Dvi-Hdmi czy Hdmi-Hdmi z komputera

bada_bing

New member
Witam

Które połączenie z komputerem będzie lepsze jeśli chodzi o jakosc i
możliwość wyboru rozdzielczosci - dvi-hdmi czy hdmi-hdmi?
Odległość 5-7,5 metra. Tv: Samsung 32a656
Do karty graficznej gf9600 była dołączona przejściówka dvi-hdmi.
 

pawel_mst

New member
Witam, temat odpowiedni dla mnie, poniewaz tez mam pytanie w tym kierunku. Zakupilem tydzien temu toshibe 42z3030. Podlaczylem ja pod komputer (karta graf. 8800gtx). Nistety karta starszej daty nie ma wyjscia hdmi, tylko DVI. Wiec kupilem kabel DVI - HDMI (HAMA 1m 110zl) i tak wlasnie podlaczylem toshibke z pc. Rodzialka 1920 x 1080 pieknie smiga - w grach, w filmach dvd/blu ray/hd dvd - jak na moje oko obraz piekny. Ale tutaj moje pytanie. Czy warto kupic nowsza karte graficzna z hdmi, by moc podlaczyc tv z pc po kablu hdmi - hdmi? Czy roznica w jakosci obrazu jest duza? Czy jako amatator zauwaze roznice? Z gory dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
hdmi-hdmi czy dvi-hdmi to nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o obraz

a jesli chodzi o zakup karty - nie znajdziesz szybszej karty od 8800gtx z wyjsciem hdmi, oprocz nieprodukowanej juz 9800GX2

4870,4870x2,gtx260,gtx280 maja 2 x DVI - chyba ze jakies niereferencyjne konstrukcje
 

Kom4rek

New member
Hdmi przesyla obraz i dzwiek bez kompresji natomiast dvi tylko obraz i to z kompresja wiec napewno bedzie roznica :) Przez kabel HDMI przesylanych jest wiecej danych.
 

bada_bing

New member
Do karty gf9600gt miałem dołączoną przejściówkę dvi-hdmi.
Niestety okazuje się, że po podłączeniu kabla hdmi-hdmi do tej
przejściówki, tv nie wykrywa syganału. Jakieś sugestie?
Na kablu dvi-hdmi sygnał jest.
 

feri

New member
witam,

mam podobny problem - kupilem wlasnie 4870x2 i sa tam dwa wyjscia dvi. dostalem razem z karta przejsciowke dvi-hdmi oraz kupilem kabel hdmi-hdmi. moj tv to samsung 40a656. sygnal jest, rozdzialke moge ustawic 1920x1080 lecz nie moge wlaczyc 100hz w windowsie (max 60hz). czy zmiana karty na 9800gx2 z wyjsciem hdmi cos by dala? slyszalem tez, ze lepiej kupic kabel hdmi->dvi niz przejsciowke, a jezeli przejsciowke to zlota. czy to rzeczywiscie ma jakies znaczenie? a gdyby puscic przejsciowka dvi->d-sub i podlaczyc do tv, wtedy bylo by zle?
 

bada_bing

New member
feri napisał:
witam,

mam podobny problem - kupilem wlasnie 4870x2 i sa tam dwa wyjscia dvi. dostalem razem z karta przejsciowke dvi-hdmi oraz kupilem kabel hdmi-hdmi. moj tv to samsung 40a656. sygnal jest, rozdzialke moge ustawic 1920x1080 lecz nie moge wlaczyc 100hz w windowsie (max 60hz). czy zmiana karty na 9800gx2 z wyjsciem hdmi cos by dala? slyszalem tez, ze lepiej kupic kabel hdmi->dvi niz przejsciowke, a jezeli przejsciowke to zlota. czy to rzeczywiscie ma jakies znaczenie? a gdyby puscic przejsciowka dvi->d-sub i podlaczyc do tv, wtedy bylo by zle?

spójrz w instrukcje, str 46 - 60hz to max, odswieżanie nie ma znaczenia, podobnie jak w monitorach komputerowych
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
bada_bing napisał:
Do karty gf9600gt miałem dołączoną przejściówkę dvi-hdmi.
Niestety okazuje się, że po podłączeniu kabla hdmi-hdmi do tej
przejściówki, tv nie wykrywa syganału. Jakieś sugestie?
Na kablu dvi-hdmi sygnał jest.
każda przejściówka to jakaś strata sygnału. zapewne masz słabej jakości kabel lub ta oryginalna przejściówka jest nienajlepsza.. ja nawet nie zwróciłem uwagi czy do mojej karty była również dołączona przejściówka (a mam kartę taką jak Twoja, tylko starszą - 8600GT) i kupiłem najtańszą przejściówkę i 10m kabel HDMI-HDMI za 50zł i jest OK.

co do tytułowego pytania - nie będzie różnicy w obrazie, niezależnie czy użyjesz kabla HDMI-HDMI czy DVI-HDMI.
 

fido444

New member
witam mam takie pytanie,z góry przepraszam bo może być banalne ale jestem zielony w tych sprawach.mianowicie pyt 1 czy przejście z dvi na hdmi i z hdmi nadvi to to samo??a teraz mam monitor na hdmi (samsung P2270HD) i kartę graficzną gf260gtx w której są 2xdvi kupiłem przejściówkę jakąś za 25zł i kabel hdmi 30zł i jak to podłączyłem wszystko to nie było sygnału na monitorze ktoś wie może dlaczego? pomóżcie proszę!! z góry dzięki
 

Hegemon28

New member
najlepiej kopic kabel dvi-hdmi bez żadnych przejściówek testowałem swojego 8800 gts 320 na 4 tv lcd i led i wszystkie chodziły bez zająknięcia.Zdarza się tak ze jak walczysz kompa wcześniej niż włączysz tv to nie pokazuje sygnału i coś wariuje najlepiej włączyć i wyłącz tv.
 

fido444

New member
a czy jak będe miał kabel dvi na hdmi to też będzie mi przesyłał dzwięk cyfrowy z obrazem tak jak hdmi - hdmi?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
panowie nie mieszajcie - jesli do karty jest dodana przejściówka z DVI na HDMI to TRZEBA ją zazwyczaj zastosowac bo tylko tak dostaniemy dźwiek na HDMI - tak jest w przypadku ATI
nie da się uzyskać dźwięku za pomocą kabla DVI-HDMI w takim wypadku
 
Do góry