DVB-T Warszawa

Bartek_M

New member
Witam serdecznie
mam pytanie odnośnie DVB-T w Warszawie tj. czy jest kanały nadawane mają EPG?
Ja niestety nie mogę nić złapać tj. kanały działają bez problemu ale nie ma żadnego EPG.
proszę o info czy to wina TV(firmware) czy samego systemu nadawania kanałów z multipleksów...

Z góry dziękuję B:)
 

boniewo

New member
TVP HD ?? jest czy nie ma ??

Podepnę się pod ten wątek, gdyż mam pytanie dot. nadawania testowych programów w Warszawie.
Posiadam dekoder cyfry+, na którym można odbierać cyfrowe kanały DVB-T i kilka dni temu zniknął mi z listy program TVP HD. Otrzymałem wyjaśnienie z cyfry, że TVP zaprzestała nadawać kanał HD (w ramach testu), czy to jest prawda? Nie można tego kanały oglądać na innych odbiornikach ??
 

salat

Member
Kanał TVP HD jest dalej nadawany. Tylko niestety przez środek ekranu przewija się pasek że jest to emisja testowa i jak chcesz ogladać bez paska to zgłoś się do operatora satelitarnego lub kablowego.
 

Armitage

New member
mam DTV-401T i TVP HD wogole nie jest odbierana od 17 czerwca przez ten dekoder.


Ps. cytat z innego forum: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=9&t=13&start=390



Od dziś (17.06.2009) została zmieniona zawartość multipleksu Emitela na kanały, które mają się pojawić w docelowym pierwszym multipleksie, czyli:
TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TVN, TV4 i Puls.

Na TVP1, TVP2 i TVN dodatkowo nadawana jest ścieżka AC3.Brak teletekstu na TVP INFO oraz oczywiście na TV Puls

Na wszystkich kanałach jest stały bitrate video 2,9 Mbit/s (oprócz TVP Info - 2,8 Mbit/s) MPEG4 -:)

Taki stan został zweryfikowany w Raszynie, PKiN, Śremie, Krakowie i Zielonej Górze.

Osoby które nie obierają ww kanałów muszą usunąć aktualną listę kanałów DVB-T i przeskanować kanał nadawczy ponownie.
 
Ostatnia edycja:

Dick45

New member
DVB-T w laptopie

Witam
Czy ktoś odbiera TV na laptopie ? Od jakiegoś czasu usiłuję zestroić jakikolwiek kanał na HP HDX 18 1180EW. Wynik 0 niezależnie czy używam media smart (hp) czy DVB Dream.Mieszkam w Warszawie na Ursynowie na 1 piętrze próbowałem na balkonie i w pokoju i nic.Antena z kompletu innej chyba się nie da podłączyć ze względu na gniazdko w laptopie.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu
Pozdrawiam
 

SQ5LNK

New member
Bartek_M napisał:
Witam serdecznie
mam pytanie odnośnie DVB-T w Warszawie tj. czy jest kanały nadawane mają EPG?
Ja niestety nie mogę nić złapać tj. kanały działają bez problemu ale nie ma żadnego EPG.
proszę o info czy to wina TV(firmware) czy samego systemu nadawania kanałów z multipleksów...

Z góry dziękuję B:)

Witam kolegow EPG bark w wawie txt na tvn tez nie dowiezli nie mowiac o tym ze specjalisci z emitela maja problem z ustawieniem prawidlowego czasu dla ramki zeby dekodery nie wyswietlaly blednego czasu a klienci sa zadowoleni ze godzina na dekoderze wyswietlana jest chyba z ksiezyca :D bo jak encoder jest w trybie sfn i synchronizowany jest ramka GPS to trzeba ustawic cos jeszcze ale kogo to obchodzi to nie lata 70 ze nadajniki byly wzorcami czestotliwosc nie jak ten zlom wloski FM owy...:p :confused:
 

bubon

New member
Jakie zmiany po 30 września 2009?

