Dylematy laika

Piotrekdk

New member
witam!

Jeste totalnie zielony w sprawach audio
wlasnie zrobilem remoncik w salonie i zaczynam go urzadzac
wywalilem stare plastikowe kd i chcialbym cos troche lepszego
spodobalo mi sie cos takiego Denon AVR-1713 + Jamo 5.0 S606
salon ma okolo 28m2 sluchanie 70 muzyka 30 film albo 50 na 50 zalezy od pory roku teraz zima wiecej tv:) dvd czy br nie chce nie pamietam kiedy cos ogladalem z plyty bardziej chcialbym podlaczyc to pod siec domowa
z checia rozwaze inne propozycje w podobnej cenie maks 4tys:eek:k:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli Jamo to do Twojego salonu s608. Ogólnie ja Jamo s606/608 do muzyki nie polecam, do kina owszem. Może kwestia gustu, ale to nie tylko moja opinia. Licząc na ampli ok 2k za dużego wyboru kolumn miec nie będziesz. Chyba że najpierw byś kupił fronty a później całą resztę? Z kolumn tanich a dobrych zobacz Quadral Quintas 6000, ponoć fajnie też grają nasze Tonsil Maestro II 180. Nie ukrywam że na coś lepszego jednak byś musiał ok 1k dołożyć. Jak chcesz Jamo to lepiej je odsłuchaj żeby nie żałować.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W stereo Denon wypada ciut lepiej niż Onkyo, ale też to pewnie kwestia gustu i kolumn.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

quasimodek

Member
Bez reklam
Zgadzam się, dlatego też trzeba wytypować faworytów (2-3 ampli i parę kolumienek) i udać się na odsłuch. Ja słuchałem Denona 1912 i Onkyo 609 na kolumnach Tannoy Mercury V (JBL ES akurat nie mieli tam gdzie były te ampli dostępne) i na moje ucho Onkyo zagrało lepiej. Następnie zestaw ES80 miałem okazję posłuchać na ampli Denon 2312 u znajomego. Dlatego też i taki zestaw wybrałem. Jestem zadowolony i uważam, że każdy przeciętny użytkownik, szczególnie jak będzie przesiadał się z plastików, będzie naprawdę zadowolony z jakości i przepaści jaką zauważy pomiedzy nowym nabytkiem a poprzednim zestawem.
 

Piotrekdk

New member
:-oTak myślałem że trzeba bedzie powiększyć budżet do tych 5 tyś popatrzę na te głośniki mam nadzieje ze da się gdzieś posłuchać jak to gra
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Takie życie :cool: Ja tu zawitałem z pytaniem o zestaw za 1500 a skończyłem z kwotą 3 razy większą. Ale nie żałuję, sprzęt kupuje się na lata. Zakładając oczywiście, że po okresie gwarancji się nie zepsuje :roll:
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Do Twoich potrzeb wymieniony Onkyo 609 lub też Denon 1912 spokojnie wystarczy. Do tego głośniki w porównywalnej cenie i powinno być OK. Ale bez posłuchania możesz się rozczarować, więc nie rezygnuj z tego przywileju.
Naciesz oczy na allegro ale na zakupy udaj się do specjalizowanych sklepów Audio-Video (nie MM, Saturn czy inne podobne), tam możesz dobrze znegocjować cenę za komplet jak również w spokoju posłuchać co i jak gra. Jak już wybierzesz pisz priv do Blackninja o ceny konkretnych zestawów, on naprawdę ma konkurencyjne ceny.
 

Piotrekdk

New member
Mam nadzieje ze uda mi sie cos posluchac, lecz napewno nie wszystkie kombinacje, tak jak patrzylem to jeste raczej zdecydowany na jakis model Denona 1713 lub 2113 bardziej mam problem z glosnikami
 

Piotrekdk

New member
Szukam gdzie w pobliżu mogę posłuchać ale nie wiem jak to będzie
Cały czas czekam na jakieś podpowiedzi głośniki JBL loft a może Jamo s608 albo co jeszcze w tym przedziale cenowym?
 

Piotrekdk

New member
Ok mniej więcej juz wiem jaki sprzęt teraz takie bardziej prozaiczne pytania.
Jakie kable, jak się je podłącza do sprzętu są jakieś wtyczki czy także zaciski tak jak miałem w tym starym kd? Jak to najlepiej połączyć z TV i turbodekoderem N , HDMI kablami?
 

Piotrekdk

New member
Apetyt rosnie w miare wczytywania sie w temat,:grin: co powiecie na taki zestaw?
Denon AVR 2113 + JBL Studio 190
Jak myslicie za ile mozna taki zestwa znalezsc?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najtaniej - Blackninja:) i nie dlatego że forumowy kolega. Faktycznie tańszych cen niż u niego nigdzie w necie nie znalazłem. Znajdź najniższą cenę a i tak na PW ją przebije. Na marginesie, w porównaniu do Loft, Studio 190 do duży skok do przodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry