Dylemat LCD Philips 46PFL5507K czy Plazma Samsung PS51E6500

sparhawk

New member
Witam
Jestem przed zmianą mieszkania i chcę zmienić TV ze swojej wysłużonej TOSHIBA REGZA 40ZF355D

Mam dwa typy i dość spory dylemat.
Typowane odbiorniki to te które napisałem w temacie, czyli LCD Philips 46PFL5507K (po zamieszczonej ostatnio) albo Plazma Samsung PS51E6500.
Plazma jest delikatnie droższa, ale różnica 300PLN to nie dużo.

Co do informacji odnośnie użytkowania telewizora to:
1. Odległość od ekranu: ok 3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okna na zachód, więc słońce raczej po południu, lecz nie bardzo intensywnie (okno częściowo zasłonięte przez okoliczne drzewa i blisko wybudowany sąsiedni blok)
3. Jak duży jest pokój: ~20m2 (4,3mx4,5m)
4. Preferowana technologia: nie zdecydowałem, każda ma plusy i minusy
5. Jaki masz obecnie telewizor: Toshiba Regza 40ZF355D
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: TV z UPC (cyfrowa SD i HD) dużo filmów 1080p z kompa. Co do rodzaju programów, to najczęściej (ze względu na małe dziecko) bajki, trochę sportu, jak filmy to raczej akcji niż jakieś smutasy z przerostem treści ;)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: po południu oraz wieczorami
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Jak jest już ciemno to raczej jakaś lampka
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: wypośrodkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa: Byle nie lustrzanka
11. Preferowana wielkość telewizora: Podałem dwa rozmiary (zapewne na ten wymiar pokoju, większy by był lepszy)
12. Preferowana marka: Jeśli będzie jakaś inna propozycja niż te co napisałem, to byle nie LG (jakoś nie trawie)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu,sztucznych kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Komputer, PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% telewizja,40 % komputer (PS3 okazjonalnie)
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost, choć pod kątem również
17. Czy ważne jest wifi: przyda się, jako że całe mieszkanie jest w sieci bezprzewodowej
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: ciężko stwierdzić, bo nigdy nie korzystałem (pewnie się pobawie, ale nie jest to mus)
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: wole komputer
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: może się przydać
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: fajnie by było, przydałby się też odczyt MKV z DTS (choć zamierzam też kupić zestaw grający z obsługą większości formatów dźwięku)
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: a nuż widelec się przyda
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB 2.0, 3.0 pamięci masowe, HDMI - komp , dysk twardy usb,
26. Jaki masz sygnał: kablówka UPC
27. Ile programów HD: pełna opcja UPC
28. Ma stać czy wisieć: nie określone
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: naturalne kolory i odwzorowanie barw, dobra czerń, płynność.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h
33. Sugerowana cena: Samsung jest droższy - teraz ok 4100 i taki poziom przyjmijmy za górną granicę (no powiedzmy jeszcze kilka złotych mogę dodać, ale nie wiele, bo kochana małżonka będzie skwierczeć ;))

Ogólnie nie jestem jakimś maniakiem i fanatykiem jakości i żadnym w tej kwestii ekspertem. Po prostu chciałbym kupić sprzęt, który w tej cenie będzie naprawdę dobry, miał fajny obraz, który będzie się przyjemnie oglądać, bez wściekłości, że się wywaliło kasę w błoto.
Moja obecna Toshiba jest naprawdę ok, ale lata robią swoje i chce wymienić na coś w nowszej technologii.

Z góry dziękuje za sugestie.
 

sparhawk

New member
Dzięki Kiki za odpowiedź, choć niestety model 55" przekracza już dość znacznie mój budżet...

Czy "ze względu na przyzwyczajenia" mam rozumieć jako przyzwyczajenie do LCD ?

Czy ewentualnie jeszcze coś wchodzi w grę poza wymienionymi przeze mnie/ciebie modelami ? tak max do 4,5K PLN
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ja zastosowałbym się do wskazówki jaką podał Kiki i wybrał 55pfl5507. Jak dobrze poszukasz to można go wyrwać lekko ponad 5tys. Ale tylko lekko ;) Uważam że 55 cali za około 500 więcej niż Twój budżet jest warte poświęceń. Za takie pieniądze nie kupisz innego TV takien jakości.
Ja mam serce rozdarte między ES6800 i właśnie tym Philipiakiem.
Widziałem plazme E6500 i nie zachwyciła. Odzruciłem ją z puli wybrańców.

Pozdrawiam z Torunia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego że ja preferowałbym wówczas jednak wielkość - czyli wskazanie idzie na 51E6500.
 

betman

New member
Czy "ze względu na przyzwyczajenia" mam rozumieć jako przyzwyczajenie do LCD ?

Plazmy są bardzo specyficzne, można być rozczarowanym jeśli nie wiesz w co się pakujesz. Mi akurat one bardzo nie odpowiadają, może gdybym ze starego LCD się na takie coś przesiadł to jeszcze byłoby ok. Ostatnio testowałem chyba najlepszy model plazmy jaki w ogóle jest dostępny i szczerze mówiąc byłem negatywnie rozczarowany...

Jeśli różnica do 55" Philipsa to tylko 500zł to warto zainwestować w większy ekran, na pewno nie będziesz żałował tej różnicy w cenie a telewizor będzie już konkret. Tym bardziej, że coraz więcej programów masz już w HD.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Według mnie przy 3.5metra dużo lepiej jest wziąć 46/47", niż 55/52. Nie lubię takiego wmawiania ludziom że trzeba kupić jak największy TV - bzdura.
Przy takim budżecie zainteresuj się może
Sony HX750 (około 4000 za 46", naprawdę fajny model, świetna paleta barw, bardzo małe smużenie, dzięki 200hz podbite do 400, oraz wszelkiego rodzaju funkcje smart tv - pełna przeglądarka, ipla, tvn player etc. Co do wyglądu - średniej wielkości ramka, i bardzo fajne minimalistyczne nóżki)
Toshiba VL963 (dostępny niestety tylko w media expert i electro.pl (czyli TERG), ale cena jego to 3999zł, masz tutaj też 200hz podbite do 400, bardzo fajne naturalne kolory, zwłaszcza przy twarzach, do tego 3D pasywne + 4x okulary. Z funkcji smart tv to raczej niezbyt dużo, czyli Youtube, Media Guide no i HbbTV. Dodatkową zaletą jest wygląd - bezramkowy)
Sharp LE830 (na ceneo zaczyna się w okolicach 4000zł, mamy tutaj pierwszy model z quatronem, który ma podobną jakość obrazu co w/w modele. Wyglądem co prawda nie powala na kolana, bo to zwykly LED, ale oczywiście też nie odstrasza :p)
 

betman

New member
Sharp LE830 (na ceneo zaczyna się w okolicach 4000zł, mamy tutaj pierwszy model z quatronem, który ma podobną jakość obrazu co w/w modele. Wyglądem co prawda nie powala na kolana, bo to zwykly LED, ale oczywiście też nie odstrasza :p)

Ten telewizor też mogę zdecydowanie polecić, kiedyś zamawiałem dla kogoś z rodziny i do dziś świetnie się sprawuje.

Super obraz, jakość wykonania bardzo wysoka jeśli chodzi o obudowę/ramkę/wygląd tak więc powiedziałbym, że wyglądem zdecydowanie robi wrażenie. Nawet pilot do tego modelu solidny, nie wygląda jak tani dodatek co w niektórych telewizorach w tej cenie się zdarza.

LE830 ma też świetną matową matrycę jeśli to jest dla kogoś ważne.
 
Do góry