DVP5990 a "rozdzielczość nie jest obsługiwana"

norbiz77

New member
Jako że jest to mój pierwszy post chciałem się przywitać i pozdrowić wszystkich forumowiczów :)

Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy odtwarzacz DVD (dotychczas korzystałem z kompa podłączonego do TV) i wybór padł na PHILIPS DVP9550, jako że miał dobrze obsługiwać USB oraz obraz HD.

Problemy zaczęły się gdy chciałem otworzyć film o parametrach:
Video: Windows Media Video 9 1280x720 25.00fps wielkość ok. 1,3Gb
wg zapewnień producenta sprzęt obsługuje "Wysoka rozdzielczość (720p, 1080i, 1080p)" ale jednak nie u mnie, gdyż pojawia się za każdym razem gdy próbuję otworzyć jakiś film w wyższej rozdzielczość to wyświetla się komunikat "rozdzielczość nie jest obsługiwana".

Proszę o pomoc czy powinienem coś ustawić ? (starałem się zmieniać różne rzeczy w setupie ale bez powodzenia) czy to może problem softu ? (zmieniłem na modowany z polskimi czcionkami itp o nazwie 1250), kabel HDMI (kosztował 49zł z pozłacanymi końcówkami o dł. 3m) telewizor posiadam LG 26" HD Ready (nie pamiętam teraz modelu bo piszę z pracy ale mogę to uzupełnić jeśli to istatna informacja)
Przy okazji jestem jeszcze totalnym nowicjuszem w tej dziedzinie i może nawet dla Was rzecz oczywista może mi pomóc.
 

wdehe

New member
To jest zwykły odtwarzacz DVD, nie HD,
ma wbudowany skaler, może przeskalować SD aż do 1080p przez HDMI, ale nie potrafi odtwarzać materiału HD
(nie znam żadnego zwykłego DVD, które by potrafiło).

W instrukcji powinieneś mieć napisane jaka może być maksymalna rozdzielczość materiału odtwarzanego tym urządzeniem,
ja mam 5960 i to jest 720x567@50Hz.
 
Do góry