dwa wyjścia hdmi

joker_26

New member
Witam.
Proszę o wyjaśnienie następującej kwestii.
Chciałbym powiązać następujące urządzenia:
amplituner - wejście : dekoder n-ki, odtwarzacz bluray, konsola xbox
amplituner -wyjście:projektor, telewizor lcd.
Telewizor i projektor nie będą używane jednocześnie.
Czy jestem "skazany" na zakup amplitunera z dwoma wyjściami po hdmi czy można to połączyć w inny sposób aby użytkowanie nie było uciążliwe.
Wszystkie urządzenia będą w jednym pomieszczeniu . Może jeszcze się pokuszę o amplituner z DLNA. Wtedy dołącze do niego urządzenia sieciowe.
Pozdrawiam
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko zalezy czego oczekujesz i jaka kasa dysponujesz. amplitunery z dwoma wyjsciami HDMI to rzecz bardzo madra i powinna byc juz na dzien dzisiejszy standardem ! niestety jest inaczej....
za taki ampli trzeba troche wiecej polozyc....
drugie rozwiazanie- zakup przelacznika sygnalu HDMI.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam.
Proszę o wyjaśnienie następującej kwestii.
Chciałbym powiązać następujące urządzenia:
amplituner - wejście : dekoder n-ki, odtwarzacz bluray, konsola xbox
amplituner -wyjście:projektor, telewizor lcd.
Telewizor i projektor nie będą używane jednocześnie.
Czy jestem "skazany" na zakup amplitunera z dwoma wyjściami po hdmi czy można to połączyć w inny sposób aby użytkowanie nie było uciążliwe.
Wszystkie urządzenia będą w jednym pomieszczeniu . Może jeszcze się pokuszę o amplituner z DLNA. Wtedy dołącze do niego urządzenia sieciowe.
Pozdrawiam

Potrzebujesz splittera HDMI z obsługą HDCP. Łącząc go do wyjścia HDMI amplitunera będziesz mógł oglądać ten sam obraz i na telewizorze i na projektorze równocześnie, lub na dowolnym z nich.

Sam korzystam z nSplittera Pro i mogę ci go spokojnie polecić.
 

joker_26

New member
A inaczej:
podłączam projektor przez component a telewizor po hdmi
lub projektor poprzez hdmi i telewizor component i optyku do amplitunera.
Czy będzie możliwa taka konfiguracja i możliwość wyboru projektor-telewizor z poziomu amplitunera
 

damian820927

New member
Bez reklam
Taka możliwość też jest projektor możesz podłączyć componentem z ampli, a tv po HDMI z ampli i z poziomu amplitunera wybierać źródło sygnału czy to tv po hdmi czy projektor po componencie.
To najtańsze rozwiązanie ;) najlepiej mieć ampli z dwoma wyjściami bardzo przydatny patent.
 

joker_26

New member
np. Yamaha RX-V2065 na którą chorowałem, teraz bardziej celuję w firmę onkyo które wyższe modele są podobnie wyposażone a tańsze a grają w ocenie forumowiczów podobnie
 

JackS.

New member
Bez reklam
A inaczej:
podłączam projektor przez component a telewizor po hdmi
lub projektor poprzez hdmi i telewizor component i optyku do amplitunera.
Czy będzie możliwa taka konfiguracja i możliwość wyboru projektor-telewizor z poziomu amplitunera
Niestety nie ma takiego amplitunera, który pozwalałby na wyjście component kierować to, co wchodzi do niego wejściem HDMI. Na wyjście component amplitunera możesz wysyłać obraz tylko z tych urządzeń, które podpiąłeś do jego wejść component.
 
Do góry