Dylemat - jak najlepiej odtwarzać filmy?

Rey1986

New member
Składam kino domowe, w tym tygodniu kupuje projektor Sanyo PLV-Z5. Posiadam także laptopa HP z seri DV9000 który posiada wyjście HDMI i mam pytanie, czy aby uzyskać maksymalnie dobrą jakość odtwarzanego obrazu divix/DVD (a w przyszłości HDTV) muszę inwestować w konkretny odtwarzacz DVD, czy wystarczy że połącze laptopa i projektor kablem HDMI? I jak się sprawa ma z dzwiękiem, wiadomo, że laptopy mają przeciętne karty dzwiękowe. Czy zakup karty rozszerzającej np SB Audigy 2 ZS załatwiłby sprawę dzwięku?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Sprawdź jaka grafike i jakiego procka ma Twój laptop.
Poczytaj (chocby tutaj) czy to wystraczy do odtwarzania HD, lub
lepiej spróbuj cos w fullHD odtworzyć. Oczywiście musisz miec jakiegos playera HD (vlc ?).To obraz ma juz załatwiony. Dźwięk. Czy laptop ma wyjście dźwiekowe cyfrowe optyczne lu koaksjalne. Jesli tak to podpinasz do tego ampa i powinno byc 5.1 (lub lepiej). Jesli nie to pozostaje stereo lub jakaś nowa karta muzyczna.
 

Rey1986

New member
Procek to nowy Pentum Core Duo 1,7Ghz T5400, 2GB RAM, karta graficzna GeForce 7600 GO. Z tego co tu doczytałem to powinno wystarczyć na odtwarzanie filmów HD (na pewno???) Ale czy z takiego sprzętu komputerowego można oglądać filmy na dobrym projektorze, z jakością porównywalną do wysokiej jakości stacjonarnych odtwarzaczy DVD/HD ? Sprawdzałem też co z tym dzwiękiem, jest gniazdo SPDIF (na jacka)

Mam jednak jeszcze burdel w głowie z HD... ile miejsca zajmują filmy w HD? Czy można je już gdzieś kupić/wypożyczyć i na jakich się to płytach mieści? Czy któraś telewizja (cyfra, n-ka) oferuję 100% obraz HD? I o co chodzi z tym full HD i czy jest sens w to inwestować w tym momencie...?

Pewnie odpowiedzi na niektóre pytania są dla was oczywiste.... ale ja jestem laikiem w HD, byłbym wdzięczny gdyby ktoś zgrabnie, w jednym poście rozjaśnił mi ten temat... co z czym
 
Do góry