dvd na przeczekanie

meksykanin

New member
Witam wszystkich.
Potrzebuję szybkiej rzeczowej pomocy odnośnie doboru odtwarzacza dvd.Proszę o wskazanie który będzie optymalnym wyborem:
- onkyo dv- sp 405
- pioneer dv- 600
- panasonic dvd s- 53
Posiadam amplituner Onkyo tx-sr674 i zamierzam kupić plazmę Panasonic.Przekopałem już multum postów i nadal nie moge się zdecydować.
Dodam ze kłade nacisk który z nich wygra pod względem jakości audio :cd audio, dvd audio , koncerty dvd oraz dużo dużo mp3.Wiem , że do audio to powinienem półkę wyżej - Panasonic S -99,Onkyo dv- sp 504 czy Denon 1930 ale ta niższa musi wystarczyć i prosze o zwycięzcę z moich typów.Ma to być uniwersalny kombajn na którym dzieciaki obejrzą bajkę, żona urzadzi jatkę z Metallicą a ja klasyki i jazzu i usłyszę różnicę pomiędzy nowym sprzętem a dotychczasową Mantą Emperor 2 with karaoke(rzeżbię ją od dwóch lat).
Z góry dzięki za odpowiedzi
 

meksykanin

New member
Może ktoś jeszcze coś dopowie??Najlepiej uzytkownik wybranego modelu.
Stawiałem na Pionka - więcej wyjść w tylnym panelu( optyk + analog wielokanałowy)i wsparcie z softem .
Tylko co z tym brzmieniem - onkyo wygrywa?? Komponenty w sobie mają podobne a pioneer nawet wyższy przetwornik audio (192/24) czy to nie przekłada sie na rezultaty końcowe?Już nawet Manty i Fergusony to mają a Onkyo dla porównania 96/24- chyba że żle w żródłach czytałem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W takim zestawie jak będziesz miał, "grać" będzie amplituner , a nie DVD. To własnie on przetwarza cyfrę na analog i ma największy wpływ na dzwięk zaraz poza kolumnami.

Z tych które wymieniłeś najlepiej wyposażony będzie DV600 Pioneera. Możesz tez pomyśleć o dobrym ale droższym Panasonic DVD-S100
 

meksykanin

New member
Po urobieniu małżonki i zwiększeniu budżetu do 1 tys. zł na placu boju pozostanie Onkyo dv- sp504 i Panasonic s-100 i w związku z tym pare pytań rozwiewających wątpliwości do Blackninja. Chodzi o tego Panasonic S - 100.Bardzo mało informacji o nim można znależć a interesuje mnie jego tor audio i posiadane wyjścia: 1.Wiem że s-97 był wyposazony w to co 2,5 krotnie Denon dvd -2910(test porównawczy - był tam jeszcze Samsung i Marantz za 10 tyś.)tj. :4 x PCM 1791 24bity/192 kHz.Czy tu sytuacja sie powtarza ?
2. Czy nadal funkcja Re-master dotyczy również formatu mp3 ?
3.Czy jego brzmienie uległo poprawie w stosunku do s-97

Czekam cierpliwie na odpowiedż a najlepiej marzę o jakimś mini teście tego urządzenia do wglądniecia na forum- to by było coś!!
 

Mike54

New member
no widze ze jak to zwykle bywa znajdzie sie ktos z podobnymi problemami :)

ja zaczalem od Pioneera DV600 - ale jakis taki mały, plastikowy front, nie zrobil zbyt dobrego warazenia chociaz podobno pod wzgledem osiagów jest bardzo dobry jak za ta cene...

Potem padlo na Panasonic'a S100 ale mało ich jest, oraz cena 1050zł to juz blisko do Yamaha DVD-S1800 za 1550zł

wiec teraz mam problem, czy warto dac 500zł wiecej za Yamahe, czy nie koniecznie :) moim zdaniem nie koniecznie, chociaz mam wzmacniacz Yamahy...
 

enrisiu

New member
Witam wszytskich, również stoję przed wyborem odtwarzacza i też początkowo byłem napalony na panasonica s-100 lecz..... nie czyta SACD:( zastanawiam sie też nad onkyo 504, Pioneerem DV 600, Denonem 1940, maranztem 6001. W panasonicu i pioneerze ujeło mnie wyjście DMI 1.3a gdzie mamy możliwość wyjscia dziwięku wilokanałowego z dvd-audio i sacd (pineer) i tylko dvd-audio (panasonic). Może ktoś coś doradzi? może powininem zwrócić uwagę na ine aspekty niż tylko dziwęk wielokanałowy po cyfrze i upscannig do 1080p....?
 
Do góry