMI, podłączasz ampli i wtedy w panelu sterowania->audio ustawiasz powiedzmy 5.1, wysyłanie DD i DTS oraz parametry dźwieku jakie obsługuje twój ampli - np. 96khz/24 bit

i to wszystko

aha oczywiście wybierasz hdmi out jako domyslne urzadzenie audio

a ja pisałem, że nie mam HDMI w karcie graficznej (chyba, że chodzi Ci o przejściówkę z DVI do HDMI)i, że sterowniki wszystkie mam zainstalowane a w panelu sterowania opcja "hdmi out" jest nieaktywna - nie można jej włączyć

PS. Dzisiaj dostałem odpowiedź mailową od specjalisty ONKYO, która mówi:

"..nie można stosować podłączenia komputera do amplitunera, może powodować to uszkodzenie obwodów wejść w amplitunerze. Jedyny wyjątek podłączenie komputera przewodem optycznym - jeżeli posiada kartę z takim wyjściem.."

Taka odpowiedź chyba zamyka temat
 

pkomp

New member
nie - świadczy to tylko o tym że ten specjalista jeździ na szczocie i o niczym więcej nie ma pojęcia (obwody to mu się w mózgu popaliły - nie ma nawet pojęcia o budowie złącza i prostych zabezpieczeniach przed takimi zjawiskami)

czy ja kolego pisze niewyraźnie????

podłączasz przejściówkę ATI do hdmi

ATI Radeon HD3850 i HD3870 X2 | PurePC.pl

ta szara

do tego dopiero kabel hdmi i do ampli

sam mam tak podłączone od roku jak i zapewne z dobre 50 osób z tego forum
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
nic sie nie stanie - po to odpowiednio konstruuje sie każdy wtyk by najpierw łączyć masy urzadzeń w celu wyrównania potencjałów
 
Do góry