Dźwięk z komputera do Onkyo TX-Sr 607

Mam problem z podłączeniem komputera z amplitunerem. Chodzi mi o takie podłączenie, żeby przesłać sam dźwięk z winampa do amplitunera, ale bez włączania TV, bo na razie nie udaje mi się to.

Komputer mam podłączony pod amplituner kablem HDMI i na początku puszczałem przez HDMI wideo + audio. Z Amplituner połączony z telewizorem drugim HDMI. Próbowałem podłączyć dźwięk coaxialem i wyłączyłem w sterownikach nvidia przesył dźwięku przez HDMI. Niestety dalej gdy TV jest wyłączony na amplitunerze magiczny napis No signal. Wejście HDMI z komputera przypisałem do trybu GAME amplitunera. Próbowałem ustawić pod różne tryby wejście coaxial, ale dalej nie mam dźwięku bez TV.

Jak to poprawnie skonfigurować.
 

pkomp

New member
cos źle zrobiłeś - hdmi/coaxial/optical z kompa podłącz pod ampli i tyle - u mnie sr577 nie potrzebuje tv do niczego - odtwarza wszystko sam
hdmi mam pod bd/dvd.....coaxiala miałem pod byle co(podpisałem pod cd)
tv mam tylko i wyłącznie pod hdmi out z ampli
 

slawkor

Member
Bez reklam
Podepnij kompa do ampli albo coaxialem albo mini jack na 2 X chinch (stereo) i po kłopocie. Wtedy tv w ogóle jest niepotrzebny a muza z winampa śmiga. Wypuszczasz to z karty muzycznej a nie z graficznej, która notabene też potrafi wypuszczać dźwięk.
Pamiętaj tylko pod które wejście w ampli podpiąłeś, żeby wiedzieć które źródło w ampli włączyć.
 
Ostatnia edycja:
Ok już sobie poradziłem, nie wiem czy dobrze czy to tylko półśrodek. Rozwiązanie leżało po stronie HDMI i sterowników nvidia.
Po włączeniu drugiego monitora (onkyo 607) w panelu sterowania, muza leci do amplitunera bez włączonego TV. Wcześniej w sterowniku drugi monitor pojawiał się dopiero po włączeniu TV i działało dopiero wtedy.
Coaxial jest teraz zbędny, wszystko leci przez HDMI.

Teraz działa, tylko komputer po jakimś czasie przechodzi w stan uśpienia czy coś takiego i wtedy traci sygnał. W opcjach zasilania nie mogę nic zmieniać, chyba jakiś błąd windowsa 7.
 

pkomp

New member
cały czas masz źle podłączone - wszystko co ma być wykryte to ampli - podłącz kompa pod ampli a nie pod tv i tyle
 

pkomp

New member
coś jest nie tak - nie miałem możliwości sprawdzenia tego na nvidii ale u mnie ati wykrywa tylko odbiornik sr577 - ampli - i wysyła sygnał....nawet nie wie że jest tv - niestety muszę przełączać we właściwościach dźwięku urządzenie domyślne na HDMI ale to norma w windowsach bo automatycznie tego nie robi
Może tu jest problem?
 
Już jest OK. Ja mam nvidia. U mnie też wykrywa amplituner, a nie TV. Musiałem tylko zaznaczyć jedną opcję, bo jak nie była włączona, to sygnał leciał tylko jak TV był włączony, teraz mu bez różnicy.

Co do wyjścia HDMI, to ja nic nie przełączam. W windowsie mam ustawione normalne głośniki komputerowe 5.1. Do amplitunera używam tylko 2 programów KMPlayer i Winamp, w których mam ustawione wyjście SPDIF (przez HDMI) i leci mi na kino domowe.

Można zamykać temat, problem rozwiązany.
 

pkomp

New member
no w ten sposób to z automatu śle na hdmi...ja niestety mam jeszcze karte pro na którą cyfrowo wysyłam po spdif więc musze przełączać za każdym razem - taki urok windowsa w tej kwestii
 

abielski

New member
czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego kiedy podłącze komputer pod amplituner ONKYO TX-SR607 mam obraz natomiast nie mam dźwięku podłączyłem kablem HDMI.Amplituner mam podłączony z tv i dvd kablem HDMI i wszystko jest w porządku.
 
A jaą masz kartę graficzną. Bo wcześniejsze geforce (seria 8 i 9) trzeba było połączyć kabelkiem SPDIF z kartą dźwiękową wewnatrz komputera.

