Dzwiek dolby truehd oraz dts ma Na amplitunerze z komputera.

m0d3

New member
Witam, chciałbym przesłac do amplitunera zakodowane formaty audio by zaswiecily sie magiczne lampki.
Laptop Samsung Q530 wyposażony w karte gf gt 330m.
Amplituner Onkyo TX-NR1008.
W menu od Dzwieku na windows 7 Profesional nie wyswietlaja sie te formaty.


Jesli sie nie da to jaka alternatywe proponujecie. Sieciowy player mediów?.

Z góry dziekuje za odpowiedz.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
nie znam dokladne specyfikacji tej karty graficznej mobilnej, ale skoro w systemie po podpieciu amplitunera nie ma w zakładce "Obsługiwane formaty" formatów HD, to ta karta nie wypuści tego.

Raczej tak jak mówisz najlepiej bedzie pomysleć o jakims playerku HD sieciowym która bedzie to obsługiwał, teraz wiekszość bez problemu.
 

m0d3

New member

slawekj74

New member
Chciałbym odgrzać ten temat.
Podłączyłem ostatnio do swojego Pioneera VSX922 komputer stacjonarny oczywiście przez hdmi.
W kompie mam kartę ATI 4850 która wspiera format HD. Oczywiście jeśli plik (MKV) ma ścieżkę DTS to wszystko jest OK, pojawia się info na wyświetlaczu amplitunera ze jest to DTS. Aha korzystam z XBMC.
W sytuacji gdy wybieram ścieżkę HD zaczynają się dziać dziwne rzeczy:
- film nagle bardzo mocno zwalnia, pewnie fps=2 ;)
- brak dźwięku
- na wyświetlaczu brak info o formacie HD
- amplituner przestaje reagować na komendy pilota lub reaguje bardzo wolno

Zastanawiam się co może być problemem. Być może np. jest to wina kabla HDMI? jednak w dwumetrowy kabel nie chcę na razie inwestować nie mając pewności. Aczkolwiek dobrze jest mieć sprawdzone kabelki.
z góry dziękuję!
 

slawekj74

New member
Chciałbym odgrzać ten temat.
Podłączyłem ostatnio do swojego Pioneera VSX922 komputer stacjonarny oczywiście przez hdmi.
W kompie mam kartę ATI 4850 która wspiera format HD. Oczywiście jeśli plik (MKV) ma ścieżkę DTS to wszystko jest OK, pojawia się info na wyświetlaczu amplitunera ze jest to DTS. Aha korzystam z XBMC.
W sytuacji gdy wybieram ścieżkę HD zaczynają się dziać dziwne rzeczy:
- film nagle bardzo mocno zwalnia, pewnie fps=2 ;)
- brak dźwięku
- na wyświetlaczu brak info o formacie HD
- amplituner przestaje reagować na komendy pilota lub reaguje bardzo wolno

Zastanawiam się co może być problemem. Być może np. jest to wina kabla HDMI? jednak w dwumetrowy kabel nie chcę na razie inwestować nie mając pewności. Aczkolwiek dobrze jest mieć sprawdzone kabelki.
z góry dziękuję!

edit: sprawdzone na innym kabelku - taki sam efekt
 
Do góry