DVD z HDMI

maciekk111

New member
Witam

Chce kupic odtwarzacz dvd. Czym rozni sie dvd z wyjsciem hdmi od zwyklego dvd. Czy z hdmi bede mial lepszy obraz czy nie??? Dvd chce podlaczyc pod Sony KDL-40S2000. Z gory dziekuje za pomoc.
 

skatan

New member
Podłaczam się do pytania. Czy obraz jest duzo lepszy przez hdmi? Chciałbym kupić DVD do 400 zł,zalezy mi na tym żeby podawał dobre audio bo bedę miał dobre głośniki 5.1 i nie chciałbym żeby mi dvd psuło dzwięk. Troche czytalem i przewaznie przewija się Samsung DVD-HD850 i Panasonic S-52. Jaki polecacie niekoniecznie z tych dwóch?

Czy model DVD-HD860 jest gorszy od DVD-860? 850 już raczej nie ma albo sa ciezko dostepne. Jakie sa roznice miedzy tymi modelami.

Z góry dziekuje za pomoc.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Po hdmi obraz jest najlepszy.
Zależnie do czego porównując to "lepsze" jest wyraźne i znaczne (np. composit) lub mało lepsze, czasami niezauważalnie lepsze od component video.
"Czym rozni sie dvd z wyjsciem hdmi od zwyklego dvd." Tym, że ma wyjście hdmi.:D
"Czy model DVD-HD860 jest gorszy od DVD-860? " A cóż to jest DVD-860 ?
Samsung takowego nie ma. Pewnie jakies przekłamanie w jakimś netowym sklepie ?
" Chciałbym kupić DVD do 400 zł,zalezy mi na tym żeby podawał dobre audio bo bedę miał dobre głośniki 5.1 i nie chciałbym żeby mi dvd psuło dzwięk."
Dobre głosniki to podstawa, ale bez dobrego ampa dobrze nie zagrają.:)
Co rozumiesz pod pojęciem "dvd psuło dzwięk"? Jak dvd może psuć dźwięk ?
Za 400 zł nic wyrafinowanego nie kupisz. Kup Panasonica S-52.
Ma wysokie notowania jesli chodzi o obraz a i dźwieku 5.1 nie popsuje.
 

skatan

New member
Witam, o te psucie dzwięku chodziło mi, żeby procesor co przetwarza dzwiek czytany z DVD nie przekłamywał audio (psuł jakości). Nie znam się dobrze na tym wiec wybacz brak fachowości (dlatego tutaj pisze).
Moj projekt wyglada tak:
-TV JVC 37R71 (już jest)
-amp Yamaha RXV-459 (chyba że coś innego do tysiąca złotych jest lepsze?)
-Głośniki DIY ~1700 zł
-DVD z hdmi

http://www.allegro.pl/search.php?st...222&description=1&buy=0&new=0&pay=0&country=1

Samsung DVD-860 to raczej nie przekręt tylko taki model faktycznie istnieje. Co sądzicie o tym modelu? Czy po prostu kupić tego Panasonica S-52?

A i jeszcze jedno, czy są jakies odmiany tego Panasonica S-52? Po spotkalem się z oznaczeniem DVD-S52E-S czy to jest inny model?
 
Ostatnia edycja:

lukas

New member
Czy po prostu kupić tego Panasonica S-52?[/quote]


Kup S 52 (cena nie wygórowana jak na DVD z HDMI);)

E- czarny
S-srebrny

Zależy jaki masz kolor TV , Amplitunera i Tunera Sat (żeby pasowało kolorystycznie)
 
Ostatnia edycja:

skatan

New member
Ok dzięki wiec wezme tego panasonica s52.
A teraz takie pytanko, przeprszam że lamerskie:

-Jaka jest kolejność podłączania urządzeń do TV ?

1. amp-dvd-(hdmni)-tv
2. dvd-(hdmi)-tv-amp

Pytam ponieważ, mam jedno wyjście hdmi w tv i tu jest problem.

najtańszy amp z hdmi to onkyo 604 za 1500 zł ja chce kupić yamahe 459 za 1000 zł bez hdmi i się zastanawiam jak ja pozniej podłacze np. N albo konsole? Czy bedzie to wygladalo tak, że po prostu bede musial zamienic kable hdmi np. N-nka/dvd czy jakiś switch po prostu. Czy w ogóle nie bede miał 5.1 w N (ew. konsoli) jak nie bede miał hdmi w ampie. Bo dopłacać 500 zł do ampa to troche sporo :confused: Dziekuje z góry za pomoc.
 

lukas

New member
skatan napisał:
Ok dzięki wiec wezme tego panasonica s52.
A teraz takie pytanko, przeprszam że lamerskie:

-Jaka jest kolejność podłączania urządzeń do TV ?

1. amp-dvd-(hdmni)-tv
2. dvd-(hdmi)-tv-amp

Pytam ponieważ, mam jedno wyjście hdmi w tv i tu jest problem.

najtańszy amp z hdmi to onkyo 604 za 1500 zł ja chce kupić yamahe 459 za 1000 zł bez hdmi i się zastanawiam jak ja pozniej podłacze np. N albo konsole? Czy bedzie to wygladalo tak, że po prostu bede musial zamienic kable hdmi np. N-nka/dvd czy jakiś switch po prostu. Czy w ogóle nie bede miał 5.1 w N (ew. konsoli) jak nie bede miał hdmi w ampie. Bo dopłacać 500 zł do ampa to troche sporo :confused: Dziekuje z góry za pomoc.


Potrzebne by Ci były 3 kable HDMI-HDM

z n-boxa do ampitunera
z DVD do amplitunera
z amplitunera do TV

i ewentualnie 2 kable optyczne (u mnie tak jest bo TV ma DVI więc jeden kabel mam HDMI-DVI)

z n-boxa do amplitunera
z DVD do amplitunera

co do ceny to Sony kupisz już za nieco ponad 1tys.

:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
skatan napisał:
Ok dzięki wiec wezme tego panasonica s52.
A teraz takie pytanko, przeprszam że lamerskie:
-Jaka jest kolejność podłączania urządzeń do TV ?
1. amp-dvd-(hdmni)-tv
2. dvd-(hdmi)-tv-amp
Pytam ponieważ, mam jedno wyjście hdmi w tv i tu jest problem.
najtańszy amp z hdmi to onkyo 604 za 1500 zł ja chce kupić yamahe 459 za 1000 zł bez hdmi i się zastanawiam jak ja pozniej podłacze np. N albo konsole? Czy bedzie to wygladalo tak, że po prostu bede musial zamienic kable hdmi np. N-nka/dvd czy jakiś switch po prostu. Czy w ogóle nie bede miał 5.1 w N (ew. konsoli) jak nie bede miał hdmi w ampie. Bo dopłacać 500 zł do ampa to troche sporo :confused: Dziekuje z góry za pomoc.
Witaj.
Połaczenie tego wszystkiego przez hdmi będzie problematyczne.
Są trzy wyjścia:
-kupic jakiś switch hdmi (są, poszukaj i sam oceń czy sie opłaca)
-kupić ampa z hdmi
-tv połaczyc z nboxem po scarcie (obraz zapewne będzie nieco słabszy) a dvd z tv po hdmi (ew. odwrotnie, nie znam wyjść w S-52).
Dźwiek 5.1 w ostatnim przypadku będzie po połaczeniu optykiem nboxa z ampem.
 

lukas

New member
gatar napisał:
Witaj.
Połaczenie tego wszystkiego przez hdmi będzie problematyczne.
Są trzy wyjścia:
-kupic jakiś switch hdmi (są, poszukaj i sam oceń czy sie opłaca)
-kupić ampa z hdmi
-tv połaczyc z nboxem po scarcie (obraz zapewne będzie nieco słabszy) a dvd z tv po hdmi (ew. odwrotnie, nie znam wyjść w S-52).
Dźwiek 5.1 w ostatnim przypadku będzie po połaczeniu optykiem nboxa z ampem.

Gatar
Przeczytaj mój ostatni post . Stwierdzenie ,,połączenie tego wszystkiego przez hdmi będzie problematyczne,, UWAŻAM ZA BŁĘDNE .;)
 

gatar

Active member
Bez reklam
lukas napisał:
Gatar
Przeczytaj mój ostatni post . Stwierdzenie ,,połączenie tego wszystkiego przez hdmi będzie problematyczne,, UWAŻAM ZA BŁĘDNE .;)
Witaj.
Skatan zakłada zakup Yamahy 459 bez hdmi i to traktuje jako odnośnik.
Nie połączysz po hdmi jak brak takowego we/wy.
Jedna z moich propozycji, Twoich również (Skatan też o tym mysli, ale budżet , rozumiem) jest zakup ampa z hdmi.
Osobiście nie polecałbym ampa Sony.
 

skatan

New member
Gatar, chce kupić Yamahe RXV-459 nie Sony.

Ja się naprawde pogubilem ponieważ na DVD są wejście do głośników a wszyscy piszą ze ampa się podłacza do TV a nie DVD.

Narazie nie mam N i nic poza ampem, dvd i dekoderem canal+ nie mam podłączonego do TV.

Jeśli ampa sie podłacza do TV a nie do DVD do jeśli amp nie ma wejscie hdmi to po co mi dvd z wyjsciem hdmi skoro nie bede mogl go podlaczyc przez hdmi do ampa?

Najlogiczniej dla mnie to by wyglądało tak:

1. AMP-DVD-(hdmi)-TV

w DVD (s52) są wyjścia do głośników:

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/14/1424/142470/14247050/142470502_1

Ale czy przy takim podłaczeniu bedą mi grały głośniki jak bede ogladał TV przez dekoder canal+ i czy te połaczenie jest normalne?

A i nie wie ktoś moze gdzie w Warszawie kupie panasonica s52 za 400 zł lub gdzies na necie jest dostepny?

Jeśli ja cos pokrzanilem to mi poradzcie bo sie zgubilem :sad:
 

gatar

Active member
Bez reklam
skatan napisał:
Gatar, chce kupić Yamahe RXV-459 nie Sony.
Ja się naprawde pogubilem ponieważ na DVD są wejście do głośników a wszyscy piszą ze ampa się podłacza do TV a nie DVD.
Narazie nie mam N i nic poza ampem, dvd i dekoderem canal+ nie mam podłączonego do TV.
Jeśli ampa sie podłacza do TV a nie do DVD do jeśli amp nie ma wejscie hdmi to po co mi dvd z wyjsciem hdmi skoro nie bede mogl go podlaczyc przez hdmi do ampa?
Najlogiczniej dla mnie to by wyglądało tak:
1. AMP-DVD-(hdmi)-TV
w DVD (s52) są wyjścia do głośników:
http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/14/1424/142470/14247050/142470502_1
Ale czy przy takim podłaczeniu bedą mi grały głośniki jak bede ogladał TV przez dekoder canal+ i czy te połaczenie jest normalne?
A i nie wie ktoś moze gdzie w Warszawie kupie panasonica s52 za 400 zł lub gdzies na necie jest dostepny?
Jeśli ja cos pokrzanilem to mi poradzcie bo sie zgubilem :sad:

Spokojnie, nie wszystko naraz.
Ja wiem, że Ty chcesz Y459 (lukas sugeruje Ci zakup ampa Sony za ok 1100 - 1200 z hdmi i to nie jest zły pomysł) Osobiście jakoś nie mam zaufania do Sony w kestii amplitunerów.
Na dvd nie ma wejść do głośników. Są to wyjścia analogowe audio L, P ew. systemu 5.1 (jak podany s-52). Te 5.1 w S-52 służy do wyprowadzenia sygnału analogowego 5.1 audio do amplitunera aby cieszyc sie dźwiekiem z płyt DVD-Audio, które to odtwarza S-53. Nikt nie pisze że ampa podłącza sie tylko do TV. DVD trzeba podłączyć do ampa. Są różne sposoby. Pamietaj z DVD do ampa musi być podłączone wyjście audio a wizja nie musi. Wizja musi koniecznie do TV. Ovczywiście jeśli amp ma wejście i wyjście video to można.
Skatan...proponuje Ci pobrać z sieci instrukcje obsługi interesujących Cie urządzeń i dokładnie przestudiować sposoby podłączeń. Zawsze jest kilka możliwości.
 
Ostatnia edycja:

skatan

New member
Ok wiec przejrzalem instrukcje obslugi od TV (od dvd nie szukalem jeszcze) i pokazane jest, że np. DVD podłacza się do hdmi a do ampa są wejścia ale troche sie zdziwilem bo są to dwa wejścia tylko L i P i na rysunku jest pokazany wzmacniacz oraz dwa głośniki i są podpisane L i P. Wydaje mi się nie możliwe zeby nie mogło być dzwięku 5.1 i to chyba nie ma różnicy ze ampa podłacza sie do TV dwoma kablami a nie wiekszą ilością bo ten sygnał jest zakodowany i amp sobie z tych dwóch kabelków zdekoduje? Czy tak jest czy cos przekrecam?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Skatan.
Weź wszystkie instrukcje. Wydrukuj sposoby połaczeń.
Przeanalizuj i będziesz wiedział. To co piszesz świadczy o brakach w podstawach o AV. Zastanów się, po co do TV ma być 5.1 ? Widziałeś TV 5.1 ? Może są takie , które mja tunery 5.1, ale zdecydowana większość nie ma.
Twój nie ma. TV odtworzy stereo i mono. Dźwięk 5.1 uzyskasz z ampa.
Jesli masz w TV wyjscia L, P audio, a masz, to możesz je podpiąc do wejść L, P audio w ampie i masz stereo ew. jakąś symulację 5.1, ale z ampa.
To będzie dźwięk z tunera tv. Z N to juz inna bajka. Tutaj podpinasz jakimś cyfrowym kablem (np. optyk) i masz z ampa 5.1, o ile tak nadają.
 

skatan

New member
Ok już czaje. Pewnie ampa podłacza sie i pod TV (zeby było audio AV) i pod DVD a DVD podłacza się do TV przez hdmi (video) i tym sposobem mysle ze bedzie dzwiek tam gdzie powinien być.

I chyba to co napisalem ma sens. Wczesniej mialem mętlik w glowie bo lukas napisał że wszystko się podłacza do ampa a ampa do TV co mnie zdezorientowało ponieważ duża wiekszośc ampów nie ma hdmi i sie zastanawialem po co hdmi skoro nie mozna nim podlaczyc dvd do ampa (bo w nim nie ma hdmi). A przeciez DVD mozna podłaczyc do TV przez hdmi (sygnał video) i bedzie wszystko grało i hdmi nie jest potrzebne w ampie. A N to chyba można pozniej po kompozycie? Ogladałem fototesty JVC 37R70 co jest to taki sam TV praktycznie jak mój (37R71) i HDTV na komponencie wygladal tak samo (nawet ciut lepiej jak dla mnie) niz przez hdmi. HDMI zarezerwuje dla DVD po prostu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry