Dysk sieciowy pod Panasonic TX-P50VT20EA - Problem

janinnn

New member
Witam,

Pierwszy raz tu piszę, więc Witam Wszystkich!!

Mam problem z połączeniem tv - dysk sieciowy.
TV - Panasonic tx-p50vt20ea
dysk - D-Link DNS-323
router - NETGEAR WGR614 v7

Wszystko połączone kablami a nie przez Wi-Fi.

TV widzi dysk, można wejść na niego i widać podział - Video, Photo, Music (nie wiem dlaczego sam sobie to tak dzieli - na dysku nie ma takich katalogów).
Po wejściu na cokolwiek z tych 3 wyskakuje okienko - "Połączenie z serwerem nie powiodło się".

No i to tyle. nie mam pojęcia co zrobić żeby udało się połączyć. Może ktoś ma jakiś pomysł??

Dodam jeszcze, że jak w konfiguracji sieci w TV włączę "Test połączenia" to wszystko jest ok, prócz ostatniego, czyli właśnie "sprawdzanie łączności z serwerem".


Z laptopem łączy się bez problemu (laptop na wi-fi, serwer DLNA - TVMOBiLi)
Za to bez TVMOBiLi (mam windows 7) widzi tylko muzykę i video. Zdjęć z katalogu, który dodałem do biblioteki w WMP nie... Trochę to dziwne.
 

behemot

New member
Jeśli chodzi o foldery to oprogramowanie w twoim tv analizując pliki z dysku dzieli je na poszczególne grupy. Natomiast jeśli chodzi o dysk to może spróbuj zrestartować ruter przy aktywnym połączeniu innym wyjściem może być konfiguracja rutera lub zmiana ustawień samego dysku
 

janinnn

New member
niestety konfiguracja polega na włączeniu lub wyłączeniu serwera w routerze i dysku. Nic więcej się zrobić nie da...
Nie mam pojęcia jak zrobić żeby to zaczęło działać, ale powoli kończą mi się opcje. :)
 

dyz

New member
Ten d-link niestety nie jest zgodny z DLNA stąd prawdopodobnie problemy z połączeniem. Jedyne co przychodzi tak na szybko do głowy to zmapowanie tego dysku w lapku i udostępnienie przez jakiś media serwer jak PS3 czy serviio.

pozdrawiam Sławek
 

janinnn

New member
No właśnie nie do końca wiem czy obsługuje czy nie bo ma opcję UPnP, więc raczej tak. Router zresztą też. Próbowałem już z włączonym w NASie a wyłączonym na routerze i odwrotnie, próbowałem też z włączonymi oboma. Niestety nic z tego. Muszę spróbować chyba faktycznie z innym routerem i zobaczyć czy będzie działać.
Opcja z mapowaniem dysku nie do końca mi odpowiada bo wtedy muszę do tego wszystkiego włączać jakiegoś kompa, a tego właśnie chcę uniknąć.
Wg mnie skoro sam NAS ma UPnP to router nie musi, ale pewien nie jestem. Serwer DLNA na laptopie działa baz problemów przy wyłączonym UPnP na routerze.
Kłopoty z kompatybilnością zawsze mnie wkurzały bo kończy się zazwyczaj na wymianie sprzętu...
 
Ostatnia edycja:

dyz

New member
Tiaaa, kompatybilność to jest to co zawsze przyprawia mnie o motylki w żołądku przy kolejnych eksperymentach ze sprzętem :) A co do tej powiedzmy zgodności to akurat rzuciłem okiem na ranking dysków NAS na stronie chipa ... (tu miał byc link alem jeszcze nie godzien ;)) i tam wyraźnie zaznaczono o jej braku z DLNA. Na stronie producenta jest to dyplomatycznie przemilczane.

pozdrawiam Sławek
 

janinnn

New member
No, ale z drugiej strony na stronie tego dysku jest coś takiego jak "Data Sheet (PDF)" i tam jest napisane tak:
The DNS-323 also acts as a UPnP™ AV media server³ that streams media to a compatible player such as the PlayStation® 3, Microsoft® Xbox 360™ and D-Link’s MediaLounge™ product line.

Linka nie wklejam bo też godzien jeszcze nie jestem ;)

Odszukałem też test chip'a i tam jest napisane, że jest zgodny z DLNA:
serwer UPnP:
Funkcja serwera UPnP - tak
Zgodność ze standardem DLNA - tak
Serwer Twonky - nie
Serwer iTunes - tak

Z konsolami nie sprawdzałem, ale skoro działa jako UPnP media serwer, a to jest standard, to działać powinien ze wszystkim co ten standard ma... Tak mi się przynajmniej wydaje, choć pewien nie jestem...

W konfiguracji jest osobno PS3 i Xbox, a osobno UPnP, gdzie można wybrać katalog udostępniania lub po prostu root.

W weekend zobaczę czy działa z PS3 i jeśli tak to dam sobie spokój z próbami, sprzedam d-inka i kupię coś innego. Słyszałem o jakimś NASie, który ma wbudowany serwer Twonky. Cena podobna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry