Dylemat:Sharp LC-42X20E vs Philips 42PFL7762

Klako

New member
Witam!
mam dylemat, który LCD wybrać.

Telewizor ma służyc do oglądania Cyfry+ (nie tylko HD) (ewentualnie N), gry na PS3, oraz ogladania DVD (PS3).
Odległość od ekranu to około 3m (chyba, ze gra wciagnie).

przy wyborze tych dwoch modeli bralem mocno pod uwage czas reakcji

najbardziej intryguje mnie tryb HD, bo roznie w roznych miejscach pisza.
odnosnie Sharpa - niby matryca FullHD ale pisza ze tylko HDReady (co to oznacza)
co do Philipsa, tez w kilku miejscach znalazlem ze tylko HDReady.

i jeszcze gwarancja: czy Philips standardowo daje tylko rok? (warto doplacic za dłuzsza?)

bede wdzieczny za wszelka pomoc w wyborze.
jezeli ktos proponuje alternatywne rozwiazanie (w podobnej lub nizszej cenie) rowniez chetnie wyslucham argumentow.

pozdrawiam
 

rosi

New member
Do konsol kupuj tylko telewizory FullHd (maksymalna rozdzielczosc 1920x1080). HD Ready oznacza ze telewizor ma mniejsza rozdzielczosc niz 1920x1080, choc moze tez wyswietlic obraz nadawany w FullHD (wykonuje wtedy downscaling obrazu). Oba telewizory o ktorych wspomniales sa FullHD. Co do gwarancji to faktycznie Philips daje jedynie rok i raczej nie ma opcji przedluzenia tej gwarancji.
 

Paczek27

New member
Mnie strasznie denerwuje "naturalnosc" kolorow w Sharpie. Sa za mdle i wyblakle. Sprzedawcy mowia, ze Philips to jasne i nasycone kolory, ale nienaturalne. Dla mnie sa dobrze nasycone i lepiej to wyglada, zreszta wszystko mozna zmienic w opcjach. Na Philipsie tez mozna miec "naturalny" kolor, jak zaznaczy sie opcje "zimny" albo "naturalny". Dzisiaj w sklepie na Xl2 E i PFL9632 D lecieli "Szybcy i wsciekli: Tokyo Drift" i kolory samochodow, neonow, swiatel na dyskotece na Philipsie byly cudowne. Oczywiscie, to moja opinia. Idz do sklepu, pobaw sie pilotem i sam zobacz.
 
Do góry