Dziwne zakłócenia w głośnikach - POMOCY

Qjanusz

New member
Witam.
Mam sprzęta: TV LG 42PQ3000, do niego podłączony przez HDMI blu-ray samsung 1400. Za głośniki robi mi zestaw Creativa podłączony do wyjść analogowych 5.1

Jak oglądam film, wszystko jest ok. Cuda zaczynają sie dziać, jak wszystko powyłączam (głośniki, blu-ray, TV). W prawym kanale (przód i tył) słychać ciche, szybkie "pykanie".
Sprawy nie ratuje wyjęcie z zasilania TV i blu-raya.
Zakłócenia ustają natomiast kiedy:
- odetnę zasilanie głośników,
- lub wyciągnę kabel HDMI (7,5 metra) z TV bądź blu-raya.

Skąd to się bierze? HDMI co prawda położony jest tuż obok kabla zasilania przez jakieś 3 metry, ale to jest transmisja cyfrowa i nie może w ten sposób być zakłócona.

Czy telewizor może dawać jakieś zakłócenia (nawet wyłączony od zasilania???). I dlaczego "pykania" uciszają się w chwili włączenia wzmacniacza w systemie głośników.

Szczerze pisząc, zgłupiałem i nie wiem za bardzo jak temat można rozwiązać, ani co może być jego przyczyną.

Proszę o jakieś podpowiedzi o co chodzi. Może chociaż sugestia jakaś?????
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak brzmi to "pykanie". Może przewód HDMI robi za antenę i zbiera zakłócenia (w tym te od nadającego telefonu komórkowego). Innym powodem może być problem z uziemieniem - przepnij wszystkie urządzenia elektryczne na jedną listwę i sprawdź, czy coś "pyka"...
 
Do góry