DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

lovelypl

New member
dinderi napisał:
Sprawdź, czy nie masz przypadkiem zainstalowanego U3 na penie. Jesli Pendrive ma zainstalowane U3, żaden odtwarzacz Ci takiego pena nie odczyta. musisz to odinstalować.
Sprawdzałem - nic takiego nie mam zainstalowanego, nic mi się na kompie nie instaluje przy wciskaniu Kingston'a do USB.
Patrząc na różne fora, problem z pendrive jest typowy dla Fergusona - nie ma reguły jaki pen pójdzie a jaki nie. Np. Kingston 4GB nie ruszy, a innej firmy 16GB bez problemu śmiga.
Czekam na upgrade firmware - skoro zrobili na stronie ferdka katalog "880", to jest szansa, że pojawi się tam coś więcej niż manuale :) Na innym forum pojawiło się info z serwisu ferdka, że jest już nowy soft, w tym momencie w fazie 'beta', ale niedługo ma być już dostępny. Oby poprawił bugi - jak nie, to przyjdzie zamienić mi się z kimś na pendrive innego producenta.
 
Ostatnia edycja:

janosikz

New member
podabny problem ale

również posiadam fergusona 880 i KINGSTON PENDRIVE DT110 8GB .Nie czyta mi danych z pendriva, ale w dniu wczorajszym odczytał mi dane z wymienionej wyżej pamięci. Po wyłączeniu odtwarzacza i ponownym włączeniu znów nie czytał danych z pamięci przenośnej. Na przykładzie widać że ferguson nie ma problemu z odczytem danych na nośnikach 8Gigowych lecz muszą poprawić soft. Mam nadzieję, że uporają się z tym jak najszybciej. Pozatym odtwarzacz jest extra czyta wszystko co mu zapodam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ferdek a obraz 16/9 z divx`a ?

A jak sobie on radzi z obrazem divx czy skaluje filmy na 16/9 jak Korr 9907 ? nie trzeba ręcznie włączać zoom czy powiększenie ?
 

Bartek0

New member
DVD ferguson 880 plus telefon.

Dlaczego po podłączeniu telefonu komórkowego do DVD przez USB , to DVD, zawiesiło się?
 

Sewil

New member
Witam
Mam pytanie do posiadaczy tego modelu Fergusona (D-880 HX). Orientujecie się czy istnieje możliwość zmiany regionu DVD?
Jak narazie przeszukałem oficjalna strone Fergusona i jedyne co znalazłem to informacje w dziale FAQ ze możliwość taka istnieje w modelach D-660, D-770HX, D-780HX - ale ani słowa na temat modelu D-880 HX

Pozdrawiam
Sewil
 

lovelypl

New member
Pojawiła się beta nowego oprogramowania do 880.
Co poprawili:
w końcu widzi pendrive Kingstona :)
update:
zobaczył go tylko raz - potem już nie chciał :(

Co popsuli:
u mnie nadal nie działa DTS przez HDMI. Muszę nadal kombinować z włączanie za każdym razem różnych opcji żeby odpaliło.
 
Ostatnia edycja:

Markuss1

New member
lovelypl napisał:
Pojawiła się beta nowego oprogramowania do 880.
Co poprawili:
w końcu widzi pendrive Kingstona :)
update:
zobaczył go tylko raz - potem już nie chciał :(

U mnie dokładnie to samo - raz widzi pamięć Kingstona 8GB, a 5 razy nie widzi...
Zapytałem oficjalnie o ten problem serwis - zobaczymy co odpiszą (pewnie nic...)
 

BaRiBaL

Member
Markuss1 napisał:
U mnie dokładnie to samo - raz widzi pamięć Kingstona 8GB, a 5 razy nie widzi...
Zapytałem oficjalnie o ten problem serwis - zobaczymy co odpiszą (pewnie nic...)

Sprobuj nowy soft beta dla ferdka - cos tam poprawili z penami Kingstona:

2008-07-25_v2_evaldemo

fix: improved USB compatibility (Kingston pendrives issue solved)
fix: DivX playback and fastforward stability improved
fix: HDMI and coaxial setup issue solved
mod: firmware version info: 1,3,8,9
mod: new upgrade function - more detailed info, more user friendly
mod: Enhanced and exact sleeper timer
add: Autoplay Data Disc option in setup - including subdir searching
add: HDMI on/off in setup
add: HDCP on/off in setup (experimental)
add: eject button on front panel works now also in stand-by mode
add: UDF file system is now supported (experimental)
 

sammael

New member
BaRiBaL napisał:
Owszem - zdawalo mi sie, ze to juz druga wersja beta tego samego softu.

Aha. ;) Ale stronie jest tylko jedna wersja, przeklikałem parę id downloadów i raczej nie było innej... (pewnie v1 wewnętrznie potestowali i się kaszaniła)
 

Markuss1

New member
Właśnie usunęli ze ztrony wersję beta softu dla dvd ferguson 880.
Dzwoniłem do serwisu i pytałem dlaczego? Odpowiedź:
"Udostępniliśmy tylko na kilka dni, napłynęły informacje o błędach softu i już za jakiś tydzień będzie poprawiona wersja, w której przede wszystkim pamięci Kingston mają być bez problemu czytane"...

Oby tak było, bo dla mnie najbardziej wkurzające jest właśnie to, że pamięci Kingston mają problemy...
 

lovelypl

New member
Pojawił się nowy soft - C8 !

Pierwsze wrażenia:

Czyta Kingstony !!! :)

Sprawdzałem kilka razy i zawsze chwytał. W momencie odtwarzania płyty CD i wtyknięcia pendrive na ekranie pojawia się napis, żeby nacisnąć klawisz USB. I wszystko działa.
Oczywiście jeśli na tacce nie ma płyty nic nie trzeba naciskać.

Co nadal drażni?

1. Muszę dalej kombinować, żeby odtworzyć płyty DTS przez HDMI. Nadal nie zapamiętuje ustawień i muszę wyłaczyć audio HDMI, ustawić "wyjście coaxial" i włączyć HDMI żeby było coś słychać. Zaraz do nich o tym napiszę.
2. Napisali, że przeglądarka plików ma nowe opcje "codepage" i "font size" to są one nieaktywne - to akurat jest duperelka, ale mogłoby działać.
 

Markuss1

New member
Ja też się bardzo cieszę, że wreszczie widzi pamięć Kingston.
Podoba mi się też możliwość płynnego przesuwania audio o ułamki sekundy w przód i tył w divx (bardzo przydatne, jeśli dźwięk jest rozjechany z obrazem).

Jest jednak inny problem:
chodzi o przesuwanie "w tył" - na filmach divx szybkość x2 jest co najmniej taka jak x8 i wolniej w tył nie da się przesuwać - czy u Ciebie jest to samo???

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
 

lovelypl

New member
Faktycznie cofanie DivX'ów jest dziwne, ale może to i wina samego formatu. Nieczęsto używam cofania, więc dla mnie to nie jest jakaś wielka wada, ale jednak jest.
Opisałem błędy jakie znalazłem i polecam zrobić tak samo każdemu - jak przyjdzie jeden mail to mogą go zlekceważyć, ale większa ilość robi różnicę (mam nadzieję).
 

dinderi

New member
Nie spodziewajcie się cudów. Ze względów softwarowych, przewijanie divx w tył, to nie taka prosta sprawa, dlatego jest szybciej. Cieszcie się, ze wogóle jest wielostopniowe przewijanie divx'ów :)
 

dapro

New member
Próba załadowania nowego softu c8 do D880HX nie powiodła się - niby wszystko przebiegło sprawnie (nawet zaczął czytać Kingstona 8GB), ale gdy tylko zamknąłem tackę, obraz na ekranie telewizora z tapety Fergusona zamienił się w poziome pasy, ponowne ładowanie nic nie pomogło, więc wróciłem, na szczęście bez problemu, do softu w wersaji c7. Napisałem do Fergusona i czekam na odpowiedź. Czy oświecicie mnie, laika, dlaczego na dysku zewnętrznym, według instrukcji, odtwarzacz widzi tylko 300 folderów?

Pozdrawiam.
 

dapro

New member
dapro napisał:
Próba załadowania nowego softu c8 do D880HX nie powiodła się - niby wszystko przebiegło sprawnie (nawet zaczął czytać Kingstona 8GB), ale gdy tylko zamknąłem tackę, obraz na ekranie telewizora z tapety Fergusona zamienił się w poziome pasy, ponowne ładowanie nic nie pomogło, więc wróciłem, na szczęście bez problemu, do softu w wersaji c7. Napisałem do Fergusona i czekam na odpowiedź. Czy oświecicie mnie, laika, dlaczego na dysku zewnętrznym, według instrukcji, odtwarzacz widzi tylko 300 folderów?

Na pytanie o 300 folderów dostałem odpowiedź z Fergusona, więc się podzielę - odpowiada za to pamięć RAM, ale to pewnie wiedzieliście :)
 

nordof

New member
A ja za te 300 folderów to dziękuję. Nie dotyczy mnie jak narazie wątek HDMI,więc jak juz tu pisałem przeprosiłem się z Bellwoodem 301U. Ten nie robi fochów. Widzi bez dodatkowego zasilania pełną zawartość dysków 2,5cala (z odpowiednio krótkim kablem). Mimo wielu podejsc do innych dvd (w tym fergusona) i licznych testów belek co do gniazda usb nie na konkurenta. Na USB 1.1 odtwarza płynnie 99,9999999% filmów.
 
Do góry