DVD ferguson 880 - poważny problem!!!

BaRiBaL

Member
Po co relacja, przeciez w instrukcji jest napisane, ze zewn. hdd potrzebuja do poprawnego dzialania sieciowego zasilania i tak jest w istocie - bez tego nawet dysk 2,5" nie chce ruszyc.
 

ciupol

New member
dinderi napisał:
Czy możesz podac, co to za film DVD zakodowano w tak niespotykanej rozdzielczości?
chyba się nie zrozumieliśmy, nie film DVD jest w takiej rozdzielczości, tylko rip do Xvid'a, normalny avi'k
jeśli chodzi o tego ripa to jest to cały 3 sezon stargate atlantis

dinderi napisał:
Czy mógłbyś napisac, pod jaki telewizor podpinałeś Fergusona i Mantę?
telewizor daewoo kineskopowy ale co to ma za znaczenie, bezpośrednio porównywałem mantę i fergusona na tym samym telewizorze, ten sam kabel i jakoś różnicy w jakości obrazu nie zauważyłem

Pozdrawiam
 

lovelypl

New member
Wy to macie dobrze - działa wam Kinston 4G. A u mnie jak na złość nie działa :( Zakupiłem Kingston Datatraveler 4GB i nie łyka go wcale.
Poza tym zgłosiłem do poprawki błąd polegający na tym, że opcja "audio / cyfrowe wyjście audio" po wyłaczeniu ferdka zawsze ustawia sie na "tylko PCM" i nie słychać płyt nagranych w DTS dopóki nie przestawię na "wszystko".
 

pepe28

New member
lovelypl napisał:
Poza tym zgłosiłem do poprawki błąd polegający na tym, że opcja "audio / cyfrowe wyjście audio" po wyłaczeniu ferdka zawsze ustawia sie na "tylko PCM" i nie słychać płyt nagranych w DTS dopóki nie przestawię na "wszystko".
Ustaw "USTAWIENIA HDMI AUDIO" na wyłączone to problem ten zniknie.
Z tym że ja mam podłączenie tv z dvd poprzez scart. Nie wiem jak to jest gdy masz połączenie hdmi.
Ja z odtwarzacza jestem bardzo zadowolony. Jedynie zdjęcia, fakycznie za wolno się wczytują, a mojej żonie brakuje bajeranckich efeków przejść między zdjęciami w pokazie slajdów. Poza tym wszysko jest git.
 

BaRiBaL

Member
Czy 880HX na pewno ma usb 2.0?

Nie zwrocilem na to wczesniej uwagi ale zaczynam sie zastanawiac czy aby na pewno ten ferdek ma wejscie usb 2.0?
Mam pena Kingston Datatravel2+, ktory swieci na niebiesko gdy podlacze do gniazd usb 2.0 w kompie czy gniazda usb w PS3 (tez 2.0), natomiast w starym lapku gdzie mam usb 1.1 a takze w Fergusonie 880HX swieci na czerwono..
 

lovelypl

New member
Coś w tym może być! Właśnie sprawdziłem instrukcję - nie ma w niej nigdzie podane, że to jst USB 2.0 - w żadnej wersji językowej. Na pudełku po angielku mamy "high speed USB" (co nie jest równoznaczne z 2.0) - na opakowaniu tylko po polsku mamy "USB 2.0". Na stronach Fergusona widać logo "USB" (bez 2.0), na samym playerze jest "USB Direct".
Update: na pudełku jest logo "hi-speed USB 2.0. direct" - teraz to już całkiem nie wiadomo co o tym myśleć.
 
Ostatnia edycja:

BaRiBaL

Member
lovelypl napisał:
Update: na pudełku jest logo "hi-speed USB 2.0. direct" - teraz to już całkiem nie wiadomo co o tym myśleć.

W zasadzie to jestem pewien, ze usb w tym ferdku jest 1.1, no chyba, ze soft moglby cos zmienic ale nie wydaje mi sie, choc byc moze w sofcie przeniesionym z 780HX zapomnieli 'zmienic' mozliwosci obslugi gniazda.. Naciagane to ;)
W sumie nie jest to za czym bym plakal (poniewaz dziala mi ok z penem i dyskiem zewn.), z 2 strony kupowalem odtwarzacz z USB 2.0, zaistniala niezgodnosc z umowa, mozna zwrocic i odzyskac pieniadze.
 

