Dylematy laika

Piotrekdk

New member
No mam nadzieje że duży skok bo spory cenowy. No jak wyjaśni mi ktoś jak to jest z tymi kablami do kolumn? Jak to się podłancza? A super by było jak by jeszcze ktoś rozwinoł ten temat jaką grubość i jakie kable najlepiej zastosować
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak już doszedłeś do tego pułapu cenowego to przetestuj jeszcze MA MR6 i Roth Oli 40, bo jak dla mnie świetne kolumny w tym przedziale cenowym. Jak cię stać to zobacz jeszcze Paradigm Monitor, bo na prawdę brzmienie super. Co do kabli to temat rzeka. Jedni słyszą różnicę w markowych inni kupują zwykłe OFC za 3zł/m. Ponoć niezłe i tanie są Procab LS25 lub grubsze. Warte uwagi też są Cordial CLS. To chyba na tyle jesli chodzi o polecane kable w niskich cenach, przynajmniej z tego co udało mi się wyczytać. Są lepsze ale i kwota do wydania też większa. Najpierw kup zwykłe kable i cały zestaw, bo właśnie kabelkami dopieszczasz brzmienie. Czyli, co ci brakuje (bas,wysokie) to kablami możesz to minimalnie poprawić, ale na pewno nie zmienisz charakterystyki całego sprzętu. Kable to już końcowy zabieg i nie ma co do przodu kupować nad wyrost. Wszystko zależy od długości kabla. Zakłada się że na front/central 2.5mm/4mm a na tył 1.5mm/2.5mm. Ja na 15 mkw mam te pierwsze wartości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piotrekdk

New member
co do innych glosnikowto 99% odpada ze wzgledu na wyglad, wiem wiem :( zaraz mi sie oberwie ze liczy sie dzwiek a nie wyglad. Ale dla mnie(zona) wyglad tez jest wazny.:krol:

Blackninja zrobisz wycene zestawu?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tzn.? chodzi co o kalibrację amplitunera? Najprostszą metodą jest mikrofon kalibracyjny, a później mozna wprowadzać drobne poprawki. Jak już będziesz miał sprzęt to napisz z czym będzie problem, to pomożemy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piotrekdk

New member
No napewno będę pytał teraz staram się jak najwięcej poznać temat
Jak się na czymś nie znam to staram się dowiedzieć jak najwięcej na dany temat.
 

szczuro

New member
no ja mam taka taktyke, ze jak sie nie znam na czyms za bardzo, to biore sie ostro za lekture i potem sie juz znam duzo wiecej i moge zadawac konkretne pytania, czego wszystkim zycze

co do kabla to ulatwie, okresl przedzial cenowy za metr kabla np 20-50 zl i kup taki za 35 zl, oczywiscie poszukaj gdzie najtaniej, bo jak wiadomo u jednego bedzie kosztowal 35 zl, a u innego 29 zl i poczytaj opinie, google twoim przyjacielem, powodzenia
 

Piotrekdk

New member
Tak se grzebie na allegro i zastanawiam a co z innymi firmami Yamaha, Harman Kardon, Pioneer???

no ja mam taka taktyke, ze jak sie nie znam na czyms za bardzo, to biore sie ostro za lekture i potem sie juz znam duzo wiecej i moge zadawac konkretne pytania, czego wszystkim zycze

co do kabla to ulatwie, okresl przedzial cenowy za metr kabla np 20-50 zl i kup taki za 35 zl, oczywiscie poszukaj gdzie najtaniej, bo jak wiadomo u jednego bedzie kosztowal 35 zl, a u innego 29 zl i poczytaj opinie, google twoim przyjacielem, powodzenia



Dzięki
:mrgreen:
 

Sławo

New member
Witaj Cie

Co do amplitunera, to co byś nie wybrał - będziesz zadowolony!!! Ale co do kolumn?..... o tu juz jest masakrystyczna różnica. Nie kupuj Jamo 606-pomimo,że ładnie wyglądają- z czasem będziesz tego żałował, grają KIEPŚCIUTKO, powiem więcej one buczą a nie grają. Jedynie do kina domowego mogłyby być. Do muzyki absolutnie odradzam!!!(wiem bo miałem 2 lata-a uparłem się na nie jak szczerbaty na suchary). Kolumny pod konkretny amplituner dobrze dobierze/doradzi Ci Kol. BNinja. Gość się zna. Te kolumny które łapią za oczy są do du..y z założenia w przedziale do 2 tys. czyli budżetowym. Jeśli chodzi o kable- szkoda w tym przedziale cenowym/sprzętowym przepłacać!!!! Wiem że wydaje nam się że ma to OLBRZYMIE znaczenie, ale tak nam się wydaje. Ważna jest jedynie ich grubość - tak jak Koledzy Ci doradzali no i to żeby były z beztlenowej miedzi. Na 1. montaż Ci wystarczy, później za parę lat jak się już "wyżresz"(pardon za określinik), kupisz coś lepszego, może bardziej docelowego. Pierwszy zestw potraktuj, jak.... jak.... Pierwszą Kobietę? :D nie koniecznie późniejszą żonę (no to wiszę....):cool:. Napisz na co się zdecydowałeś?!
 

Piotrekdk

New member
Jako ze koncze remont salonu, to chce puscic kable na tylna sciane. Zanim wszystko wykoncze. Co powiecie o kablach Clicktronic 2,5mm , beda mialy tak po 12m dlugosci.Zona patrzy jak na swira jeszcze sprzetu nie mam a chce kable kupowac :roll: ktos cos wie o tej firmie, kablach?
 
Do góry