Dziwne zachowanie LE40A656

andkar

New member
Nie wiem czy ten mój nowy nabytek 40A656 nie trafi do serwisu, bo dzisiaj zauważyłem dziwną właściwość.
Jak podkręcem jasność to obraz robi się zielony, jak przykręcam to fioletowy, wcześniej tego nie było więc jestem bardzo zdziwiony... Dziwne jest również to, że tak działa z n-ką na hdmi1, dvd (hdmi2) działa normalnie, tv też, Jak przełączyłem n-kę do hdmi3 to też działa normalnie... może podłączę dvd do hdmi1 i zobaczę... i zobaczyłem... podłączyłem dvd do hdmi1 i działa normalnie... nie wiem co jest!!!

Może jakiś pomysł? Co z tym fantem?
 

prosper5250

New member
generalnie samsungi świecą lepiej kiedy podłączy się je componentem... no ale takiej "akcji" jat ty masz nie powinno być... wzywaj serwis (żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł targania odbiornika do sklepu...)
 

andkar

New member
I pewnie tak się stanie...
Choć może poczekam chwilę, bo jak mi tv zabiorą to gdzie ME obejrzę...
W zasadzie to gdybym nie zmieniał jasności to pewnie bym nie wiedział, bo obraz jak najbardziej bez zastrzeżeń. i jak podłączę do hdmi3 to działa normalnie...
 

andkar

New member
Tak... Mimo, że podpiałem n-kę do hdmi3 i wszystko działało normalnie to nie dawało mi to spokoju... Wczoraj gdzieś około 3-ciej w nocy mnie oświeciło i postanowiłem spróbować, pewnie nowa recenzja http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/ mi w tym pomogła... Zobaczymy jak długo będzie działało...
 
Ostatnia edycja:

elj

New member
dziwne...

Witam
Pociagnę wątek...Mam pytanie odnośnie tego TV LCD Samsung le40a656a1f.
Przypadkowo zauważyłem pewną ciekawą przypadłość:
z tyłu telewizora gdzie znajdują sie otwory na wieszak ścienny - lewy
dolny otwór, gdy tv jest włączony, w momencie przybliżania próbnika elektr.(śrubokręt z neonówką) do tego otworu neonówka zaczyna świecić!
Po do dotknięciu do gwintu jasność neonówki gwałtownie zwiększa się.
Czy macie to samo? Czy mam juz go do przygotowywac do serwisu...:???:
pozdr. elj
 
Do góry