Dwa TV 58" oraz 50" - co kupić?

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Głównie na wprost, ale też pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma 42''Panasa.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart, płynność.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: BR, Polsat Cyfrowy
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? BR
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 6h 12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej matowa ale ze względu na rolety mogła by być błyszcząca.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, bajki, programy przyrodnicze, sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? Pierwszy droższy 55-60", drugi tańszy do 50"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, widoczne wieczorem podświetlanie matrycy.
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 55-60" do 4tys, drugi dla dzieci do 50" do 3tys.
Podsumowując, proszę o pomoc w wyborze dwóch TV. Jeden do salonu ma być 55-60", drugi dla dzieciaków do 50".
Nie wiem czego się łapać bo w sklepach każdy mówi co innego, wstępnie polecano mi:
LG60UJ6307,
Samsung UE55MU6172
TX55EX620E
TX58EX703E

Pomóżcie coś wybrać bo czas ucieka a im więcej czytam tym mniej wiem...
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do salonu bierz min. 65" nie mniejszy !
Dla dzieci może być te 50" lub coś w podobnej wielkości - zawsze można usiąść bliżej tv na dywaniku !
 

krzychooo

New member
Nie znajdziesz nic w 65" do 4000zł z dobrym obrazem. A czym większa przekątna, tym bardziej widoczne wszelkie niedoskonałości obrazu. Dodaj do tego słabej jakości sygnał TV i katastrofa gotowa.
Jak denerwuje Cię widoczne podświetlenie matrycy i brak płynności to chyba tylko Oled wchodzi w grę. Dokładając kilka stówek kupisz LG A7, ale to jest FullHD.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie dlatego pomyślałem o TX58EX703E zbiera dobre opinie, w cenie do 4tys i przekątnej do 60" jest jakaś inna lepsza alternatywa?
 

krzychooo

New member
Ja stałem przed podobnym wyborem. Chciałem kupić 65", ale niestety w budżecie 4000-4500 nie udało mi się znaleźć niczego co by mnie zadowalało jeśli chodzi o obraz. Jedynie Panasonic ex600 był w miarę, ale jak dla mnie miał dwie wady: zbyt blade kolory i zbyt małą jasność panelu. Niby pomiędzy nim a ex700 nie ma wielkich różnic, jednak w bezpośrednim porównaniu są one naprawdę zauważalne.
Rozważałem też budżetowego Sharpa 65" na panelu VA, ale tutaj już nawet w porównaniu z ex600 wypadał bardzo bladziutko.
W Panasonicu ex700 na plus jak dla mnie:
bardzo dobry kontrast, dobre nasycenie kolorów, biała biel i czarna czerń, mnogość ustawień obrazu, tutaj naprawdę można się bawić do woli i ustawić obraz pod siebie w każdym aspekcie, 3cale więcej niż oferuje konkurencja, bardzo dobra płynność i brak efektów smużenia nawet przy całkowicie wyłączonych upłynniaczach
wady:
na czarnym ekranie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu widoczne nierównomierności w podświetleniu matrycy. Nie da się tego zauważyć na innych tłach, wyłącznie na czarnym, i wyłącznie w całkowitej ciemności, ale jednak występuje. Słaby Smart - mało aplikacji, nędzny sklep, jeśli komuś na nim zależy. Co do szybkości działania zaś nie mam uwag.
Mnie bardzo denerwuje zamglony obraz, wyblakłe kolory, ale również i zbyt nasycone, nie cierpię czerwonych czy żółtych twarzy, smużenie, słaba, wyblakła biel ale również i zaniebieszczona. Poza tym wszelkie smużenia czy artefakty. W tym modelu z tymi przypadłościami się nie spotkałem, choc po wyjęciu z pudła obraz był nędzny, musiałem sporo pogrzebać aby ustawić go pod siebie. Ale jak pisałem, mnogość ustawień na to pozwala, chyba pod tym względem nikt nie powinien narzekać.
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko ten większy ma być do 4tys. Drugi do 3tys i nie bardzo mogę, zwiększyć budżet bo to już jest spory wydatek...
 

Lettner123

New member
Nie ma jak to proponować tv za 6k gdzie budzet to 4k Niestety za 4k nie znajdziesz nic dobrego w 65 calach. Panasonic 58ex700 jest to bardzo dobrym tv za te pieniądze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele w klasie cenowej:
- TCL 65p6046 za 3950 zł z pakietem
- Philips 65 pus6262 za 4150 zł
- Sharp 65 za 3450 zł
- Hitachi 65Hz6 za 4299 zł

TCL 55c7006 za 2899 zł
Thomson 55 uc64 za 2399 zł
Philips 55PUS 6262 za 2250 zł
Hitachi 55Hz66 za 2450 zł
TCL 55 s7906 za 2199 zł
TCL 55P6946 za 2399 zł

I do tego pakiet gratis.
 
Do góry