Dwa pomysły (i budżety) na zakup telewizora - do 3500 lub do 6000 za 55-58 cali

nacho66

Member
Mówisz o koncie online, tak? Założyłem konto i zamówiłem z transportem ale załatwienie formalności (płatnośc ratalna) w sklepie. To nie wiem czy to podchodzi pod 'odbiór w sklepie'?

PS: z regulaminu nie wynika, żebym po zakupie online mógł im zwrócić sprzęt w sklepie
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Teoretycznie jeśli zamawiasz na odległość powinieneś mieć możliwość zwrotu zgodnie z ustawą. Teoretycznie. Niestety potrafią robić z tym problemy. Pisałem do nich w tej sprawie i odpisali mi ze zarówno zakup jak i formalności ratalne powinny być zawarte przez internet. Wiec byłbym ostrożny.
Mają ciagle promocje pod nazwą ,, bezpieczne zakupy" i dają w niej możliwość zwrotu w terminie 30dni od zakupu. Ja się na to łapię z tym ze ja mam u nich konto już od jakiegoś czasu. Nie wiem dokładnie jak jest z tymi którzy je dopiero tworzą przy pierwszym zakupie i nie chce wprowadzać Cię w błąd. Pomimo tego dla pewności zamawiałem przez net i raty tez przez net załatwiałem.
Ja na Twoim miejscu zamówilbym drugi raz przez net i raty tez tą drogą załatwił. To dosłownie 5minut, nie potrzeba żadnych zaświadczeń, jedynie dla potwierdzenia musisz zrobić przelew na kwotę 1zl ze swojego konta. I decyzja praktycznie natychmiastowa. Jak ją otrzymasz po prostu poprzednie zamówienie anulujesz. Z kredytu tez możesz zrezygnować w terminie 14 dni bo jest zawarty na odległość. I będziesz spać spokojnie.
 

krzychooo

New member
O to tez pytałem i otrzymałem odpowiedź że mogę zwrócić w dowolnym sklepie stacjonarnym oraz ze mogę zamówić odpłatny ich transport do sklepu. To wszystko powiązane z promocją bezpieczne zakupy
 

nacho66

Member
Niestety, wspomniany sklep nie sprawdził się w kontekście zakupu na raty i kwestii zwrotów. Zamówienie anulowane. Konkurencja z czerwonym logiem ogarnia temat lepiej
 

krzychooo

New member
Ale zamówiłeś?
Jak pisałem, oni mają kiepską politykę jeśli chodzi o zwroty. Dlatego jeśli już kupować to tylko wszystko załatwiając przez internet. Tylko wtedy można spokojnie spać.
U konkurencji ale tej z tym drugim logiem kupowałem córce tablet, stacjonarnie, niestety nie spełniał pokładanych nadziei. Ze zwrotem i zakupem innego modelu nie było absolutnie najmniejszych problemów. Więc nieraz lepiej wydać nawet te parę groszy więcej i nie mieć zmartwień.
Druga strona medalu niestety jest taka że łatwiej trafić na przepakowany towar po zwrocie.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Sam brałem sprzęt na raty - wspomniany wcześniej Philips i nie było zadnych problemów, a było to 3 lata temu.
 

nacho66

Member
No i jest, odebrany, złożony, uruchomiony. Ciężki skurczybyk ale przede wszystkim nieporęczny jeśli próbuje się go rozpakować i ustawić w pojedynkę. Ale udało się :)

Kompletnie przeoczyłem kwestie tego na czym ten Panas jest zamocowany, więc dałem się pozytywnie zaskoczyć 4-em możliwościom ustawienia 'nóżek'.

Moje obawy o niedostateczną jasność panelu zostały rozwiane w kilka sekund od podlączenia. Co prawda słońce dziś nie świeci ale fabryczne ustawienie na poziomie podświetlenia 60 i jasności 'wyzerowanej', są wystarczające do 'dziennej' telewizji (kanałów informacyjnych czy sportowych). Mało tego, spokojnie daje radę oglądanie filmów z ciemniejszymi scenami. W takim świetle bym tego normalnie i tak nie robił ale skoro daje radę w dzień, to tymbardziej będzie dobrze po ciemku.

Kolejnym zaskoczeniem na pozytyw była powłoka 'glare'. Byłem przekonany, że będą problemy dlatego, że na 1/3 ekranu mam odbicie okna z tyłu, ale jest w sumie lepiej niż na matowej matrycy w starym Philipsie. Matówka bowiem rozpraszała światło i tworzyła wielką jasną plamę. To się okazuje przeszkadzało o wiele bardziej niż po prostu odbicie okna. Także dwie główne obawy rozwiane bardzo szybko.

Pobawiłem się ustawieniami i na sucho stwierdzam, że możliwości są wystarczające i jednak wcale nie gorsze niż wydawało mi się w czasie testów w sklepie na Soniaczu. Szczegółowe ustawienie kolorów itp jeszcze przede mną.

Panel wydaje się świecić równomiernie w miarę, nie zauważyłem backlight bleed (aczkolwiek lepiej to sprawdzę wieczorem).

Zatem pierwsze wrażenia dotyczące samego obrazu, jak najbardziej pozytywne i zadowalające.

Rzeczywiście, tak jak Krzychoo pisałeś, łatwo jest dostrzec, że oglądam materiał w HD z NC+ (o SD się nie chce wypowiadać, jakość jest spodziewanie zła). Rozdzielczość jednak nie do końca ta. Nie jest źle, ba, ogólne wrażenie i tak jest lepsze niż na starym TV, ale jednak widać różnice jakości. Oczywiście materiały natywnie nadawane w FHD (YT, Netflix, HBO GO) wyglądają świetnie. 4K z YT natomiast obłędnie (dla kogoś kto wcześniej nie obcował z 4K z poziomu kanapy w swoim domu :) )

Jest jednak element, którym jestem rozczarowany choć raczej nie chodzi tu o sam telewizor. Jakość sygnało na kanałach sportowych - oglądanie piłki nożnej nie zachwyca. I nie chodzi tu o płynność, z tym akurat problemu nie ma. Ale sam obraz nie jest klarowny, mam wrażenie, że murawa 'zlewa' się z krawędziami sylwetek piłkarzy, szczególnie jeśli mają bardzo kontrastowe, w stosunku do koloru trawy stroje. Przed chwilą na C+ powtarzali mecz Hiszpania - Argentyna - koszulki hiszpanów, na ujęciach z kamery podstawowej, były przepalone, nie dało się numerów na plecach odczytać. Żadne ustawienia ekranu na bieżąco tego nie zmieniały więc dochodzę do wniosku, że to jakość sygnału. Będę musial sprawdzić jakieś materiały piłkarskie z YT.
NBA wyglądało lepiej no ale tam na ekranie jest dużo więcej różnorodności i trudniej zauważyć niedociągnięcia w jakości sygnału.

Smart TV działa spoko, nie za szybko ale też bez ociągania się. Netflix i YT działają poprawnie, bez przykrych niespodzianek.

Dźwięk. No tu wiele nie oczekiwałem, mam w salonie wieżę stereo, którą podpinam pod TV na seans. Ale mimo niewielkich oczekiwań i tak jestem zaskoczony cienizną dźwięku Panasa. Basu to jest tyle ile w głośniczku, którego dostałem za punktu z karty na pewnej polskiej stacji benzynowej :)

Gry. Nie grywam z reguły na TV. Zdarza się to rzadko bo do PeCeta wolę biurko, fotel i monitor). Jeśli już to wyłącznie FIFA lub PES (nie nauczyłem się i nigdy się nie naucze grać padem w strzelanki a z poziomu kanapy nie potrafie się zagłębić w żadną grę fabularną). Odpaliłem jednak testowo PES2018 i nie mogłem nie zauważyć efektu, hmm... 'duszków'? Nie wiem jak to nazwać. Przy bardzo szybkim ruchu (np gdy bramkarz wykopie piłkę a kamera przesuwa się szybko w poziomie), wszyscy piłkarze mają jakby poświatę, która na dodatek zauważalnie 'szarpie'. Próbowałem na upłynniaczach i bez, na clear tv i bez, na dynamicznym, na filmie... wszędzie to samo. Nie wiem. Wieczorem odpale PESa na monitorze i zobaczę czy ten efekt też tam jest. Być może gra mi po prostu wyciąga mniejszą ilość fps ale na 24 calach ciężej ten efekt zaobserwować.

To tyle. Wrażenia bardzo zadowalające na tą chwilę :)

Aha, jedna drobna wada menu opcji - fajnie by było mieć podręczne menu zmiany trybu (dynamiczny, standard, film itp), jak na Philipsie czy Soniaczu. Przez menu główne trwa to trochę za długo. Niepotrzebnie trzeba się naklikać.
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Fajnie że pierwsze wrażenie pozytywne. Ideału nie oczekuj, ja też widzę pewne jego mankamenty.
Nie wiem tylko co z tym dźwiękiem - albo ja mam tak niskie oczekiwania, albo mój poprzedni TV miał tak słaby dźwięk, ale naprawdę w tym modelu ja osobiście nie mam powodów do narzekań. Oczywiście że nie jest to to samo co soundbar, o stereo nie wspominając (też mam podpięte), ale do normalnego oglądania te głośniki są wystarczające, i bas też można uzyskać. Może powinieneś ustawieniami dźwięku też się pobawić, podbicie basu też tam znajdziesz.
Gry - ja mam podpiętego Xboxa 360. Odpaliłem go tylko na próbę więc się na razie nie wypowiadam, dziś mam wreszcie wolne więc wieczorem będą testy:D
Ustawienia takie w sieci znalazłem, możesz u siebie przetestować:
https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442
ja dziś jeszcze będę próbował zastosować te z YouTuba z modelu DX, jest ich tam sporo więcej, trzeba się będzie pobawić.
 

nacho66

Member
Będę się bawił. Natomiast przed chwilą znalazłem na YT parę skrótów meczów piłki w 4K i one wyglądają, nawet w ustanieniu na YT na FHD, obłędnie. Także niefajnie, że taki słaby sygnał idzie z NC+, ale jednocześnie fajnie, bo to nie jest wina Panasa :)

Widziałem ustawienia dźwięku i basy. Już podbite, nadal lipa. Może to mój Philips stary był pondaprzeciętny po prostu w kwestii dźwięku. Tak czy siak, dla mnie po podpięciu stereo dźwięk z TV jest obojętny
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips zawsze robił telewizory, które grają, że hej. Na warunki mieszkaniowe w bloku jego same głosniki wystarczają.
 

strazakp

Banned
Brawo dla kolejnego zadowolonego użytkownika tv Panasonic :)
Od kiedy mam swojego Panasa a jest to już rok to zawsze będę powtarzał (choć jednemu się to absolutnie nie podoba) że jest to bardzo przyzwoity telewizor ale przede wszystkim do jakości obrazu bo miliona aplikacji tomon nie ma niestety
 

nacho66

Member
Dziś obejrzałem sobie dwa mecze, źródłem sygnału było Eleven z NC+.

Wcześniej w tym wątku była mowa o tym, że upłynniacze w Panasie robią dobrze robotę i wszystko wygląda ok pomimo 60hz matrycy. Ok, tylko, że te upłynniacze kompletnie nic nie dają :) Wydaje mi się, że oryginalny sygnał idzie i tak już w 60 klatkach na sekundę więc nie ma co 'upłynniać'. Ja w każdym razie nie widziałem żadnej różnicy. Bez upłynniaczy było zatem już wystarczająco płynnie, choć nie da się ukryć, że rozmycie obiektów przy szybkim ruchu jest zauważalne. Uwagę na to chyba jednak zwracają tylko puryści. Po paru minutach, jak już wkręciłem się w mecz, to nawet nie pamiętałem, że miałem 'testować' :)

Poustawiałem sobie wszystkie parametry zaawansowane zgodnie z profilem z AVForums i obraz wygląda teraz jeszcze lepiej niż po wyjęciu z pudełka.

Z problemów, no to jest potencjalny problem z bleedem jednak. Tzn, tak mi się wydaje. Z drugiej storny być może niewielkie odhyły tego typu są w tej klasie paneli. Na czarnym ekranie widać dwie plamy lekkiego rozjaśnienia ów czerni. Ale nie przy krawdędziach (tak jak doświadczam tego w swoim monitorze IPS) ale raczej po środku ekranu. Mam zdjęcie, zuploduje jutro.

Mam też pytanie: czy albo ten Pasan (albo sam Netflix) ma ustawienie dźwięku pozwalające znormalizować głośność filmu? Z NC+ i HBO GO nie ma z tym problemu, ale z Netflixa dźwięk zachowuje się jak w kinie - czyli 'akcja' jest wielokrotnie głośniejsza od scen spokojnych czy dialogu. Wiecie jak to ogarnąć?
 
Do góry