Dylemat w wyborze TV - Pomożecie?

Yzerman26

New member
Witam


Przymierzam się do kupna nowego TV jako że stary crt już swoje przeżył. A więc przejdźmy do konkretów:

Preferowany rozmiar TV: 40-42
Wielkość pokoju: 3,5m x 4m
Jaka odległość od ekranu: około 3m
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD, w przyszłości może ps3 lub Xbox
Jaka klasa cenowa: max 2600
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 50/50
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: dosyć duże lecz w pogotowiu rolety :razz:
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Przeznaczenie: głównie telewizja ,filmy
Ma stać czy wisieć: zdecydowanie wisieć


Przeglądam od pewnego czasu sieć w poszukiwaniu odpowiedniego TV i wybrałem 2 najbardziej mi odpowiadające, plazmę i LCD:

- Panasonic TX-P42S20
- Sony KDL-40EX500

Głównie zależy mi na jakości obrazu(do TV będzie podłączona "N" i kablówka analogowa), ale również na funkcjonalności.
Byłem w sklepie i widziałem obydwa Tv podłączone do Cyfrowego polsatu i mam dylemat gdyż nie mogę się zdecydować który wybrać, gdyż cieżko tak za pierwszym razem zobaczyć różnice w obrazie. Jednak po dłuższej chwili zaobserwowałem że jednak Panaś ma żywsze kolory, aczkolwiek sony nie ustępuje mu bardzo w tej kwestii i obydwa nie były strojone! Wiadomo że zarówno plazma jak i lcd ma swoje wady i zalezy dlatego chciałbym wybrać najlepszą opcje dla mnie, jak chyba każdy ;)
Naczytałem się dużej ilości postów o plazmach i lcd i mam jeszcze większy mętlik w głowie dotyczący wyboru, dlatego zwróciłem się do was z prośba o pomoc w wyborze.
A i jeszcze jedno Tv ma wisieć na ścianie a na przeciwko TV bd wisieć duże lustro, czy jakbym wybrał plazme Panasonica to czy nie byłoby wtedy armagedonu z odbiciami?
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
 

Pikus

New member
Ze swojej strony mode odradzic tegoroczne modele LCD Sonego. Maja duzy problem z jednorodnoscia obrazu ( podczas ruchow kamery, lub na jednolitym tle wystepuja znacznie ciemniejsze i jasniejsze miejsca - "plamy" ). Generalnie zdecydowanie polecam plazme Panasonica, ktora swoje najwieksze zalety ukaze w srodowisku domowym, gdzie w LCD wychodza wszystkie wady ( a jest ich cale mnostwo ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozumiem ze pracujesz , więc większość czasu i tak będziesz spędzał wieczorami przy telewizorze. Do kablówki analogowej ( wymień koniecznie na cyfrową) lepiej zaprezentuje się 42S20. Ale ostrość obrazu jest po stronie Sony , szczególnie że odległość wyeliminuje szumy .
Jak wymienisz sygnał na cyfrowy to Sony zagra extra.
 

Yzerman26

New member
Obecnie nie pracuje ale to okres przejściowy, w każdym bądź razie do południa TV za często nie oglądam. Tak jak pisałem wyżej do Tv będzie głównie podpięta "N" czyli mam rozumieć że w tej sytuacji Sony sobie lepiej poradzi z obrazem?
A jak się ma S20 do tego że ma wisieć na ścianie a na przeciwko będzie wisieć duże lustro, czy wpłynie to znacząco na większe odbicie od TV?

Pikus dlatego wybór jest taki trudny bo rodzinka bez wahania wzięłaby LCD bo mniej prądu zużywa i wszyscy odradzają im plazme, a ja wręcz przeciwnie jestem za plazma i nie wahałbym się przy modelu Panasia G ale nie mam takiej gotówki dlatego sam nie wiem co mam już myśleć.
 

Pikus

New member
Generalnie dla mnie LCD to pomylka, jednak jakbys nie mial wiekszego wyboru to polecam wybrac innego producenta niz Sony przy tej technologii (mialem i mowie z doswiadczenia).
 

Yzerman26

New member
Ale pomyłka pod jakim względem?
W panasonicu odstrasza mnie brak USB, i świecąca matryca, natomiast w sonym nie wiem czy będę zadowolony z obrazu.
 

majras

New member
Toshiby XV733 nie bierz,
sam się dałem namówić i byłem szczęśliwy, że udało mi się ją zwrócić ....
sygnał SD wypada kiepsko, jest nieostry, krawędzie są tak jakby lekko zamulone

nie polecam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Toshiby XV733 nie bierz,
sam się dałem namówić i byłem szczęśliwy, że udało mi się ją zwrócić ....
sygnał SD wypada kiepsko, jest nieostry, krawędzie są tak jakby lekko zamulone

nie polecam
A to ciekawe...bo akurat z SD to całkiem niezle sobie radzi(jak na lcd).Kwestia sygnału i ustawień.Na który niby ''lepszy'' na SD wymieniłeś?
 
Ostatnia edycja:

Yzerman26

New member
A może ktoś posiada wyżej wymienione przeze mnie telewizory i może podzielić się swoja opinia?Bo na chwile obecną nadal jestem w kropce.
 

don111

Banned
jak chcesz plazmę to już dopłać te 400zł do Panasonica 42G20 i będziesz miał spokój, bardzo dobra jakość obrazu za tą kwotę i niezłe tłumienie odbić
 

Pikus

New member
jak chcesz plazmę to już dopłać te 400zł do Panasonica 42G20 i będziesz miał spokój, bardzo dobra jakość obrazu za tą kwotę i niezłe tłumienie odbić

I to jest najlepsza rada. Zrob tak jak kolega mowi. Jak masz mozliwosc doplac do G20 i bedziesz mial tv duzo lepszy, z wyzszej polki oraz zadowolenie z zakupu i spokoj na lata.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też tak uważam , że Toshiba ma extra płynność zbliżoną do plazm i swoją ostrość bo jest LCD.
 

Yzerman26

New member
Panowie a powiedzcie mi szczerze czy naprawdę warto dołożyć prawie tysiąc złoty do modelu G?
Czy jest aż taka duża różnica pomiędzy modelami S a G?
Jakie są najważniejsze różnice?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wolisz obraz ostry , w dzień bardziej dynamiczny , przy dobrej czerni ale słabszych kątach - to Sony
 

Pikus

New member
a jezeli wolisz obraz duzo bardziej naturalny, z jeszcze lepsza czernia , bardziej nasyconymi kolorami, jednorodny, wygladajacy identycznie z kazdej strony, pod kazdym katem - to tylko plazma.
 
Do góry