Dylematy kupującego

gebo

New member
Witam Was,
czy mógłby prosić was o pomoc w wyborze telewizora?
studiuje to forum od miesiąca i i wytypowałem takie telewizorki:

LCD
Sharp LC-52LE820E - czy nie zafunduje sobie lusterka w salonie? po za tym super design
Toshiba 55sv 685 - podobno najlepszy LCD
Plasma
Panasonic TX-P50V20 - ciut mały, i podobno trać czerń wraz z upływem czasu
Samsung PS58B850 ale podobno już go nie ma więc w alternatywie PS63C7000

Wiem że najlepiej zamówić prezentacje u Kiki'ego ale ucichł ;( po za tym nie przywozi 4 tv
Nie wiem czego się spodziewać po tych telewizorach a jeśli już mam wydać pieniądze to chciałby je wydać dobrze ;)
czy mogę prosić Was podanie plusów i minusów tych TV?

podaje warunki,
odległość od ekranu - 4- 5 m
jak słońce świeci w pokoju - do południa jest go sporo po południu świeci w okna po obu stronach telewizora,
Jak duży jest pokój - 7x8 m
jaki masz obecnie telewizor - 42 calową plazmę samsunga
jakie programy najczęściej oglądasz - filmowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem, w dzień dzieciaki katują bajki
preferowana wielkość telewizora - tu nie wiem co było by optymalne
preferowana marka ? nie mam
czego nie lubisz w telewizorach - w obecnym strasznie długo czeka się na przełączenie między kanałami
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder cyfry, dvd , psp3, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50/30/10/10
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - cyfrowy z cyfry

z góry wszystkim dziękuje za pomoc


Pozdrawiam Gebo
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zobacz test 46LE820 na głównej stronie forum. Tam jest porównanie do Toshiba 46SV685. Z czernią Sharp odpada.Toshiba też ma szybę, ale na pewno tak bardzo nie odbija jak ten Sharp. Ja wybrałbym te dwa TV do prezentacji. Ważny też jest dźwięk- u Toshiby ciut lepiej ze względu na 75W na audio(ONKYO).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na 63" Samsunga nie wystarczy kasy.
Zostajemy przy Sharpie 52LE 822
Toshiba 55WL 753
Poproś o prezentację w domu i będzie wiedział przed zakupem co dla Ciebie najlepsze.
 

gebo

New member
Witam ponownie,
załóżmy że te 9 tys. to limit który próbuje narzucić mi żona ;)

Kiki dlaczego zamiast 55sv 685 proponujesz 55WL 753?
Jak sam piszesz: "Toshiba SV 685 - to extraklasa z pełnym podświetleniem Led" i czemu odrzucasz Panasonic TX-P50V20?

Czy Plazmy Samsungi naprawdę są takie fatalne?

Prezentacje zamówię ale nie mam jeszcze pewności co to mają być za TV - szkoda by było abyś odjechał ze wszystkimi tv którymi przywiozłeś na prezentacje

wciąż liczę na wasze sugestię i uwagi :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba zakończyła produkcję 55SV 685 - nie ma i nie będzie . Na jesieni będzie następca - 55" Cell Regza.
Plazma 50" nie polecałem - bo sam napisałeś że CIUT za mały . Na dniach mają być podobno w dobrych cenach LCD 60" Quattrona Sharpa.
 

gebo

New member
no to d..p blada bo z lcd to był mój faworyt :x

Nie został Ci ani jeden na magazynie? :blagam:

Co do tej 60" Quattrona Sharpa czy wiesz może kiedy to może być?
Powiedz mi jeszcze bo w teście nie zlazłem nic na ten jak to jest z tą szybą w Sharpie 52LE 822 - czy to jest naprawdę jego minus?
Przyglądałem się temu Tv w sklepie i na tle innych telewizorów nie było wiele gorzej ale to jest sklep - jak to wygląda w warunkach domowych?

Co do plazmy Panasonica - napisałem ciut mały - ale nie dyskwalifikuje go.

Żona na prezentacji koniecznie chce zobaczyć plazme,
w Twoich testach PS50B850 wypadł bardzo dobrze czy coś się zmieniło? niechętnie proponujesz ją na prezentację a ja z chęcią zobaczył bym PS58B850 w akcji.

chciałbym zamknąć temat na początku przyszłego tygodnia albo dopiero w drugiej połowie sierpnia,


wciąż liczę na wasze sugestię i uwagi :blagam:

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety nie ma i nie będzie.
Do Sharpa 60" dołożyłbym Toshibę 55WL 753 i Samsunga 63C7000
 

gebo

New member
Kiki,
sorry że zawracam ci 4 litery ale czy jesteś wstanie na prezentację dostarczyć Philipsa 52pfl9704H/12 - według Twoich test to rewelacja i z postów wynika że godny konkurent Toshiba 55sv 685 (a może odwrotnie) najchętniej zobaczyłbym na prezentacji:
Panasonic TX-P50V20
Samsung PS58B850
Sharpa 60LE 822
Philips 52pfl9704H/12
Toshibę 55WL 753
czy mógłbyś mi podać ceny na priva?

Jeszcze jedna spraw jak to jest z tą Tośką 55SV 685 jak ją nazywacie - w sklepach internetowych wciąż jest dostępna, na stronie producenta również?
Z góry dziękuje

ps. wybrałem sobie kiepski okres na pisanie na forum - wszyscy chyba wyjechali :cry:
 
Do góry