dylemat dyletanta

SkAkTuS

New member
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum po kilkutygodniowym czytaniu waszych dyskusji. Zaczynam kompletować kino domowe i wiem już że projektor, który kupię to będzie pt-ax 100 (ewentualnie 200) amplituner ( Onkyo TX-SR 605 ze względu na czysty dźwięk, choć HK bardziej mi się podoba z wyglądu i obsługi) Największy dylemat stanowią kolumny na początku myslałem że JBL CinePack będzie fajny ale po odsłuchu jakoś nie zostałem przekonany ( odsłuchiwałem na HK i było jak dla mnie zbyt dużo basu) spodobały mi się Tannoye DC2 ale nie udało mi sie skompletować w dobrej cenie całego zestawu w kolorze czarnym, więc szukałem dalej. Dzisiaj udało mi się posłuchać Canton Chrono 509 które przede wszystkim uwiodły mnie wyglądem zarówno podłogowych frontów jak i głośników SR ( które będą wisiały u mnie na ścianie) dzwięk również mi się podobał choć tylny otwór bass reflexu może powodować że będę miał problemy z ustawieniem. Ustawione to będzie w saloniku o powierzchni okolo 16 m2 wysokość 2,7 otwartej na kuchnię i hol ze schodami ( wiem wiem że nie jest to idealne miejsce, no ale cóż lepszego mieć nie będę, przynajmniej na jakiś czas) Moje pytanie brzmi co jeszcze radzicie mi zobaczyć i posłuchać aby być zadowolonym z wyboru. Czy Cantony 509 to dobry wybór? Naczytałem się troszkę opinii że do muzyki to aluminiowe membrany średnio się nadają. Muzyka która lubię słuchać to ciepłe rytmy z jamajki ( ska i reggae) i nowsze odmiany tej muzyki poprzez raggaemuffin i inne dancehalle, chciałbym żeby równie poprawnie grały angielski rock lat 70 i nowoczesne chillouty czasami pod lekki jazz podchodzące. Kino domowe to będzie ich drugi żywioł ale tu nie jestem tak wymagająy; mają ładnie i przestrzennie grać tak żeby sąsiadom zza ściany nie drżały szklanki na stole) Planowany wydatek na głośniki to max 6000 zł ( w tej cenie chciałbym zestaw 5.1, choć ewentualnie może być 5.0) Proszę o radę być może ktoś ma podobne dylematy lub już je rozwiazał. Będę wdzięczny za każdy głos w zapoczątkowanym właśnie temacie.

Pozdrawiam, Michał
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Michał spójrz na nowe kolumny JBL z serii ES, zestaw dla Ciebie to:

JBL ES80
JBL ES10
JBL ESC25
JBL ES150

Cantony na krótko graja fajnie, przy dłuższym odsłuchu jednak męczą.
 

SkAkTuS

New member
blackninja napisał:
... JBL z serii ES, zestaw ...

Stylistycznie też mi odpowiadają, czy nie będą dobrze się zgrywały z 605`tką ? Wydawało mi się że JBL to zawsze z HK w parze chodzą.
Pójdę posłuchać dzisiaj ES widziałem w jednym z salonów ES90 może podłączą mi z 605`ką. Jak mi się spodoba to poproszę o ofertę cenową.

Dzięki za radę. Rozważałem też ostatnio inwestycję w JMlab Focal 827V na początek tylko fronty ale dowiedziałem się że niby z Onkyo nie brzmi to najlepiej. Czy to prawda?
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
SkAkTuS napisał:
Onkyo TX-SR 605 ze względu na czysty dźwięk, choć HK bardziej mi się podoba z wyglądu i obsługi
Jeżeli nie spodobało Ci się brzmienie H/K z JBL E posłuchaj go z Infinity Beta. Moim zdaniem powinien zagrać z pewnością nie gorzej niż Onkyo.
 

14Mirco

New member
Mam Onkyo 805 z JBL ES i słucham podobnej muzyki oraz dużo el-muzyki. Jak dla mnie gra to świetnie, a że lubię bas to JBL ES inaczej wybrałbym KEF-y. Oczywiście mówimy o mniej więcej tym samym przedziale cenowym za zestaw głośnikowy. Onkyo 605 będzie też dobrym wyborem. Odsłuch wskazany.
 

SkAkTuS

New member
Już, zdecydowałem i wybrałem ONKYO + zestaw Canton GLE Power SET, jak dla mnie brzmiał znakomicie, pierwszy raz spotkałem taka szczegółowość dzwięku, do tego znakomita przestrzeń, mocno zarysowana góra. Słuchałem długo i nie spotkało mnie zapowiadane przez kolegów "zmęczenie dzwiękiem" Może mam spaczone ucho przez fakt, że lata grałem ostrą muzykę brzdąkając na basie, może dzwięk tych głośników nie jest najbardziej naturalny ale dla mnie jest idealny ( w tym zakresie cenowym) . Bardzo czysty, dynamiczny, wyraźny to przymiotniki jakie przychodzą pierwsze gdy opisuję ten zestawik. Tylko jeszcze muszę odszukać sprzedawcę który zaproponuje dobra ofertę na ten sprzęt.


pzdr Michał
 
Do góry