Dylematy z wyborem TV 42S20E czy LE5500 a może jeszcze inny????

cvaniaq

New member
Witajcie,
Traktuję tego maila jako ostatnią deskę ratunku w wyborze TV
Mam już chyba dość wizyt w sklepach i oglądania, jak i czytania bo im więcej to robię tym mniej już wiem.
Zdecydowany byłem na Panasonica TX-P40S20E. Wybór plazmy padł ze względu na to, iż oglądam dość dużo sportu i smużenie w LCD baaaardzo mnie denerwuje (w ogóle wydaje mi się, że obraz w zwykłych CRT jest już dużo lepszy).
Jednak gdzieś się doczytałem, że plazmy źle reagują na jasne pomieszczenia. Ja w swoim domu mam jasny salon prawie na przeciwko TV jest okno więc oglądanie w dzień może być problematyczne.
Zacząłem szukać w LCD I LED. Mam nadzieję, że 100HZ zniweluje efekt smużenia. Padło na LG SL 9000 okazało się jednak że ma on bardzo odbijającą powłokę więc też odpada.
Czytałem sporo dobrego o LG LE5500
Proszę doradzcie mi bo nie chce po zakupie żałować, że przesiadłem się z CRT na rozmyty obraz LCD, a może jednak ten Panasonic będzie u mnie śmigał?


Dodam, że;
odległość oglądania 3.5m
jasne pomieszczenie, po południu słońce
preferowane kanały sport, wiadomości, różne filmy
cena najchętniej do 3tys, moze uda się dojsc do 3,5tys
sygnał z Cyfry+

jeśli jeszcze jakies dane potrzebne to piszcie.


Liczę na Waszą pomoc


Pozdrawiam
 

Prezes59

New member
Witajcie,
Traktuję tego maila jako ostatnią deskę ratunku w wyborze TV
Mam już chyba dość wizyt w sklepach i oglądania, jak i czytania bo im więcej to robię tym mniej już wiem.
Zdecydowany byłem na Panasonica TX-P40S20E. Wybór plazmy padł ze względu na to, iż oglądam dość dużo sportu i smużenie w LCD baaaardzo mnie denerwuje (w ogóle wydaje mi się, że obraz w zwykłych CRT jest już dużo lepszy).
Jednak gdzieś się doczytałem, że plazmy źle reagują na jasne pomieszczenia. Ja w swoim domu mam jasny salon prawie na przeciwko TV jest okno więc oglądanie w dzień może być problematyczne.
Zacząłem szukać w LCD I LED. Mam nadzieję, że 100HZ zniweluje efekt smużenia. Padło na LG SL 9000 okazało się jednak że ma on bardzo odbijającą powłokę więc też odpada.
Czytałem sporo dobrego o LG LE5500
Proszę doradzcie mi bo nie chce po zakupie żałować, że przesiadłem się z CRT na rozmyty obraz LCD, a może jednak ten Panasonic będzie u mnie śmigał?


Dodam, że;
odległość oglądania 3.5m
jasne pomieszczenie, po południu słońce
preferowane kanały sport, wiadomości, różne filmy
cena najchętniej do 3tys, moze uda się dojsc do 3,5tys
sygnał z Cyfry+

jeśli jeszcze jakies dane potrzebne to piszcie.


Liczę na Waszą pomoc


Pozdrawiam
Krótko; powinno byc 46" do tej odległości bo za chwilę będziesz żałował.Za 3150 kupisz w necie panasa46S20.Ta jasność salonu może być problemem a w tej cenie trudno kupić LCD (bez szyby i półmat)-najbliżej philips 5605 46' za ok.3800.Pozdro
 

cvaniaq

New member
Dzieki za odp
Jednak 46 bedzie za duzy moim zdaniem, poza tym mam już wnękę z GK w scianie o szerokosci 104cm :)
 
Do góry