lovelypl

New member
Może jednak to "tylko" sprawa softu - nie sądzę, żeby producent pisał o 2.0 wiedząc, że to nieprawda - przecież to by wyszło prędzej czy później.
Ja skłaniam się bardziej ku problemom z rozpoznawaniem niektórych pendrive'ów. W pracy mam takie przypadki, że nie każdy komputer mi widzi czytnik kart - pomimo, że powinien :)
Poczekamy, zobaczymy - na stronach Fergusona w FAQ już pisze, że w nastepnej wersji softu coś tam poprawią, więc pracują nad nową wersją, a to jest optymistyczne ;)
 

Bartek0

New member
Mam od niedawna tego własnie fergusona 880 i podłączyłem go kablem COAXIAL - Digital i ustawiłem
audio cyfrowe wyjscie cyfrowe zrobiłem wszystkie i niewiem dlaczego on tego nie zapamiętuje bo po wyłączeniu i włączeniu było PCM ?
 

lovelypl

New member
Ten sposób pomaga tylko przy połączeniu coaxial - "880" faktycznie nie zapamiętuje tego ustawienia i przy każdym włączeniu przestawia się na "tylko PCM". Ja mam podpiętego ferdka przez HDMI do amplitunera i nie mogę użyć tego sposobu.
Producent o tym już wie, nawet w FAQ o tym pisze - mają to poprawić. Oby przy okazji poprawili problemy z USB i będzie super ;)
 

Marek23

New member
lovelypl napisał:
Ten sposób pomaga tylko przy połączeniu coaxial - "880" faktycznie nie zapamiętuje tego ustawienia i przy każdym włączeniu przestawia się na "tylko PCM". Ja mam podpiętego ferdka przez HDMI do amplitunera i nie mogę użyć tego sposobu.
Producent o tym już wie, nawet w FAQ o tym pisze - mają to poprawić. Oby przy okazji poprawili problemy z USB i będzie super ;)
Szukałem odpowiedzi na ten problem od dawna i dziękuję za pomoc :)
nareszcie idzie dźwięk 5.1 i dts :)

a tak przy okazji ....czy ktoś już zmieniał oprogramowanie w ferdku ?
pytam bo nie wiem jak to się robi :) tak na przyszłość jak się pokaże poprawka oprogramowania do 880
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dztka

New member
Jak już rzucacie tak Koledzy pytankami to i ja się dołączę ;)

Czy istnieje możliwość skalowania wideo po componencie, czy tylko po HDMI? Oczywiście w Ferdku 880 :grin:

Z gory dzieki za odp.

Pozdr
D.
 

dinderi

New member
ciupol napisał:
telewizor daewoo kineskopowy ale co to ma za znaczenie, bezpośrednio porównywałem mantę i fergusona na tym samym telewizorze, ten sam kabel i jakoś różnicy w jakości obrazu nie zauważyłem
Ma to pewne znacznie. Szczególnie jeśli chodzi o wielkość i jakość kineskopu :) Im mniejszy telewizor, tym różnice mniej widoczne :) Stąd moje zainteresowanie. Interesuje mnie jaki naprawdę jest ten Ferdek a nie miałem przyjemności mieć go w ręku :)
Forum to dobre źródło informacji, jeśli te informacje sa poparte technicznymi danymi. Bo samo stwierdzenie: "nie widze różnicy", niesie za sobą zbyt wiele dopuszczalnych wariantów i konfiguracji, by dać rzeczywisty obraz sytuacji. ;)
 

dinderi

New member
lovelypl napisał:
Wy to macie dobrze - działa wam Kinston 4G. A u mnie jak na złość nie działa :( Zakupiłem Kingston Datatraveler 4GB i nie łyka go wcale.
Poza tym zgłosiłem do poprawki błąd polegający na tym, że opcja "audio / cyfrowe wyjście audio" po wyłaczeniu ferdka zawsze ustawia sie na "tylko PCM" i nie słychać płyt nagranych w DTS dopóki nie przestawię na "wszystko".
Sprawdź, czy nie masz przypadkiem zainstalowanego U3 na penie. Jesli Pendrive ma zainstalowane U3, żaden odtwarzacz Ci takiego pena nie odczyta. musisz to odinstalować.
Co to jest U3 na Kingston DataTravel znajdziesz tu http://www.kingston.com/flash/u3center.asp
 
Ostatnia edycja:

xform

Member
Ferguson juz na swojej stronie umieścił folder D 880 (a sprawdzalem nie było go dość długo po premierze tego DVD) w dziale Download-Odtwarzacze DVD na razie pusty ale miejmy nadzieję, że jakiś poprawiony soft się pokaże niedługo :).
 
Do góry