Dysk twardy+ telewizor+ amplituner (AC-3, DTS-HD)

Zax93

New member
Witam, posiadam telewizor Samsung 40F6500 do którego mam podłączony ( przez USB) dysk przenośny z filmami. Do telewizora mam podłączone kino domowe Panasonic SA - HT870 podłączone przez AUX. Planuję zakup ampli który pozwoli mi cieszyć się dźwiękiem 5.1 i tutaj mam kilka pytań:

1) Jeżeli na dysku twardym mam filmy o formacie dźwięku AC-3 lub DTS-HD to czy jeśli kupie amplituner który obsługuje DTS-HD to uzyskam ową jakość dźwięku ? ( chodzi mi o to czy dźwięk AC3 i DTS-HD mogą iść kablem USB do telewizora a z telewizora HDMI do ampli?)

2) Czy na głośnikach od HT870 będzie słyszalna różnica między DTS-HD a AC3?

z góry dziękuje za pomoc.
 

Rafal7

Banned
1. AC3 będzie a z DTS HD tv wyśle zwykły DTS po kablu optycznym
2.Będzie różnica
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Sprawdziłeś? Pewno nie.Więc może ty "farmazony" opowiadasz.
Znajomy ma o ile pamiętam ten sam telewizor ,na wyjściu jest już tylko 2.0
Zresztą wszystko pisze w instrukcji obsługi tv.
 

Rafal7

Banned
To niech znajomy nauczy się korzystać ze sprzętu który posiada, a Ty odłucz się papugowania tego co kto powiedział i sam zacznij sprawdzać, bo jak bym nie był pewien to bym o tym nie pisał.
 

Zax93

New member
Kapusta to co byś mi doradził zrobić żebym mógł słuchać dźwięku DTS-HD przy takim sprzęcie? Kupienie nowszego ampli z portem USB pomorze ?
 

Rafal7

Banned
Nie pomorze, ponieważ amplitunery nie odtwarzają filmów.
Musiałbyś kupić blu-raya do tego, podpiąć go pod amplituner przez HDMI i wtedy będzie cacy.
 

Zax93

New member
posiadam PS3, może być zamiast blue ray ? Jak to podłączyć najlepiej ?
Tak?
Dysk do PS USB, PS hdmi do tv i osobnym HDMI do ampli ?
 

Zax93

New member
Rozumiem, a w przypadku gdy kupię starszy amplituner ( bez hdmi) ale obsługujący dźwięk w formacie AC3 to łącząc go przez port optical z TV będzie wszystko dobrze śmigać ? ( dysk twardy zostawiłbym jak jest dysk>USB>tv)
 

maku99

New member
Teraz sam sprawdziłem i mogę potwierdzić że przez w SAMSUNG UE50F6650 ARC puszcza sygnał 5.1 (jeśli oczywiście taki jest nadawany) z modułu CI+ (UPC) oraz z materiałów odtwarzanych z HDD podpiętego do TV przez USB. Nie ma żadnej różnicy w podpięciu OPTYKIEM czy kablem HDMI (ARC)
Sprawdzałem dla DolbyDigital (5.1) i DTS (5.1)
 

Zax93

New member
Podłączyłem Tv do Denon AVR 1306 optykiem i mam problem z dźwiękiem 5.1. W ustawieniach dźwięku w TV mam wybór głośników zew a w dodatkowych ustawieniach, wyjście cyfrowe audio ustawione mam DTS Neo 2:5 dobrze ?

Dlaczego nie mam dźwięku jak wybiore PCM i Dolby Digital ?
 

Zax93

New member
Włączam film z dźwiękiem dts i w tv wybieram dts ale wydaje mi się że mam dźwięk stereo rozdzielony na 5 głośników bo z głośników surround słyszę to samo co z centralnych ( głos ludzi) czemu tak ?

Włączam film w Dolby Digital ustawiam na DTS neo 2:5 to samo, głośniki sorround grają jak centralne.

DTS neo 2:5 to dźwięk stereo rozdzielony na 5 głośników ?
 
Do góry