Dylemat

qrooel

New member
Cześć,

Proszę o pomoc w wyborze zestawu.
Proporcje: film/muzyka 50/50.
Muzyka: hip-hop, rock, pop.

Widziałem ostatnio w Media Markt promocję na Onkyo TX SR 538 + BD 308B + QQ 5000 (3300 zł).
Linku nie mogę dodać z powodu filtru antyspamowego na forum.
Ale jest na stronie Media Markt -> oferta specjalna -> Kraków, Aleja Pokoju -> gazetka na samym dole po lewej.
Gość w sklepie strasznie zachwalał ten zestaw. (więcej jak 3300 zł nie mogę wydać niestety)

Zastanawiałem się też nad Denonem 1610 + kolumny Eltax + DVD jakieś (2600 zł)

Co Wy o tym myślicie?
 

krisder

New member
Bez reklam
Zestaw Onkyo o wiele ciekawszy i nowszy ale przede wszystkim o wiele lepsze głośniki i odtwarzacz BD zamiast DVD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marecki6

New member
Bez reklam
w takim razie mysle ze moglbys sie szarpnac na zestaw onkyo 607 + jamo s606 i do tego bluray np. jvc xv-bp1 a z czasem jakis sub.
 

killpit

New member
A ja uważam że zestawik super 538/308/QQ5000 i jak pogadasz z Blackninją to spokojnie dostaniesz pewnie dużo lepszą cenę niż dla idiotów :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dodam, że pytałem blacka o zestaw Onkyo 508 + QQ5000 i rzeczywiście cenę miał bardzo dobrą. Możesz walić jak w dym.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Na pewno tak.

Ja nie słuchałem nowej serii Pioneera, ale według środowisk opiniotwórczych tego forum, podobno jest ona nieco gorsza niż poprzednia seria x19 (odchudzanie budżetowe, które dotknęło głownie końcówek mocy). Ja sam planowałem zakup Pioneera 919, ale obecnie chodzi w horrendalnie wysokich cenach, więc odpuściłem. A seria 819 względem 919 czy 1019 (w teście porównawczym na areadvd.de) wypadła wyraźnie słabiej, więc też jej nie brałem pod uwagę i skierowałem się w stronę Onkyo.

Ponoć z ostatnich serii tańszych amplitunerów tylko Onkyo nie obniżyło lotów i poprawiło ubiegłoroczne modele, natomiast większość firm mocno cięła koszty i "odchudziła" ich jakość, np. Denon czy właśnie Pioneer. Najlepiej posłuchaj gdzieś PIoneera i Onkyo i wtedy wyrobisz sobie pogląd, co dla ciebie gra ładniej.
 

qrooel

New member
Zdecydowałem się na Onkyo TH-R 538 + QQ 5000 + BD308. Na razie jestem w fazie testów i kalibracji wszystkiego.

Jedno mogę od razu powiedzieć: w życiu nie widziałem tak intuicyjnego menu w odtwarzaczu (BD308 stoi na Linuksie). Sam odtwarzacz działa błyskawicznie, nie ma czekania na odczyt płyty praktycznie wcale.
 

killpit

New member
Dlatego polecałem ten zestawik bo gra świetnie a obsługa dla mniej wtajemniczonych jest banalnie prosta.
Co do Blu 308 potwierdzam wczytuje płyty w ciągu 5-7sec i to Bluraye REWELKA...z USB działaja MKV,M2TS,AVCHD dla mnie idealne rozwiązanie i brzmienie świetne bez zastrzeżeń.
 
Do góry