Dziwna "kasza" i słaby obraz LE32R82B - o co chodzi?

mecenas666

New member
Witam serdecznie! Mam problem z uzyskaniem dobrego obrazu na moim LCD samsung le32r82b. Źródłem sygnału jest cyfrowy dekoder sd samsung a200 + pełny pakiet c+. Dekoder został podłączony do TV taśmowym kablem euro (nie jakaś straszna taniocha, ale też nie jakiś super - kosztował ok 50zł). No właśnie - czy przyczyną słabego obrazu może być ten kabel? Przeglądając wejścia i wyjścia w dekoderze i w tv zauważyłem, że można podpiąc sprzęt kablem component - czy jest sens? Obraz, pomimo przeróznych kombinacji z ustawieniami ciągle jest słaby (o ile np. na tvn24 gdzie zawsze obraz jest jasny wydaje się być ok, o tyle na filmach z przewagą czerni pojawia się denerwująca kasza...). Zniekszatłcenia obrazu pojawiają się głównie w okolicach logo danego kanału i podczas oglądania meczu - gdy kamera jest daleko to dookoła piłkarzy pojawiają się dziwne mazy... nie przypuszczam, żeby był to wynik smużenia. Poniżej przedstawiam kilka fotek. Liczę na pomoc. POZDRAWIAM!



 

Pansłonic

New member
witaj kolego...
nie przejmuj sie lepiej już nie bedzie...a jeśli chodzi o transmisje meczu to pewnie z Afryki tak nadają;) ...to takie ichnie HD;) ...

A co do SAMSUNGA to mam propozycje posmaruj smalcem i daj psu...
[/quote]
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Pansłonic napisał:
witaj kolego...
nie przejmuj sie lepiej już nie bedzie...a jeśli chodzi o transmisje meczu to pewnie z Afryki tak nadają;) ...to takie ichnie HD;) ...

A co do SAMSUNGA to mam propozycje posmaruj smalcem i daj psu...
[/quote]

A ja mam drogi kolego dający takie rady propozycje dla Ciebie:posmaruj sobie smalcem swoją "mądrą głowę" i daj psu.No taka "pomoc" to mu raczej nie jest potrzebna i twoje "mądrości" które nawet zabawne nie są.Odnośnie tematu mam pytanie :czy taka kaszka jest na wszystkich kanałach bo jeśli tak to trzeba sprawdzić inne zródła ,bo wygląda mi to na jakąś wadę tv.Mam starszego sammyego (r71) i wiadomo,obraz sd nie jest super ale coś takiego nie występuje.
 
Ostatnia edycja:

mecenas666

New member
SierzantHarris dzieki za odpowiedz. Taka kasza wystepuje praktycznie na kazdym programie, ale szczegolnie widoczna jest na ciemnych obiektach. Co ciekawe, przed chwilką tym samym kablem euro podłączyłem DVD Harman/Kardon i już na ekranie powitalnym logo harmana i jakieś napisy mają kasze dookoła, na filmie też nie ma rewelacji, a to przecież nośnik dvd... Nie mam żadnego kabla, żeby spróbować podmienić. Nie wiem, czy jest sens inwestowac 100zł w komponent, który moze nic nie dać... Teraz akurat leci jakaś reklama mango i na dole ekranu jest nieruchoma plansza z numerem telefonu, logiem itd i co ciekawe literki dziwnie drgają a krawędzie nie są gładkie... Tutaj widok ekranu powitalnego z DVD:
 

pos

New member
Witaj,

według mnie to wina leży po stronie połączenia dekodera z TV. Nigdy nie używałem tego dekodera, ale spróbuj może poszukać czegoś w tym wątku:

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5060

Myślę, że zmiana kabli na na Compnonent może pomóc. Euro-euro to ostateczność i powoduje największe straty na jakości.

Pozdrawiam,
Paweł
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Właśnie sobie przypomniałem jak ja swojego podpiąłem do dvd przez scart i było to samo - jestem tego pewien,taka sama papka jest na x360 jak podpiąłem przez czincze(ze scarta).Także jestem na 99% pewien że musisz kupić komponent.
 
Ostatnia edycja:

mecenas666

New member
Component Techlink (105zł) zamówiony, koło środy powinien być u mnie. Jak tylko podłączę od razu dam znać co i jak. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

mecenas666

New member
Na kablu component jeszcze gorzej... o co chodzi? Co ciekawe po uaktywnieniu funkcji "cyfrowa redukcja szumu" na max kasza praktycznie znika, ale obraz strasznie smuży... Co teraz?
 
Ostatnia edycja:

mecenas666

New member
Widzę, że wszyscy bardzo chętnie chcą mi pomóc... Jestem już tak zdesperowany, że chyba oddam TV do serwisu - ale wątpie, czy uznają usterkę... Kasa w błoto:???:
 

arutip

New member
Witaj mecenas, mam LG i ten sam problem... identycznie jak u Ciebie, widac taka dodatkowa mgielke z minipixeli wokol logo programow, a najlepiej wlasnie widac to na meczach pilki noznej, gdy kamera pokazuje zawodnikow z daleka, wtedy wokol nich tworzy sie taka otoczka minipixeli.

U mnie najlepszy obraz dalo podlaczenie scart - scart (RGB) - ale probowalem juz w zasadzie wszystkiego. Nawet Scart - component Profigolda. Niestety bez wiekszych efektow.
 
Do góry