Dwa TV - 32-40 cali i 48-55 cali

Kuroyuki

New member
Witam mam mały problem muszę kupić dwa TV więc proszę o pomoc.

pierwszy 32-40 cali[Maksymalny rozmiar TV który wejdzie to 100cm szerokości z ramką] to dla mnie. Kwota do przeznaczenia to około 1200-1600zł, będzie on wisieć na ścianie pod rządami stacjonarnego PC z którego będzie iść sygnał HDMI lub jeśli dany model oferuje takie złącze to DP. Obraz FHD musi być ładny żywy i być to model który rzadko cierpi na jakieś problemy serwisowe. A najważniejsze by był dostępny w jakichś znanych sieciach typu nie dla idiotów inne media coś tam, euro i wiele innych tego typu, bo osobiście nie mam zaufania do kupowania takiego sprzętu w sklepach internetowych.

Drugi TV to już dla rodzinki, do salonu więc minimalny rozmiar to 48 cali a max może i 55 być :) dostępne środki to max 3500zł [nie przekraczalne] Podobnie jak przy pierwszym musi być dostępny w znanych sieciach sklepów. Tu najważniejsze by obraz był żyleta, dany model bezawaryjny, i co najważniejsze łatwy intiucyjny smart bo oni będą go używać jako głównego TV w domu więc i jakieś zdjęcia z wakacji i jakieś filmiki z nart itd. więc przypuszczam ze sony odpadają. Obraz może być FHD lub 4k. TV głównie do satelity, czasem jakiś film z lapka.

W obu żeby było równomierne podświetlenie, dobre kąty widzenia i minimum po 2 złącza HDMI i USB.

jeśli jakiś info brak pytać to dopiszę :)

z góry dziękuję za przeczytanie i doradzenie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszy:
- Philips 40PFH 5500
- Hitachi HGt 40"- biały lub czarny
- Toshiba 40Le5435
- Sharp 40 CFE 5100

Drugi:
- Thomson 55UA6406
- Philips 55PFT 6510
- Hitachi 55HZt 66
- Sony 50W755
- Samsung 55H 6400
 

Kuroyuki

New member
A czemu wśród 40 cali żadnego samsunga? [tak z ciekawości pytam]


Co do 48-55 cali to chyba będzie któryś z H6400 samsunga pytanie tylko czy 50 czy 55 cali bo coś ciężko idzie przekonywanie ich do większego TV tym bardziej że ich salon ma około 4m na 7m lub więcej i jak się siedzi na kanapie to są około 2,5-3m od tv a jak siedzą przy stole to i 6m(i więcej) do tv maja więc większy bardziej wskazany.

Pytanie jeszcze o tego Sharpa 40 calowego, dobry on ma obraz że go wymieniłeś?


Ogólnie dzięki że odpowiedziałeś bo już się martwiłam że mnie oleją całkowicie tutaj :)


edit:
--------
Kolega RHJG słusznie zwrócił uwagę wiec napiszę dodatkowo by było wiadomo że ten 40 cali nie musi być smart chodzi o w miarę niski input lag i o w miarę najlepszy obraz dostępny w tych pieniądzach. Więc jeszcze raz SMART w wersji 40 cali jest całkowicie zbędny bo wszystko co potrzebne będzie na komputerze. on za zadanie będzie miał wyświetlać obraz [ewentualnie działać czasem jako TV dla kablówki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jeszcze Sony 40 R450 C za 1750 zł. Sharp po kalibracji gra bardzo fajnie.
To zdecydowanie wielkość 55" .
 

Kuroyuki

New member
Ogólnie rodzinka kupiła 48 cali J6200 - mnie się bardziej widział stojący obok 55 cali ale ich wybór.

Ja dla siebie myślę nad dołożeniem do 2000zł i kupieniem albo H6400 albo J6200 w 40 calach. Pytanie któryś z nich ma więcej jak 50hz natywnie?
 
Do góry