Późniejsze geforce i radeony nie wymagały takiego połączenia i wystarczało HDMI.
 

pkomp

New member
i sprawdzić w ustawieniach dźwięku - z automatu jak pisałem nie działa....kolega niech czyta lepiej a nie zadaje głupie pytania na które są odpowiedzi kilka postów wyżej
 

QQQ_QQQ

New member
Analogowe podłączenie kompa do ampli

A w jaki sposób polecasz podłączyć dźwięk 5.0 przez mini-chinch?
- Mam 3 kable mini-chinch
- Wejścia w moim ampli są takie:
"www richersounds.com/showimage.php?image=alternatives/307113-1.jpg&max_width=999&max_height=999"
wyjścia w karcie dźwiękowej to wiadomo niezależne mini j do każdego kanału

Gdzie można podłączyć w ampli, przód, center, surround, żeby działało 5.0???
 

QQQ_QQQ

New member
Jeżeli opcja analogowa jest niemożliwa to proszę o pomoc jak poradzić sobie z następującym problemem:
Przy połączeniu komputera do amplitunera za pomocą przewodu COAXIAL dźwięk 5.1 nie jest prawidłowo obsługiwany. Film avi służący do testowania 5.1 odtwarza dźwięk jedynie na przednich głośnikach (przy uruchomieniu tego filmu z DVD podłączonego do ampli przez HDMI dźwięk odtwarzany jest poprawnie). Dźwięk przestrzenny w grach również nie jest odtwarzany.

Problem jest o tyle ciekawy, że w 'ustawieniach dźwięku' systemu operacyjnego - przy kliknięciu TEST DTS - wszystko jest OK.
 

QQQ_QQQ

New member
Dziękuję za podpowiedź - udało się. Rezultat wynikał ze 'zlepku' rad na kilku forach. Poniżej streszczam rozwiązanie, gdyby ktoś nie chciał zmarnować kilku dni na poszukiwania:)

(Obecnie dźwięk podłączony mam za pomocom kabla optycznego. Sprawdzałem poniższą konfigurację również na Coaxial - działa super)
1. Instalacja nowej wersji aplikacji ReClock i zmienienie ustawień
a) PCM: "Direct Sound.."
b) Bitstream: "DirectSound"
c) DirectSound: "Realtek Digital..."
d) odznaczenie wszystkich opcji w sekcji "PCM Output" (poza "Use AC-3 encoding")
2. Zmiana konfiguracji programu KMP Player
a) główna zmiana polegała na ustawieniu głośników na "Dolby ProLogic II" w sekcji "Przetwarzanie audio/Resample_Wyjście

PS. Nie poradziłem sobie do końca z właściwą konfiguracją dźwięku w grach. Ciągle mam wrażenie, że dźwięk jest sztucznie 'dociągany' do 5.0 - podobnie jak w przypadku słuchania płyt stereo, które puszczamy np w trybie "THX Music" - niby dźwięk otacza ale umiejscowienie dźwięku jest nie do końca OK.
Będę wdzięczny za Wasze doświadczenia z konfiguracją dźwięku w grach - np. 'Call of duty Black Ops'
 

QQQ_QQQ

New member
I jeszcze 1 problem:)
Wszyscy znawcy twierdzą, że jakość dźwięku jest najlepsza przez HDMI, ponieważ można ustawić najwyższe próbkowanie.

Próbowałem również to ustawić ale niestety bez rezultatu :(
Mam Ati Radeona 4850 z 2 wyjściami DVI.
Karta podłączona jest kablem DVI-HDMI do amplitunera
Zainstalowałem najnowsze sterowniki dźwięku
Zainstalowałem najnowsze catalysty

a mimo to w opcjach dźwięku ikona "Realtek HDMI Output" jest oznaczona jako "Nie podłączone".

Czy konieczny jest 2 kabel HDMI czy też obraz powinien iść razem z dźwiękiem do ampli po 1 kablu bez marudzenia?
 

pkomp

New member
Kolego żadne dolby prologic!!!
tylko i wyłącznie tryb direct który rozpozna prawidłowo sygnał

sterownik do ati hdmi audio jest na stronie realteka - układ realteka to obsługuje
należy zaznaczyć urządzenie jako główne w panelu sterowania i smiga
 

QQQ_QQQ

New member
Cześć,
Zainstalowanie sterownieków HDMI audio dalej nic nie dało - ciągle w ustawieniach dźwięku jest wpis "nie podłączone". Może to wina kabla - mam 8 metrowy HDMI-DVI - na stronie ATI sugerują użycie jak najkrótszego kabla.

Poradźcie proszę jak podłączyć 3 kablami analogowymi komputer do ampli, żeby prawidłowo odtwarzać dźwięk 3d w grach. Wejścia w ampli wyglądają następująco Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.productwiki.com/upload/images/onkyo_tx_sr608.jpg
 
Do góry