Dylemat

Iron John

New member
W innym wątku zwróciłem się z prośbą o pomoc. Bez odzewu. Więc spróbuje jeszcze raz.

Zwracam się prośbą o pomoc przy wyborze telewizora.
Od paru lat mówiłem że kupie plazmę . Jednakże ostatnio różnice pomiędzy technologiami się zacierają. W pracy mam 42 calowego Panasonica PY 80. Obraz na początku wydawał mi się całkiem ładny. ( sygnał n-box recorder ) Ale im dłużej przyglądam się innym telewizorom w sklepach tym większe mam zastrzeżenia. Obraz nie jest tak ostry jak w LCD Sony 52W5500, nie jest tak multimedialny jak Samsung 52B750, zdjęcia wyświetla mało przekonywująco i skalowanie programów SD jest gorsze niż w wymienionych telewizorach. Miałem chrapkę na Panasa 50V10 ale nabieram wątpliwości czy poza czernią pozostałe moje oczekiwania zostaną spełnione. JVC DV! Nie robi takiej wielkości. Ot i problem. Kuro nie biorę pod uwagę.
Póki co posiadam dużą kolekcje koncertów na dvd ( większości z nich nie ma na blu-ray niestety ) i chciałbym aby można je było oglądać w jak najlepszej jakości. Ponadto zdjęcia i filmy z podróży. O Filmach nie wspominam bo to sprawa oczywista ( aczkolwiek nie tak do końca bo te które chciałbym mieć na blu-ray nie zostały jeszcze wydane bądź brakuje polskich napisów ).
Aby namieszać jeszcze bardziej dodam iż nie wybrałem jeszcze blu-raya, który miałby współpracować z telewizorem. Brałem Pod uwagę; Panasonic BP80, LG 370 lub Pionier LX 52. Wracając do sedna. Jak kombinacja tych dwóch urządzeń najlepiej spełni moje oczekiwania.

wielkość pokoju - 20 m
preferowana marka – Panasonic, Sony, Samsung
jaki sygnał – HD,SD, Photo
jaka odległość od ekranu - 2,5 do 2,80
jakie urządzenia do podłączenia - dvd, blu-ray, platforma cyfrowa, kablówka
jaka klasa cenowa – do 9000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy – ze względu na małe dziecko raczej w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju - srednie, okno z lewej strony
ile osób zasiada przed telewizorem – generalnie 2, sporadycznie wiecej
Jaki masz ulubiony program – TVN. Discovery, Travel
jaki masz telewizor – CRT Philips 28 cali 16:9 100hz
Ma stać czy wisieć – stac ale sadżąc po niektórych podstawkach to chyba lepiej żeby wisiał
Co Cię wkurza w telewizorach – szumy, pikselowa, kolory
Full Hd czy HD ready - Full HD 50-52 cale
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wymagana jest ostrość , hd, sd i Photo - to lcd będzie spełniał bardziej niż plazma te potrzeby (nie zrozumiałem dlaczego odpuszczasz Pioneera ?) .
Przy kablówce którą wspomniałeś 52" z odległości 2,5 metra będzie tragedia.
Zacząłbym od:
Sony 46 W 5500
JVC 47 DV1
Sharp 46XL2
Poprosiłbym o prezentację w domu i sam wybrał na własne oczy .
Jedynie nie zapomnij o kalibracji obrazy bo to bardzo ważny element końcowego obrazu.

Jeśli optujesz koniecznie za 52" :
Sharp 52 XL2
Sharp 52 HD1
Sharp 52 DH77
Sony 52 W5500
 

Iron John

New member
Do pioneera nie mam nic osobistego. Po prostu jak dla mnie za drogi ( w pełnej wersji ).

Kablówka nie bedzie głównym źródłem sygnału, podałe tylko ze bedzie dostepna. Bardziej nastawiam sie na platforme cyfrową ( własnie skończyła mi sie umowa z Polsatem ).
Gdybym miał wybrać mniejszy to pewnie zdecydowałbym sie na JVC 47 DV1 ( sądząc po tescie bo na oczy go nie widziałem ). Sonyy 52 W 5500 troche juz pomeczyłe więc wiem na co go stać. HD1 Jeszcze za drogi no i telewizor 2 letni więc nie wiem czy działa to na korzyść. Jeszcze z 2 tygodnie sie pokręce i pewnie skorzystam z Twojej sugesti ( o ile nie będę musiał brać kredytu na tą prezentację :) )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na sharpa HD 1 Ci wystarczy .
A jaki masz sygnał SD?
Chodzi o telewizję ?
Ile % zajmuje Ci oglądanie telewizji ?
 
Do góry