Dylemat Samsung czy Sharp?

mr_rad

New member
W grę wchodza modele:
Samsung LE32S71B ok.2900zł
Sharp LC-32SA1E ok.2700zł

Co wybrać,proszę o konkrety...

Dzięki!
 

Roman_b1

New member
Tylko samsung to przecież lider w matrycach lcd ale może model w górę n71b 300 zł tylko dokładasz Telewizor LCD 32" z matrycą S-PVA
Format 16:9
Rozdzielczość 1366 x 768
Stopa jasności 500 cd/㎡
Stopa kontrastu 6,000:1
Paleta barw EBU 138%
Wyświetlanie 25.7 miliarda kolorów
Kąt widzenia (poziomy/pionowy) 178°/178°
Tryb Game Mode (dynamiczne obrazy stosowane w grach komputerowych)
Technologia DNIe (Digital Natural Image engine)
System dźwięku SRS TruSurround XT
Moc akustyczna 2 x 10 W
Pobór mocy 160W (poniżej 1W w stanie czuwania)
PIP (1 Tuner)
Telegazeta 1,000 stron
MMS - wejście na 10 typów kart pamięci
Złącze USB
Złącza: HDMI x2, SCART x2, Component x1,
Złącza: słuchawkowe x1,S-Video x1, Composite x1, PC D-sub x1
Obrotowa podstawa 20°/20°
Menu ekranowe w języku polskim
 

gatar

Active member
Bez reklam
mr_rad napisał:
W grę wchodza modele:
Samsung LE32S71B ok.2900zł
Sharp LC-32SA1E ok.2700zł

Co wybrać,proszę o konkrety...

Dzięki!
Witam.
Ty kupujesz, nie my. Zdecydowanie najlepiej uczynisz, jak sam zobaczysz jak grają i wybierzesz.
Roman_b1--> ale żeś sypnłą cyframi. Wiesz, że dane to nie wszystko?
TV nie ocenia się na podtsawie cyferek tylko tego jak grają. Subiektywnie zresztą.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
gatar napisał:
Witam.
Roman_b1--> ale żeś sypnłą cyframi. Wiesz, że dane to nie wszystko?
TV nie ocenia się na podtsawie cyferek tylko tego jak grają. Subiektywnie zresztą.

ale ma sporo racji w tym co pisze :D
a cyferki jak cyferki a RACZEJ LICZBY na które ja bym jednak zwrócił uwagę.
W końcu płaci się głównie za parametry i możliwości a to już nie jest takie subiektywne. :D

pozd
 

helper

New member
Samsung jest rzeczywiście liderem, ale głównie na rynkach Europy środkowej i wschodniej, gdzie dla Klientów liczy się przede wszystkim cena. Technologicznie Sharp dalej jest zdecydowanie No. 1 (matryce PAL, matryce full HD od 32" do 108", matryce 100Hz oraz inne nie wdrożone jeszcze komercyjnie).

Z modeli wymienionych widzę taką kolejność:

1. Samsung N71
2. Sharp SA1
3. Samsung S71
 

zgred4

New member
jaki LCD w rozmiarze 40-42''

Witam wszystkich serdecznie!:bober:

Czytam forum juz od jakiegoś czasu ale oczywiście wciąż jestem świerzakiem w temacie. To mój pierwszy post na forum i prośba o radę i opinie. Przymierzam się do zakupu LCD w rozmiarze 40-42” i po lekturze wielu wątków na forum zawęziłem wybór do Samsunga lub Skarpa (wcześniej myślałem jeszcze o LG, JVC, Phillipsie, …) . Podłączam się pod pytanie mr_rad odnośnie wyboru pomiędzy tymi dwoma markami. Ze względu na budżet w grę wchodzą chyba tylko modele: 40N71B i odpowiednio 42RD1E. Full HD zdecydowanie odpada ze względu na cenę. Dodam że czytnika kart w Samsungu nie traktuję zbyt priorytetowo a najistotniejsza jest dla mnie jakość wyświetlanego obrazu, równomierne podświetlenie matrycy, i nieusterkowość (czytałem o DD w Samsungu, buczeniu Sharpa). Może wiecie od jakiego nr. Serii można spokojnie kupić N71B (612xxxxxxx?) i czy RA1E jest produkowany w Japonii?

Hmmmmmm…. a może LG nie jest taki zły….. ?

Proszę doradzcie! :blagam:

Budżet: 5-7 tys.
Źródła:
1. DVD
2. n-ka (w niedalekiej przyszłości) ew. C+
3. DivX
4. czasem gierki z kompa
Powierzchnia pokoju: 4.2x4.7m
Odległość oglądania: 3.8 m
Kino: H/K AVR3550, DVD25
Głośniki: front Dali 505, tył Tannoy M1, sub Paradigm PDR 10

Pozdrawiam!
zgred4
 

bor@s

New member
zgred4 napisał:
Witam wszystkich serdecznie!:bober:
Ze względu na budżet w grę wchodzą chyba tylko modele: 40N71B i odpowiednio 42RD1E.

a może LG nie jest taki zły….. ?


mam 40N71 i jest super. Moze 42RD1E jest lepszy, tego nie wie. LG natomiast ma kiepskie katy i czern.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Poczytaj o LG 42LB2R według specyfikacji ma matrycę 6ms.,dobre kąty ,kontrast,100Hz.Tak na marginesie sam chcę go kupic.
 

Roman_b1

New member
Witaj GATAR wydaje mi się że skończyły się czasy że klijęci patrzą na produkt z "zewnątrz" już jesteśmy bardziej obcykani w danych technicznych i przy zakupach jest koniecznością analiza danych tech. aby wybrać produkt OK Trzym się ciepło GATAR:smile: :smile: :smile:
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
bor@s napisał:
mam 40N71 i jest super. Moze 42RD1E jest lepszy, tego nie wie. LG natomiast ma kiepskie katy i czern.

Ocho następny powielacz utartych opinii.że tak zapytam , kolega widział czy tylko powtarza oklepane opinie.Najlepiej zobaczyć samemu i wtedy wydawać ostateczne opinie.
pOZDRO
 

zgred4

New member
Dzieki diana, poszukam coś o tym LG jeszcze.

bor@s tylko czemu N71E jest taki brzydki? :(

rozbierzność zdań o LG niezła :) :)
a wiecie moze jak jest z servisem Samsunga i Sharpa?
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
zgred4 napisał:
Dzieki diana, poszukam coś o tym LG jeszcze.

bor@s tylko czemu N71E jest taki brzydki? :(

rozbierzność zdań o LG niezła :) :)
a wiecie moze jak jest z servisem Samsunga i Sharpa?
Niestety czeka Cię długa ale i przyjemna droga ogladania dziesiątków modeli , najlepiej na żywo.Dopiero takie coś da Tobie pełną odpowiedz.A forum może jedynie ukierunkować


Pozdro i "LG górą ,,,,,albo dołem jak kto chce":D:D:D
 

zgred4

New member
he, he

nie no jasne ze musze poogladać, a pytam zeby sie ukierunkować odpowiednio właśnie :). Byłem w MM i Saturnie ale nie maja tam tego modelu Sharpa a Samsung jakoś wcisniety do kąta dziwnie. Otrzywiście przy porównaniach 'w sklepie' jest jeszcze problem z ustawieniami (neutralnymi? fabrycznymi?) i źródłem sygnału. Ciężko bedzie.... :)

pozdr
 

zgred4

New member
a moglibyście coś jeszcze napisac o 40N71B kontra 42RD1E? albo coś wiecej o obrazie w Sharpie? bo o Samsungu troche juz poczytałem? Ciężko w sklepie ciężko ten model Sharpa uświadczyć :)

Dzieki, pozdro
 

bor@s

New member
AWGUST72 napisał:
Ocho następny powielacz utartych opinii.że tak zapytam , kolega widział czy tylko powtarza oklepane opinie.Najlepiej zobaczyć samemu i wtedy wydawać ostateczne opinie.
pOZDRO

widziałem dziesiątki sztuk na żywo w różnych warunkach i z różnym sygnałem
 

gatar

Active member
Bez reklam
Roman_b1 napisał:
Witaj GATAR wydaje mi się że skończyły się czasy że klijęci patrzą na produkt z "zewnątrz" już jesteśmy bardziej obcykani w danych technicznych i przy zakupach jest koniecznością analiza danych tech. aby wybrać produkt OK Trzym się ciepło GATAR:smile: :smile: :smile:
Witam.
Raczej źle mnie zrozumiałeś. Każdy TV ma swoje parametry, które w mniejszym lub większym stopniu można porównywać ze sobą. Ciężko wybrać ten o lepszym kontraście na podstwie parametrów np. 1:5000 dynamiczny, kontra 1:1000 "zwykły". Bardzo wskazane jest subiektywne podejście i obejrzenie jak dany TV "gra". Mnie sie podoba obraz na tv X, a Tobie na Y, mimo np. podobnych parametrów. Inna sprawa to dizjan, ale to z jakością obrazu nie ma nic wspólnego.
 

Przemcio73

New member
Roman_b1 napisał:
Witaj GATAR wydaje mi się że skończyły się czasy że klijęci patrzą na produkt z "zewnątrz" już jesteśmy bardziej obcykani w danych technicznych i przy zakupach jest koniecznością analiza danych tech. aby wybrać produkt OK Trzym się ciepło GATAR:smile: :smile: :smile:
Witam. Zgodzę się, ale nie do końca. Przykład? Przecież gdybyśmy kierowali się tylko parametrami a nie rzeczywistą jakością to wybieralibyśmy "takie acery czy inne wynalazki" - MAJĄ takie same lub bardzo podobne parametry jak np.: samsungi... Kolejny przykład to słuchawki (wiem, wiem zmieniłem troche temat). Większość z nich ma bardzo podobną charakterystykę (mówię o podobnym przedziale cenowym) a grają często ZUPEŁNIE inaczej! Tak też jest i z naszymi lcedekami. I tu zgadzam się z gatarem.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry