Dziwny problem z HDMI w Samsungu LE-40B620

mad_dog

New member
Witam wszystkich serdecznie

Mam dosyć chyba dziwny problem z moim telewizorem lcd Samsung LE-40B620. Telewizor ma 4 wejścia hdmi. Po podłączeniu dowolnego źródła (ps3, xbox360 lub full hd laptop) wysyłającego sygnał full HD (1080p) 1920x1080 do gniazda hdmi1, hdmi2 lub hdmi4 obraz błyska się, pokazuje dziwne zniekształcone błyskajace się kolory lub wogole się nie pojawia. Myślałem że coś może nie łączy próbując poruszać kablem przy gnieździe ale nic to nie daje. Inaczej jest w przypadku gniazda hdmi3/dvi bo tam wszystko działa jak potrzeba. W przypadku kiedy zmienię w ustawieniach obu konsoli wysyłany sygnał z full hd na hd ready (720p) wszystkie gniazda działają wtedy prawidłowo. Nie wiem czego to wina, napewno nie kabla ponieważ mam pięć różnych w tym jeden najwyższej jakości typowo do 1080p. Proszę o pomoc
 

mad_dog

New member
odpowiedz

Widzę że na tym forum naprawdę można liczyć na szybką odpowiedź. Super forum, kozak normalnie :(
 

Horhe Ortega

New member
Czy kojarzysz od kiedy tak jest ? Do pewnego momentu było wszystko OK i tak nagle z dnia na dzień bez powodu? Próbowałeś z 1080i ? To pachnie naprawą gwarancyjną , ale kto wie ? Grzebał ktoś w Service Menu ?
 
Ostatnia edycja:

mad_dog

New member
Telewizor posiadam od 4 miesięcy ale prawdę powiedziawszy do jakiegoś czasu posiadałem jedynie laptopa z wyjściem hdmi i tak jak pisze w instrukcji tv, powinien być on podłączony do hdmi3/dvi więc tak zrobiłem i nie sprawdzałem innych gniazd. Dopiero tydzień temu kupiłem xboxa360 i ps3 więc podłączyłem xboxa do hdmi1 a ps3 do hdmi2 i w obu przypadkach powstał ten właśnie problem. Pomyślałem że to może kable są niskiej jakości i potrzebuje lepsze ale nawet po zmianie na bardzo drogie kable problem pozostał :(
 
Do góry