Dylemat - zmiana ampli czy kolumn - CA 640R - AE Neo 3

remal

New member
Aktualnie posiadam CA 640R + Acoustic Energy Neo 3 i Centralny Neo. Tyły i sub na razie zostawiłem ze starego zestawu - Denon i B&W.

Niestety nie jestem zadowolony z brzmienia aktualnego zestawu. Dźwięk jest detaliczny, delikatny, niestety brakuje mu pnisko-średnich i niskich tonów. Przy podbiciu basów powyżej 6dB kolumny zaczynają dudnić co nie podoba mi się w ogóle.

Na próbę podłączyłem mojego starego Denona 1906 do AE i kolumny nagle odżyły. Niskie tony są takie jak trzeba, niestety średnie i wysokie to już nie to co Azur. Zniknęła też gdzieś przestrzeń. Ale ogólnie Acoustic Energy o dziwo lepiej wypadają z Denonem.

I teraz mam dylemat. Czy pozbyć się dopiero co kupionych kolumn przednich i centralnego. Pójść w stronę Monitor Audio.

Czy lepiej zmienić ampli. Azura kupiłem używanego także mniej stracę na interesie, z drugiej strony nie wiem czy kupie coś tej klasy wydając kasę z jego sprzedaży.

Jeśli chodzi o to jakiej muzy słucham. To głównie metal/rock, w przerywnikach trochę popu. Ostatnio ampli częściej chodzi przy Playstation 3 i filmach, ale muzyki też się słucha od czasu do czasu. Procentowo gry-filmy/muzyka odpowiednio 70/30%.

Podobno Onkyo całkiem nieźle chodzi z Neo 3 i jako tako gra w stereo? Jakie modele brać pod uwagę z nowych i używanych?

Nad znowu będzie dobry do stereo, gorzej z kinem. Tyle, że NAD przekracza trochę mój budżet. Trzeba by zainwestować w minimum model 755. Ciężko dostać coś używanego.

Czy są jeszcze jakieś alternatywy, które dobrze zgrają się z Acoustic Energy? Budżet 2000-2500 pln. Może być coś używanego z DD, DTS i PLII. Wystarczy 5.1.
 

remal

New member
Na wszelki wypadek wygrzewam, bo faktycznie za długo nie grały od nowości. Zobaczymy jak pochodzą kilka dni non stop. Boje się jednak, że to brzmienie CA nie pasuje wogóle do Tych kolumienek.

W międzyczasie prosiłbym o porównanie zestawów - może ktoś miał możliwość odsłuchu:
obecny CA 640R + MA BR6 / RS6
NAD T-744 + obecne AE Neo
a jak na ich tle wypadłoby Onkyo 7xx/8xx + obecne AE Neo w kinie i stereo. Czy duża jest różnica między serią 7 i 8?

Te AE sa nowymi kolumnami, może jeszcze nie wygrzałeś?
 

remal

New member
Pozbyłem się 640R i nabyłem NADa c355bee. Inna klasa dźwięku, wszystkie wady CA zniknęły. Mimo małych przetworników, bas jest niesamowicie głęboki, wysokie już tak nie kują w uszy. Mam wrażenie, że jest więcej przestrzeni w stereo niż 5.1 w CA. Żona tylko trochę niezadowolona, bo NAD to nie oszukujmy się brzydal, ale gra pięknie :) Polecam NAD'a do Acoustic Energy Neo 3.

Jeśli chodzi o kino to kupię raczej drugi system jak zmienię mieszkanie na większe. Do stereo na pewno zostanie NAD + AE. Myślę o Onkyo + głośniki instalacyjne Acoustic Energy, ale to w przyszłości w obecnych warunkach lepiej sprawdza się jednak dobre stereo.

Na wszelki wypadek wygrzewam, bo faktycznie za długo nie grały od nowości. Zobaczymy jak pochodzą kilka dni non stop. Boje się jednak, że to brzmienie CA nie pasuje wogóle do Tych kolumienek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry