DVI-HDMI i brak dźwięku

Alicja67

New member
Witam,

podłączyłam plazmę Panasonica i komputer kablem:
DVI (komputer)
HDMI (plazma)
i nie mam dźwięku...co mam zrobić? System to Vista.
 

Alicja67

New member
mozesz powiedziec jak? W TV mam ustawione na HDMI2 i obraz jest a dzwieku brak, jak podlacze kabelkiem jack->2xchinch i przestawie w TV na AV3 to jest dzwiek ale obrazu nie ma....
 

G4LL

New member
Kablem DVI-HDMI prześlesz jedynie obraz, natomiast dźwięk z komputera możesz wyprowadzić kablem optycznym lub coaxialnym do amplitunera AV. Jeżeli nie posiadasz takowego pozostaje jeszcze wymiana karty graficznej na taką, która ma wbudowane wyjście HDMI i podłączenie komputera z plazmą kablem HDMI-HDMI, który prześle i obraz i dźwięk.
Pozdrawiam.
 

cgc

New member
Zależy jaką masz kartę graficzną

Niektóre mają dźwięk na wyjściu DVI, trzeba tylko odpowiednio skonfigurować system audio w komputerze, podaj więcej szczegółów
 

Alicja67

New member
Karta graficzna to GF8600, tv Panasonic, co jeszcze podac? Rozumiem ze jak podlacze zwykle glosniki do komputera to dzwiek bedzie (na razie nie moge tego sprawdzic)?
 

pintr

New member
powinno być dedykowane wejście głośnikowe dla któregoś wejścia hdmi w tv.Nie wiem jak to jest w panasonicu ale powinno być albo w formie wejścia jack albo 2x rca.Podłączasz kabel od komputera (DVI-HDMI) do wejścia HDMI w tv a potem dźwięk z komputera osobnym kablem do dedykowanego wejścia dźwiękowego w tv.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>Alicja67

Sprawdź we właściwościach sprzętu (nie napisze gdzie, unikam śVisty... ;) ) jakie masz dostępne urządzenia dźwiękowe. Możesz mieć zarówno kodek zintegrowany z płytą główną jak i wbudowany w kartę graficzną, zazwyczaj ten drugi trzeba sobie aktywować/włączyć. Część kart graficznych aby uzyskać dźwięk na wyjściu HDMI/DVI wymaga podłączenia do odpowiedniego wejścia (kart graficznej) sygnału SPDIF, który można uzyskać z wyjścia z karty dźwiękowej/płyty głównej...

Zapodanie typu TV, nie tylko markit eż może pomóc... ;) Starsze mogły nie przyjmować dźwięku z HDMI, konieczne były kombinacje jakie opisał przedpiszca...
 

SławekSS

New member
Bez reklam
ta karta nie podaje, nie podawała i nie bedzie podawała dzwieku na wyjście DVI(Mam taka).

Obowiązkowo musisz podłączyc dwoma kabelkami komputer z telewizorem.
Jeden juz masz - obraz.
Pozostaje jeszcze dzwięk.
Tak jak napisał G4LL, albo optykiem, albo koaksjalnym, albo analogowo Jack-Jack.
Wszystko zalezy od tego jaka masz karte dzwiękową, płyte główna i co oferuje telewizor.
 

freyu

New member
Mam ten sam problem. Obraz ładnie idzie po DVI-HDMI natomiast dźwięku brak a podłączony jest przez jakc-2RCA. Kombinowałem na różne sposoby i w tv i w kompie ustawiać i obawiam się że niestety nie będzie to takie proste, bo z tyłu tv są w osobnych obramówkach oznaczone wejścia HDMI a audio jest jakby połączone w ramkę tylko z Y, PB, PR. Czy ktoś może to potwierdzić? Może komuś udało się to jakoś rozwiązać?

EDIT: już rozwiązałem problem. Otóż wygląda to tak: podłączyłem dekoder N pod HDMI2 a kompa pod HDMI1 i wtedy jest możliwość wzbrania źródła dźwięku w opcjach dźwięku dla HDMI1, wybrałem analogowy i działa. Kabel do dźwięku jak pisałem wcześniej 3,5mm jack - 2xRC podłączamy w kompie do dźwiękówki a w tv do Audio IN.
 
Ostatnia edycja:
Do góry