Dylemat przy wyborze 37" LCD

adresmail1

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników,
Noszę się z zamiarem kupna telewizora 37" (odległość od ekranu 2,5 - 3m). Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to 3500zł. TV ma mi służyć do oglądania C+, DVD. Z czasem zamierzam kupić PS3 i wymienić Fergusona na tuner HD, ale na razie posiadam zwykły cyfrowy tuner. Przeglądając forum wytypowałem 3 modele:
Toshiba 37X3000PG
Panasonic TX-37LZ70P
Samsung LE37M87BD

Niestety w mieście którym mieszkam nie ma dobrych sklepów gdzie mógłbym zobaczyć każdy z tych TV i porównać obraz, dlatego zwracam sie do was z pomocą wyboru.
Znajomy ostatnio kupił TV Philipsa 32” i powiem szczerze że sie trochę rozczarowałem jakością obrazu z tunera cyfrowego. Jak wygląda sprawa jakości obrazu (bez tunera HD) w wytypowanych przeze mnie telewizorach, chyba że są lepsze TV które można polecić. Proszę o opinie dlaczego ewentualnie wziąć TOSHIBE/PANASONICA albo utwierdzenie w przekonaniu ze trzeba wziąć SAMSUNGA.
Proszę o pomoc.
 

ortax360

New member
Witam

Z modeli podanych przez ciebie ja wybrałbym (zdecydowanie ) Panasonica TX-37LZ70P :D . Bardzo dobry lcd z matrycą (prawie) bez katów i swietnym obrazem . A za taką cenę jak teraz to smiało mozna go brac w ciemno . Panasonic swietnie radzi sobie z sygnałem SD . A HD wiadomo :eek:k:

Pozdrawiam
 

ZaraZ

New member
The same thing you`re talking about :)

Mam dokładnie ten sam dylemat.
Mam dosyć mały pokój ok. 15m2 (ok 2,5-3m odległości od TV) ale zdecydowałem się na zakup lcd 37" - myślę że jest to optymalny wybór. Też z tego co zdążyłem poczytać Panasonic jest chyba najlepszym wyborem. Dodam że posiadam NBox i Xbox 360 z wyjściem HDMI (to drugie będzie najczęściej używane) i tu pojawia się pytanie do forumowiczów.... słyszałem że czasami w LCD Panasonic pojawia się problem z NTv? Czy posiada ktoś taki TV z Nboxem? Telewizor już widziałem i obejrzałem na nim kilka filmów i myślę że nie będę żałował (kumpel ma taki). Jeżeli macie jakieś miejsce gdzie można zakupić w/w sprzęcik w okolicach w-wy to poproszę o jakiś kontakt (najchętniej w systemie ratalnym 0% :p).

Pozdrawiam

ZA
 

adresmail1

New member
Zdecydował bym się na tego Panasonica TX-37LZ70 tylko że w chwili obecnej nigdzie nie jest dostępny. Może ktoś wie gdzie można go kupić? Płacę gotówką.
 

adresmail1

New member
Przymierzam się już do kupna Panasonica TX-37LZ70P i cały czas nurtuje mnie jedno zasadnicze pytanie czy brak 100Hz w tym TV nie powoduje efektu smużenia? Czy w czasie oglądania szybkich scen obraz będzie płynny, bez żadnych smużeń?
A może lepiej zrezygnować z tego TV i kupić coś z 100Hz?

Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Do góry