DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

dinderi

New member
burn11 napisał:
waga pliku 2236 MB, bitrate 2346, wiem że powinien ale philips też powinien a sobie nie radzi.
Nie znam tego Fergusona za dobrze. Opieram sie na jego pewnym podobieństwie do Pioneer'a więc mogę się oczywiście mylić.
Philips mógł sobie nie poradzić z tym filmem ze względu na wielkośc. Starsze odtwarzacze nie odtwarzały divx'ów o wadze większej niż 2 GB, ze względu na zgodnośc udf. Nowe odtwarzają, dlatego ten ferdek możliwe, że sobie poradzi.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy bezproblemowo odczytuje płyty dvd nagrane w udf.
No włąsnie :) Też bym się chętnie dowiedział.
 

lelo10

New member
Zastanawiam się po co kupiłem odtwarzacz z funkcją HD skoro nie moge oglądnąc na nim filmów nagranych w HD? Zebrałem kilka ciekawych pozycji z rozszerzeniem .mkv wkładam do DVD i a tem nie widzi pliku. Jest jakiś sposób żeby coś z tymi filmami jeszcze zrobić czy mam do kosza wyrzucić?
 

klolik

New member
Lelo
z tego co widzę masz Ferdzia 780. Ani on ani 880 nie odtwarzają mkv'ów.
Funkcja HD o której piszesz to tylko upskalowanie materiału SD do rozdziałek HD czyli 720 i 1080.
Do mkv masz popcorn, egreat, tvix, WD TV HD Media Player i inne tego typu zabawki.

Co najwyżej jakimś rozwiązaniem mógłby być Ferguson DVP868HD. Temat masz tu.
Aby obejrzeć filmy z rozszerzeniem MKV na odtwarzaczu Ferguson DVP868HD konieczna jest konwersja do formatu DivX HD 720p.
No i oczywiście na stronie producenta.
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
Jakim programem zrobić konwersje z mkv na avi (lub inny) który pójdzie na ferdku. Bardzo zależy mi na oryginalnej ścieżce dźwiękowej.
 

klolik

New member
manfred1
zlituj się! :x
Czytałeś mój post powyżej?
Wyraźnie tam chyba napisałem gdzie jest temat o nowym Ferdku - tam jest opisane co i jak z mkv'ami. No i strona producenta a dokładniej sklep - też pisze co i jak. Poza tym jest jeszcze takie narzędzie na g :)szukaj:)- tam masz wszystko.
:hmm: Naprawdę tak trudno się trochę wysilić w klikaniu czy też wszystko musi być podane na tacy?
 

manfred1

New member
klolik napisał:
manfred1
zlituj się! :x
Czytałeś mój post powyżej?
Wyraźnie tam chyba napisałem gdzie jest temat o nowym Ferdku - tam jest opisane co i jak z mkv'ami.
Czytałem oczywiście i z postu tego wynika że na trzech ludzi którzy przerobili filmy mieli problemy z dźwiękiem i obrazem tak więc z tego postu mało co wynika


klolik napisał:
No i strona producenta a dokładniej sklep - też pisze co i jak. Poza tym jest jeszcze takie narzędzie na g :)szukaj:)- tam masz wszystko.
Znalazłem program ConvertXtoDVD 3.3.2.100 mam nadzieje że nim wykonam konwersje. Nie ma się co tak unosić bo denerwować się na innych to znaczy mścić sie na swoim zdrowiu Pamietaj o tym
 

klolik

New member
Wybacz manfred1, miałem wtedy ciężki dzień i wszystko mnie irytowało. Może rzeczywiście sie trochę uniosłem. Staram się panować nad emocjami :twisted: by moje zdrowie na późniejsze czasy było w dobrej kondycji :eek:k: ale jak widzisz nie zawsze wychodzi :niewiem:.

A sprzęt praktycznie nowy na rynku i rzeczywiście trochę mało jeszcze informacji o nim. Pewnie nie jeden problem wyjdzie przy okazji.
Ale jak to ktoś kiedyś powiedział:
Jeżeli jest jakiś problem to znaczy, że jest rozwiązanie.
Jeżeli nie ma rozwiązania to znaczy, że nie ma problemu.
:p

PS. Życzę owocnej konwersji.
 

manfred1

New member
Konwersja oczywiście udała się idealnie tylko że nie sprawdziłem że "orginalny"mkv nie posiada napisów. Czy jest jakiś prosty sposób aby dodać napisy albo do pliku mkv albo do "przerobionego". Tylko że w przypadku filmu po kompresji wypalany jest on bezpośrednio na płycie i nie wiem jak to zrobić. Za pomoc dzięki
 

Bartek0

New member
ferdek sie zawiesza .

Po włożeniu do Fergusona D-880, MP3 MINT to ferguson sie zawiesza, około 2 miesiące temu ją wkładałem i wszystko było dobrze .
 

XyniX

New member
mój D-880 HX nagle przestał czytać płyty Dual Layer... tzn raz czyta (trwa kilka sekund dobrych) a raz mieli z 5 min i nic ;/ a na drugim odtwarzaczu DVD Samsung P181 chyba kupionym za stówkę wczytuje bez zająknięcia w dosłownie kilka króciutkich sekund ;/ z tego co pamiętam wgrywałem najnowszy soft do ferdka i działał wyśmienicie tzn działa chyba wszystko oprócz tych nieszczęsnych płyt DL :( strona producenta coś nie działa i nei wie mco robić :???:
 

a4tech

New member
@XyniX


Z tego co się orientuję dużo zależy od producenta płyt :???:
Mój np. nie znosi EMTEC-ów :confused: A z kolei Verbatim-y uwielbia :D

Pozdro.
 

Bartek0

New member
oprogramowanie do fergusona 880

czy ma ktoś oprogramowanie do fergusona 880 chyba te jest najnowsze vC8. jakie benda zmiany po wgraniu tego oprogramowania ?
 

carantoni

New member
Mój problem wygląda tak:
z niektórymi płytami (divix, kilka filmów) zawiesza się a na panelu wyskakuje cyfra 8. Zauważłem że zazwyczaj dzieje się tak gdy nagram zbyt duże pliki tj >2GB choć nie jest to stałą regułą. Po tej zwieszce nie pozostaje nic innego jak wyciągnięcie wtyki z kontaktu.

Co powiecie na to?
 

trutek

New member
Zakupiłem dysk twardy 320gb Samsung i po podłączeniu do Fergusona wyskakuje Błąd Płyty czy jakoś tak. Da się coś z tym zrobić??
 

viadrus

New member
Konwersja z .mkv raz jeszcze

Witam. Odgrzeje problem konwersji. Otóz zassałem sobie film w formacie mkv. Waga pliku 4,5G i jest on w rozdzielczości 720p. Pobrałem program mediacoder i udało mi sie skonwertować ten plik do .avi niestety stopień konwersji wyniósł ponad 10:1 i jakość pozostawia wiele do życzenia. Próbowałem do mpeg ale nie jest lepiej. Dysponuje właśnie D880HX i chciałbym ten film obejrzeć w jakości DVD a nie z ogromna pikselozą. Pytanie do osób które już to przerabiały jakim programem to zrobić i ew jakie opcje ustawić , żeby taka jakość uzyskać? Odtwarzacz kupiłem rok temu i w sumie mało oglądam dlatego wymiana na nowszy model ferdka nie wchodzi na razie w grę. Dziękuje i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry