DVD Onkyo, Pioneer czy Yamaha?

el.magnifico

New member
Zastanawiam się nad którąś z ww marek jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji, które mnie najbardziei interesują. Chodzi mi o to aby DVD potrafiło odtwarzać format DivX/XviD z napisami txt* i polską czcionką (czyli ogólnie filmy jakie większość z nas lub co niektórzy mają na kompie:) i miał wyjście HDMI. Myślałem nad Onkyo SP404E jednak cena w granicach 600zl jak za samo DVD jest dosyć zaporowa. Podajcie mi jakiś konkretny model Onkyo, Pioneera lub Yamahy, który spełniałby wszystkie moje kryteria i byłby do ok 400zl. Ogólnie - możliwie najtańszy z tych "najlepszych" :] No chyba, że jakaś inna marka byłaby bardziej wskazana to też proszę o propozycję. Dodam, że kwestia obrazu nie jest mi obojętna (muszą być wykożystane możliwości plazmy Panasonica PV70P) i do tego za jakiś czas byłoby też kino domowe więc dobrze by było, gdyby DVD ładnie razem współgrało z jakimś amplitunerem. Proszę o propozycje.
 

meksykanin

New member
Cześć ja się miotam z podobnym tematem od m-ca.Mam nawet własny wątek ale troche martwy.Kopałem intensywnie temat na forum, w necie, ściągałem nawet testy z "audio - video" i doszedłem do wniosku że "cos dobrego" zaczyna się dopiero od kwoty 1000 zł.Masz plazmę panasonic to weż dvd panasonic s-100 - zupełna nowość a jego poprzednicy s-97 i s- 99 podobno udane konstrukcje będzie pięknie współpracować z tv a amplituner dobierzesz dowolnie.
A w twojej kwocie to pioneer dv-400 za około 400 zł, pioneer dv -600 za 600-650 zł. Jeszcze z tych testów o których nadmieniłem wypadł dobrze jvc xv-n652(pochwalono go za brzmienie i jakość wykonania bo obraz wiadomo za 400 zł nie można oczekiwać rewelacji)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Pioneer DV-400. Na Allegro około 300PLN, w sieci DSV około 450. Natywnie obsługuje *.txt i ma ciągłe wsparcie w zakresie alternatywnego softu ze strony zespołu Gufiaka. Do kina domowego łączysz kablem optycznym i decydujace znaczenie bedzie miał wzmacniacz. Co ważne ma port USB pozwlający podpiąć zewnętrzną pamięć masową - ja uzywam dysku twardego 2"5 cala (mam DV-600 - ale to działa tak samo). Ma oczywiscie HDMI i skaler aż do 1080p.
Jeśli myślisz o SACD (czyli wersja ambitna) to kup DV-600 i (bardzo ważne!) wzmacniacz przyjmujacy SACD po HDMI. Będziesz zaskoczony jak dobrze to działa.
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Osobiście mam Onkyo SP404E + Amplituner 504 podłączony ze sobą kablem coaxial a to Plazmy HDMI. Sam odtwarzacz wobi WIELKĄ robotę ponieważ Divx'y skaluje do 1080 i to wygląda naprawde rewelacujnie. Polecam dołżyć i kupić Onkyo.
 

wlodek1001

New member
HDMI do divixów to zły pomysł,lepszy jest componetnt. Divixy to stosunkowo niewielkie pliki od 600 do 1.5 GB, im więcej tym lepiej. Osobiście polecam zwykły dvd np Wiwa 128 i na niej oglądam divixy , DVD Onkyo nie obsługuje m inapisóe txt i srt,może nowesz modele tak, ale mój 1920 nie. Tak jak pisałem na wstępie HDMI obanża słabośc plików divix i żadne skalowanioas tu nie pomogą.Do siągnięcia dobrego obrazu przez HDMi wymagane jest dobre źródło obrazu czyli dobrze nagrane dvd,pozdrawiam
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
wlodek1001 napisał:
DVD Onkyo nie obsługuje m inapisóe txt i srt,może nowesz modele tak, ale mój 1920 nie.
:hmm:
1. dvd Onkyo obsługuje napisy txt i srt !!!
2. 1920 to nie Onkyo !!!! (Denon),
3. Pioneer dv400 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
 

el.magnifico

New member
Co do Onkyo SP404E to znam wszystkie dane i wiem, że odtwarza to co chcę jednak co do Pioneera dv400 mam pewne wątpliwości co do polskiej czcionki i napisów formatu *txt. Są one obsługiwane przez tego Pioneera?
 

dstary

New member
kupilem sobie wlasnie pioneer'a DV-400V i zastanawiam sie czy kupic kabel HDMI czy starczy Component (do tv Panasonic'a 32LX70P)? przy jakim podlaczeniu bedzie najlepszy obraz?
 

bullet1st

New member
KKuba napisał:
Pioneer DV-400. (...) Do kina domowego łączysz kablem optycznym i decydujace znaczenie bedzie miał wzmacniacz.

Ten odtwarzacz nie ma niestety wyjścia optycznego. Sam się nim interesowałem, ale brakuje mu właśnie tego :/.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Faktycznie, mam DV-600 tam jest wyjście optyczne (zasugerowałem się). Ale co to zmienia? Sygnał cyfrowy można bez problemu puścić kablem koncentryczny. No chyba, że masz daleko do wzmacniacza - zalety światłowodu ujawniają się dopiero przy dłuższych połączeniach. A odpowiadając na pytanie powyżej, DV-400 obsługuje *.txt.
 

el.magnifico

New member
Ok dzięki za informacje. Myślałem, że DV-400 nie obsługuje *txt. Teraz wiem już wszystko i zastanawiam się tylko nad tymi DVD: ONKYO SP 404E lub PIONEER DV-400. Znacznie zawęziłem swoje poszukiwania. Powiedzcie teraz z tych dwóch, który się lepiej sprawdzi. Co do ceny to może i Onkyo jest te 200zł droższy, ale jeśli ma mi służyć lepiej i będę miał z niego większą satysfakcję to pomyślałem, że mogę już te 200zł dołożyć. Wkońcu DVD nie kupuje się co kilka miesięcy:D Więc który z tych DVD byłby lepszy. Przypomnę, że mam plazmę Panasonica 42pv70p i większość filmów, jakie będę oglądał to filmy pochodzące "z komputera". Do tego za jakiś czas będzie pewnie kino domowe więc do wybranego DVD musi też być dobry wzmacniacz i kolumny (najlepiej tej samej marki co DVD no i za rozsądną cenę). Podajcie mi swoje propozycje z jakimś uzasadnieniem.
 

skamyk

New member
Skoro jestesmy przy odtwarzaczach DVD Onkyo to mam pytanie bo tego akurat nie znalazlem w specyfikacji technicznej... czy model DV-SP405 obsluguje DVD-Audio bo nigdzie nie jest napisane konkretnie, ze nie? Wiem, ze model wyzszy DV-SP504 obsluguje DVD-Audio.
 

Storm

New member
Onkyo DV-SP404E vs 405E

Jak działa skaler w 404. Jak najlepiej jest ustawić rozdzielczość. Czy komponent puszcza skalowany sygnał. Czy filmy przegrane na DVD-R idą bez problemu przez HDMI. Czy warto dołożyć 200zł i kupić 405 skalowanie do 1080P i port USB oraz obsługa płyt Dual Layer?
 
Do góry