Dwa telewizorki do 4 tyś !.Pomóż Mikołajowi wybrać prezent ! :)

PiotrTAG

New member
Witam Wszystkich przeglądający mój temat .

Nadszedł czas by kupić kolejne tv do mojego zacnego mieszkania.Ogólnie mój budżet to 4 tyś,zakup będzie brany na raty w rtv euro agd.Jeden tv będzie w salonie i chciałbym by był tak 47 cali lub większy,a ten drugi będzie w sypialni i chciałbym by był 32 calowy.Lista Panowie :)


1. Odległość od ekranu? Będzie gdzieś tak z 2-3 metry w salonie,w sypialni może będzie gdzieś 2 m
3. Jak duży jest pokój: salon koło 15 m2,sypialnia 6m2
4. Preferowana technologia: Smart tv,by było można oglądać filmy z napisami,może android TV ?
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, zwykłe programy, piłka nożna,kino akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Po południu i wieczorem.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Preferuję przy zgaszonym świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Wiem, że lepszy obraz jest na błyszczącej, ale matowa jest lepsza przy słonecznym pokoju. Uznajmy, że to kwestia drugo albo trzecioplanowa dla mnie.
11. Preferowana wielkość telewizora? salon na pewno 57 lub większy,sypialnia to 32
12. Preferowana marka? Bez większej różnicy,to co lepsze :p
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Pikseli, słabej czerni, nierównego podświetlenia,ścięć,gdy muli interfejs ...
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kablówka,laptop,xbox 360,dysk twardy,pendrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 60% telewizja, 40% konsola i komputer.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Tak i tak.
17. Czy ważne jest wifi? Tak ważne,bardzo ważne na 2 tv
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Zależy od przydatności widgetów.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Generalnie nie, od święta Youtube.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? MUSI
22. Ma mieć 3D? Nie zależy mi na tym, ale jeżeli dany TV i tak będzie miał tą funkcję, to fajnie.
23. Ma mieć slot na karty SD ? dobrze by było.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Może nie musi.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Praktycznie tylko HDMI - komputer, UPC, konsola. do tego ten sprzęt który chcę zakupić
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy kablówka
27. Ile programów HD? ciągle się zmienia ilość...
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć.
29. Rozdzielczość: Full HD na pewno,4K traktuję póki co jako ciekawostkę, do czasu aż stanie się standardem kupię nowy telewizor.
30. Dvb-t: tak, DVB-C:tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobry kontrast, przywoity czas reakcji do gier. Do tego wąskie ramki.No i często będę grać na nim on-line więc by nie miał input laga wysokiego,możliwość oglądania filmów po wifi
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5 lub dłużej
33.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?.No nawet 50 % dziennie,gry typu fifa,BF 3 Assasin,praktycznie wszystkie dynamiczne gry .
34. Sugerowana cena? razem max 4 tyś... ewentualnie + 300 zł

Czekam na jakieś propozycję :).Ogólnie to ten do salonu na pewno ma być dobry i lepszy od tego w sypialni,tv sypialniany na być tylko full hd 32 cale.proporcje to 2700 salon 1300 sypialnia :).Pozdrawiam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O to nie będzie łatwo. Zaczynając od tego że w sypialni przy tych warunkach powinien zawisnąć 40 " :
- Philips 40PFS5300
- Toshiba 40L5435
- Hitachi 40HBT42
- Sharp 40 CFE5100

Jeśli 32" to Philips 32PFH 5300

Do salonu
Sharp 55 CFE 642
Hitachi 55HZt66
 
Do góry