Dylemat - 50 cali - Sony czy Sharp

scigal

New member
Nadchodzi czas decyzji. Waham się miedzy dwoma 50"tkami. Sony 50w829 i Sharp 50LE771. Chciałbym wydać max. 3tys. zł co przy Sony jest niemożliwe. TV głównie do kablówki UPC, Xbox 360 i czasem filmy z dysku HDD. Wiem, że Sony widzi "wszystkie" pliki naraz (nie pomaga segregacja folderami) i mógłby być to problem bo mam sporo filmów na dysku. Co proponujecie - czy lepiej dołożyć te 500zł czy spróbować zaryzykować z tym Sharpem? Dzięki za sugestie.
 

Sław82

New member
Kolego stoję przed podobnym dylematem, ja pod uwagę biorę Samsunga UE48H6400 oraz UE48H6700 bo mają aktywne 3D ale ktoś polecił mi w wątku, który założyłem Panasonica i Toshibę. Tośkę raczej odrzucam bo nie lubię marki, ale zainteresowałem się Panasem TX-50AS650E i jak na razie same dobre rzeczy o nim czytam, może poza pasywnym 3D :) Kosztuje w okolicach 3000zł. Trochę nie podoba mi się że jest grubasem, ma prawie 6cm grubości, obecnie używam Sharpa 40LE830E (kozak TV swoją drogą :) ) i on ma 3cm :/
 

scigal

New member
Kolego stoję przed podobnym dylematem, ja pod uwagę biorę Samsunga UE48H6400 oraz UE48H6700 bo mają aktywne 3D ale ktoś polecił mi w wątku, który założyłem Panasonica i Toshibę. Tośkę raczej odrzucam bo nie lubię marki, ale zainteresowałem się Panasem TX-50AS650E i jak na razie same dobre rzeczy o nim czytam, może poza pasywnym 3D :) Kosztuje w okolicach 3000zł. Trochę nie podoba mi się że jest grubasem, ma prawie 6cm grubości, obecnie używam Sharpa 40LE830E (kozak TV swoją drogą :) ) i on ma 3cm :/

Dokładnie Sławku, ciągle jeszcze myślę o tym Samsungu UE48H6700, jest wprawdzie 2 cale mniejszy ale także 500zł tańszy. Poza tym wiem, że nie miałby problemów z multimediami co może mieć miejsce z Sony. Natomiast nie wiem jak wygląda ping w tym modelu Samsunga bo w modelach Sony W8 input lag jest bardzo dobry co sprawia, że jest to fajny TV dla graczy. Jak jest w przypadku 6700 tego nie wiem. Wizualnie oba mi sie podobają, chociaż tylko W829 widziałem na żywo w sklepie (ładne aluminium, nie żadna plastikowa tandeta). Natoiast do tej pory miałem Samsunga 32 cale D5000 i bardzo z niego byłem zadowolony. Jkby nie to, że jest po prostu za mały to bym go z pewnością nie wymieniał (filmy z dysku chodzą idealnie, jest regulacja napisów, mimo że model z 2011/12). Co do Toshiby nie ma żadnych recenzji ani opsiów a trochę ciężko w ciemno brać. Teraz barziej zastanawiam się między H6700 a W829...
 

scigal

New member

Tak czytałem ten test jakiś czas temu a model ten oglądałem w Euro i jak go zobaczyłem na żywo w sklepie RTV to trochę entuzjazm mi "opadł" bo to jednak matryca IPS i czerń była szara prawie jak w modelach LG. Ale to tylko moja subiektywna opinia.. Wziąłbym bez mrugnięcia okiem Soniaka jakby był te 500zł tańszy...
 
Do góry