Dzwiek przez hdmi

1FRESH1

New member
Witam, natknalem sie na maly problem z moim wzmacniaczem MARANTZ 5007. Podlaczylem konsole bezposrednio do ampli, puscilem dzwiek przez hdmi i jest kicha. Redukuje mi wszystkie dzwieki do MULTI CH IN . Gralem wczesniej na optycznym zlaczu i bylo dolby. Roznicy w jakosci nie odnotowalem poza wspomnianym problemem. Jak temu zaradzic, chcialbym miec podlaczone wszystko po jednym kablu bez koniecznosci podlaczania kazdego urzadzenia osobnym kablem optycznym w celu uzyslania dzwieku dolbu. Dodam ze uzywam jakiegos najtanszego kabla jdmi 1.3.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Jak wciśniesz select na padzie to pokaże ci jaki idzie sygnał a na ampli przy hdmi z konsoli jest zawsze multi ch hdmi
 

1FRESH1

New member
Hmm, u mnie nie pokazuje. No to lipa w takim razie. Czyli trzeba podlaczyc na stale optyka? Moze jest opcja przestawienia tych ustawien?
 

Nawry

New member
Miałem dokładnie ten sam problem, rozwiązanie jest następujące - musisz w ustawieniach audio konsoli odznaczyć wszystkie sygnały PCM a zostawić tylko Dolby Digital, DTS itd.. wieczorem będę w domu to mogę Ci napisać dokładnie co mam u siebie zaznaczone.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na YT jest poradnik co i jak, mase info dot. tego tematu, tez na necie. Jak nie znajdziesz, to wrzuce wieczorem, a i jeszcze jak pyta Krzychu, Fat czy Slim?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To jest wazne, bo w ustawieniach audio należy również wybrać Bitstream lub LPCM w zaleznosci od wersji.

w FAT należy ustawić Linear PCM, gdyż nie potrafi dekodować audio HD i dźwięk w czytej postaci musi przeslac do ampli, by ten zajął się wszystkim. Wtedy na wyświetlaczu w ampli nigdy nie wyswietli Ci się DTS MA, lub Dolby True HD, a jedynie Muliti CH, lecz dźwięk będzie leciał HD

Slimka potrafi już dekodować audio HD, wiec spokojnie można dac w ustawieniach audio Bitstream, i ampli już dostaje zdekodowany dzwiek HD i wyswietla prawidłowo.
 

1FRESH1

New member
Dzieki panowie za podpowiedzi. Mam wersje slim.

Ok, to ustawic na bitstream czy PCM?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry