dylemat 46-47 cali

monarum

New member
witam
jestem na etapie ostatecznej decyzji wyboru lcd, jesli chodzi o warunki jakie posiadam to:
- wielkosc pokoju: 5m x 5m (salon z aneksem), dosc nasloneczniony, ale posiadam rolety wiec raczej nie bedzie problemu;
- sygnał: polsat cyfrowy (niedlugo tuner HD);
- odległość od ekranu: ok 4,5m;
- urządzenia do podłączenia: dvd i telewizor;
- zdecydowanie ogladam telewizor wieczorem;
- bedzie wisial na scianie.

Obecnie rozwazam trzy mozliwosci tzn. JVC LT-47V80,Toshiba 46ZF355,
Sony KDL-46W4500 i nie wiem ktory bedzie najlepiej odpowiadal moim warunkom
Chcialbym wybrac jeden z posrod wymienionych powyzej no chyba ze macie jakies jeszcze inne sugestie co do lcd, interesuje mnie wlasnie rozmiar 46-47 cali
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tu Ci nie pomogę.... jestem zwolennikiem Plazmy jako TV / patrz mój podpis/ - na podstawie długotrwałych testów przed zakupem i pełnej satysfakcji po zakupie nowego TV - dlatego w tej kwestii niech wypowiedzą się fachowcy w przedmiocie LCD.
 

monarum

New member
kiki ratuj !!!

i czy masz moze aktualnie te modele w sprzedarzy od reki ??? jak nie to jak dlugo trzeba bylo by czekac ???
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

46W4500 - http://awards.whathifi.com/winners_details.cfm?id=1

Od siebie dodam ,ze jestem bardzo zadowolony z 46W4500 . Dosc czesto zminiałem lcd az w koncu postanowiłem zostawic 46W4500 ( oczywiscie na jakis czas ). Bardzo dobry lcd ma wszystko co potrzeba a nawet więcej . A najwazniejsze czyli jakosc obrazu jest Super . Sd po odpowiednim ustawieniu wyswietlane jest bardzo OK . Sygnał HD 1 klasa .


Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
A najwazniejsze czyli jakosc obrazu jest Super . Sd po odpowiednim ustawieniu wyswietlane jest bardzo OK . Sygnał HD 1 klasa .


Pozdrawiam .
Oto odpowiedź:
przechodzimy do sygnału SD:
Tu zauważyć można że telewizor mimo podłączenia sygnału cyfrowego po HDMi nie nadzwyczajnie potrafi obrobić sygnał.
038_P1090326.JPG


Ustawienia w standardzie trochę przerysowują rzeczywistość.
039_P1090327.JPG


Trudno jest też dobrać formatowanie obrazu.
040_P1090328.JPG


Zarówno zbliżenia jak i szeroki plan mają podobną jakość
042_P1090331.JPG


043_P1090332.JPG


Niestety fabryczna kalibracja ustawienia w trybie "Żywy" pozostawia wiele do życzenia , o czym przekonamy się również w dalszej części prezentacji.
045_P1090341.JPG


Niestety nie wszystko wyszło extra. Okazało się - co jeszcze będzie widać na wielu ujęciach telewizor posiada clouding.
Nie jest to pierwszy przypadek tego problemu:
http://www.youtube.com/watch?v=ZZ5O8TR1oxU
041_P1090443.JPG


Mocny zjazd parametrów ogranicza problem ale zaciemnia sceny na ekranie.
042_P1090444.JPG


Ponieważ sprawdzaliśmy czerń - doszliśmy znów do jednolitej powłoki podświetlenia matrycy przy ujęciach nocnych . I znów pojawiły się "Chmury"
056_P1090470.JPG


Oczywiście ma i dobre strony, ale warto na TO zwrócić uwagę!!!
Im większy kąt tym większe problemy z czystością przekazu obrazu
062_P1090478.JPG


Dlatego też że większośc jest kanałów SD, popatrz na to: TOSHIBA ZF

Zgodnie z obietnicą sprawdzaliśmy obraz SD analogowy z anteny dachowej.
Dlaczego?
Bo chcieliśmy sprawdzić jak będzie działał telewizor w każdym domu.
I cóż sie okazało ?
Po kalibracji i podłączeniu dowolnych kanałów Sd odebrało nam mową .
702e3aab09d34514med.jpg


Znakomite nasycenie kolorów i zero szumów. Pamietając że na testach widzimy go z odległości 1-1,5 netra
c028e27f1b2c6425med.jpg

Piękne jest piękne . Jakość bez szumów. Wyraźna i wyrazista .
2c6aa16fd5855256med.jpg


Nic się nie maże, nie ma dropoów. Drugi plan genialny. Skóra czuć wręcz że sprężysta :grin:
b10da1e263c054bfmed.jpg


Jakość jest taka że chciałoby się rzecz - trwaj ........
d385b873766eff87med.jpg


Ale nie tylko Penelope Cruz prezentuje się znakomicie.
ec0482f695bf6d2emed.jpg


Nasz panie też mają wiele uroku i wdzięku.Tym bardziej że jakość
podkreśla ich niesamowitą głębię obrazu.
0a57ae301ca0bba4med.jpg


Nawet znikają odbicia które wystepują u nas na innych telewizorach / słaba jakość anteny/
598af161580fd23dmed.jpg


Gdzie Ci mężczyźni ?
Ano teraz widać że są i to jak widać !!!
Wyrazistość i oddanie rzeczywistości wręcz wzorcowe.
031c704c14025ecdmed.jpg


I nie ma znaczenia na który kanał się przełączyłeś.
4a1e9997d8d0136cmed.jpg


Nawet Tomasz Iwan - na najgorszym u nas co do sygnału jakości kanale - wypał rewelacyjnie. Był zmartwiony że odpadł w tańcu na lodzie.
7057f860a258ee2bmed.jpg


Teraz lizaki i inne stwory .Kolory takie jak tęcza na niebie.
d359a8edb31dcbeemed.jpg


Obraz czysty i gladki jak pupcia niemowlaka - no może nie dosłownie.
34e441964e5afea9med.jpg


Wybór należy do CIEBIE

Pozdrawiam
gilek1975
 

tomaj72

New member
Hmm, jakby to powiedzieć, każda sroczka swoj ogonek chwali...
Nie chcę oceniać Tośki bo jej nie mam ale z tego co można poczytać na forum też nie jest wolna od wad. Natomiast mogę powiedzieć o tym co mam czyli 52W4500.
Nie wiem jak u kikiego ale w moim rejonie wszystkie podane powyżej jako przyklady testowe kanały dla W4500 tj. m.in TVPinfo czy TVPPolonia mają jeden z najsłabszych sygnałów, więc co najmniej wyglada to na dziwny zbieg okoliczności... Jakos w przykładach Tośki ich nie widzę;)
U mnie te same kanały co pokazane u Tośki grają w porównywalnej jakości a jak jest naprawdę dobry materiał (nawet o obrębie tego samego kanału są spore różnice) to chwilami przypomina troszkę słabszy HD. Natomiast TVP HD ktory odkodowuje Soniacz z zwykłej anteny jest rewelacyjny - choć i tu tak jak wspomniałem zalezy od jakości nadawanego programu (transmisji).
Zgodzę się co do utraty wyrazistości przy sporej zmianie kąta oglądania ale to generalna przypadłość LCD i Tośka (badałem ja pod tym katem w sklepach) nie wypada nic lepiej. Ale chyba nie latasz non stop z fotelem po pokoju;)
Mój egzemplarz kupiony tydzień temu cloudingu praktycznie nie posiada (przynajmniej na normalnych "użytkowych" ustawieniach - początkowo coś tam widziałem i juz się zacząlem niepokoić ale w miarę upływania kolejnych dni i ustawicznego wypatrywania mam wrażenie że zanikł jeszcze bardziej i przy normalnym uzytkowaniu tj. ogladaniu dla przyjemnosci a nie dla wyszukiwania wad:rolleyes: jest to kompletnie niezauważalne.
Skalowania praktycznie nie uzywam bo jakiekolwiek by nie bylo to zawsze ci coś utnie a tego akurat nie lubię - obraz jest i tak na tyle duży że nie muszę na silę wypelniać nim cały ekran - musisz więc to ocenić sam.
A tak naprawdę to i tak wszystkie nasze uwagi musisz potraktować wylacznie jako wskazówki na co zwrócic uwagę przy ogladaniu tych TV na żywo w jakimś sklepie - oczywiscie przy rozsadnym i porownywalnym sygnale.
Życzę owocnych wyborów:cool: Ja szczerze mówiąc jak byłem po to odetchnąłem z ulgą:D
 

tomaj72

New member
Hmm, jakby to powiedzieć, każda sroczka swoj ogonek chwali...
Nie chcę oceniać Tośki bo jej nie mam ale z tego co można poczytać na forum też nie jest wolna od wad. Natomiast mogę powiedzieć o tym co mam czyli 52W4500.
Nie wiem jak u kikiego ale w moim rejonie wszystkie podane powyżej jako przyklady testowe kanały dla W4500 tj. m.in TVPinfo czy TVPPolonia mają jeden z najsłabszych sygnałów, więc co najmniej wyglada to na dziwny zbieg okoliczności... Jakos w przykładach Tośki ich nie widzę;)
U mnie te same kanały co pokazane u Tośki grają w porównywalnej jakości a jak jest naprawdę dobry materiał (nawet o obrębie tego samego kanału są spore różnice) to chwilami przypomina troszkę słabszy HD. Natomiast TVP HD ktory odkodowuje Soniacz z zwykłej anteny jest rewelacyjny - choć i tu tak jak wspomniałem zalezy od jakości nadawanego programu (transmisji).
Zgodzę się co do utraty wyrazistości przy sporej zmianie kąta oglądania ale to generalna przypadłość LCD i Tośka (badałem ja pod tym katem w sklepach) nie wypada nic lepiej. Ale chyba nie latasz non stop z fotelem po pokoju;)
Mój egzemplarz kupiony tydzień temu cloudingu praktycznie nie posiada (przynajmniej na normalnych "użytkowych" ustawieniach - początkowo coś tam widziałem i juz się zacząlem niepokoić ale w miarę upływania kolejnych dni i ustawicznego wypatrywania mam wrażenie że zanikł jeszcze bardziej i przy normalnym uzytkowaniu tj. ogladaniu dla przyjemnosci a nie dla wyszukiwania wad:rolleyes: jest to kompletnie niezauważalne.
Skalowania praktycznie nie uzywam bo jakiekolwiek by nie bylo to zawsze ci coś utnie a tego akurat nie lubię - obraz jest i tak na tyle duży że nie muszę na silę wypelniać nim cały ekran - musisz więc to ocenić sam.
A tak naprawdę to i tak wszystkie nasze uwagi musisz potraktować wylacznie jako wskazówki na co zwrócic uwagę przy ogladaniu tych TV na żywo w jakimś sklepie - oczywiscie przy rozsadnym i porownywalnym sygnale.
Życzę owocnych wyborów:cool: Ja szczerze mówiąc jak byłem po to odetchnąłem z ulgą:D
 

monarum

New member
no widze ze dyskuscja wkoncu nabrala troche zycia, wszystko pieknie, ale widze jakies male zainteresowanie jvc, a tak wogle to najpierw sklanialem sie wlasnie w kierunku tego modelu wszyscy go zachwalaja
 

gilek1975

New member
Bez reklam
monarum, jak tak dalej będziesz wymyślał nowe firmy to zejdzie Ci do wiosny. Jak ktoś opisze JVC, powiesz że jeszcze wziąłbyś pod uwagę Panasonica, itd itd.... Nikt za Ciebie nie wybierze TV, sam musizsz to zrobić. Mam również JVC seria P80 i też jestem z niego bardzooo zadowolony. Penie co nie wybierzesz to bedziesz usatysfakcjonowany. Ja osobiście nie polecam Szajsunga, Sharpa (chodź są też dobre modele, ale jakoś osobiscie nie mam przekonania). Zaraz penie ktoś Ci napisze że nie ma nic lepszefo niż Panasonic, potem że Philips.
Idź do skepu, włącz te same sygnały..... lub też zamów u Kiki prezentację i będziesz miał z głowy.
Ja starałem Ci pokazać jakie są dowody testów tych dwóch modeli, nie robione przeze mnie, ale przez kikiego - wnioski należą do Ciebie.
tomaj72 - teraz coś do Ciebie - nie neguje wartości Sony, ale po tym co napisałeś nasuneła mi się jedna myśl, jeszcze prtzed zakupem byłem u kolegi, który kupił sobie Samsunga (miałem wtedy jeszcze Sony trinitron 29')
Po tym co zobaczyłem, byłem załamany - obraz okropny, niwyraźny, pixel na pixelu. Na co kolega powiedział mi że w sklepie faktycznie może było coś nie tak, jak go przywiózł do domu to też może obraz nie bardzo, ale teraz po tym jak sobie poustawiał to obraz ma piekny.
Morał - kolega przyzwyczaił się do TV i uważa że niec nie widzi i obraz ma ładny. Potem jak zobaczył u mnie obraz na ZF to szybko zmenił zdanie (obecnie jest na etapie zakupu nowego LCD). WIęc może i Ty na początku widziałeś coś tam, a teraz nie widzisz bo się po prostu przyzwyczaiłeś??
Podane przeze mnie przykłady pokazały jak wypadły oba TV na testach z tego samego sygnału, były tak samo skalibrowane etc, etc.
A propo wad, każdy LCD je ma, ale prosił bym Cie abys je wymienił (te co ZF), chętnie je przeczytam i wypowiem się na ich temat jako 46ZF355 posiadam od prawie roku.
Pozdrawiam
 

tomaj72

New member
Gilek: Twój przykład z kolegą i samsungiem nie jest za bardzo trafny. Ja wiedziałem czego szukać i pod tym kątem badałem mój TV. I szczerze mówiąc właśnie tylko dlatego cokolwiek zobaczyłem, bo na siłę tego szukałem. W praktyce (zaznaczam na moim TV bo tylko za ten mogę brać odpowiedzialność) przy normalnym użytkowaniu nie ma cloudingu, ktory by powodował dyskomfort oglądania. Zresztą gdybyś pofatygował się na wątek SonyW4500 dowiedziałbyś się że ta wada w pózniejszych seriach już jest raczej wyeliminowana jak również nie dotyczy wszystkich wielkości (z tego co pamiętam to wszystkie wadliwe egzemplarze były tylko 46calowe). Więc jedyne do czego się przyzwyczailem to do extra obrazu - jeśli wogole mozna mówić o przyzwyczajeniu po tygodniowym użytkowaniu po 3godz/dzień.
Co do Tośki to tak jak pisałem nie mam zamiaru się wypowiadać bo jej nie mam ani też aż tak dogłębnie jak ty W4500 nie testowałem;)
Ale z tego co przedtem pobieżnie zerknąłem na wątek ZF chyba sam mógłbyś coś na ten temat powiedzieć - oczywiście rozumiem że pewnie to był przypadek losowy (seryjny) ale to tak jak z tym cloudingiem w Soniaczu. Osobiscie mogę powiedzieć że obraz z Toschiby ktory miałem okazję oglądać był bardzo dobry i nie mam zamiaru w niczym krytykować tego TV - dlatego zaleciłem koledze własną organoleptyczną ocenę interesujacych go odbiorników. Natomiast zabrałem głos bo nie zgadzałem się opinią (testami) na które sie powoływałeś w przypadku W4500 a chyba mam do tego prawo jako uzytkownik własnie takiego tv.

BTW: Nie krytykuj kolegi który założył wątek że wspomina o JVC bo gdybyś uważnie przeczytał pierwotne zapytanie to zobaczysz że od początku pytał również o JVC - niestety użytkownicy tego modelu na razie jeszcze się nie uaktywnili (a my może za bardzo;))
Gorąco pozdrawiam i niezaleznie od modelu tv życzę radości z uzytkowania.
 
Do góry