Witam,
czy ktoś z Was wie jakie zmiany pojawią się po zakończeniu testów?
Czy pojawią się nowe kanały?
Czy któryś z obecnych może będzie nadawany w HD?
Czy pojawi się EPG?
 

jurcz

New member
kowal801 napisał:
Zapewne tak będzie do 30 września , potem wszystko się zmieni, cierpliwości.;)

Taka optymistyczna wersja mogłaby sie stosować do jakiegoś obliczalnego kraju, gdzie plany się realizuje. U nas jest inaczej. Żadnych informacji, ogólne zamieszanie, nie wiadomo nawet, czy program rozwoju DVB-T się ostanie, czy raczej będzie się rozwijać DVB-S. Mamy 30 września, więc uprzejmie zapytuję, czy ktoś coś wie o przemianie emisji testowej DVB-T w oficjalną? W każdym razie EPG jak nie było tak nie ma, pani Streżyńska z UKE bezradnie rozkłada ręce wobec niespodziewanych nowych inicjatyw TVP i braku stanowiska KRRiTV. Trzeba się będzie więc cieszyć, jeśli jutro (1 paździenika) będzie jeszcze w ogóle nadawany jakiś sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, choćby bez EPG i teletekstu.
 

jurcz

New member
Sytuacja po zapowiadanym zakończeniu emisji testowej i przejściu na oficjalne nadawanie w Warszawie (Bemowo, antena skierowana na Janki), 1 października 2009, 3:15. Po krótkich perturbacjach przed północą, sygnał jest w dalszym ciągu emitowany. Zlikwidowano 3min opóźnienie wskazywanego czasu, ale za to jest opóźnienie 1godz. (!), które jednak można skorygować przez odpowiednie ustawienie w menu (rozdzielczość 1godz., należy ustawić GMT+2).

Zepsuł się przekaz TVN, który poprzednio był prawidłowy: fałszywie rozpoznawany format (4:3 zamiast prwidłowego 16:9), w efekcie obraz zwężony, czarne pasy po bokach - oczywiście można wymusić format 16:9 i wtedy obraz jest prawidłowy. Rozsynchronizowała się fonia z wizją - wizja opóźniona o c/a 5 sek.

Pozostałe stacje (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4, TV Puls) - wszystko w porządku.

W dalszym ciągu brak EPG. Brak też teletekstu na TVP Info i oczywiście na TV Puls.

Mniej szczęścia mają podobno mieszkańcy Krakowa i okolic:
satkurier.pl news 49728 koniec-testow-dvb-t-w-krakowie

PS.: Do powyższego adresu należy dodać z przodu "http: ", na końcu ".html" a spacje zastąpić ukośnikami. W dalszym ciągu nie mam prawa dodawania linków w postach, mimo, że już przekroczyłem magiczną liczbę 5 komentarzy.
 

bubon

New member
jurcz napisał:
Sytuacja po zapowiadanym zakończeniu emisji testowej i przejściu na oficjalne nadawanie w Warszawie (Bemowo, antena skierowana na Janki), 1 października 2009, 3:15. Po krótkich perturbacjach przed północą, sygnał jest w dalszym ciągu emitowany. Zlikwidowano 3min opóźnienie wskazywanego czasu, ale za to jest opóźnienie 1godz. (!), które jednak można skorygować przez odpowiednie ustawienie w menu (rozdzielczość 1godz., należy ustawić GMT+2).

Zepsuł się przekaz TVN, który poprzednio był prawidłowy: fałszywie rozpoznawany format (4:3 zamiast prwidłowego 16:9), w efekcie obraz zwężony, czarne pasy po bokach - oczywiście można wymusić format 16:9 i wtedy obraz jest prawidłowy. Rozsynchronizowała się fonia z wizją - wizja opóźniona o c/a 5 sek.

Pozostałe stacje (TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TV4, TV Puls) - wszystko w porządku.

W dalszym ciągu brak EPG. Brak też teletekstu na TVP Info i oczywiście na TV Puls.

Mniej szczęścia mają podobno mieszkańcy Krakowa i okolic:
satkurier.pl news 49728 koniec-testow-dvb-t-w-krakowie

PS.: Do powyższego adresu należy dodać z przodu "http: ", na końcu ".html" a spacje zastąpić ukośnikami. W dalszym ciągu nie mam prawa dodawania linków w postach, mimo, że już przekroczyłem magiczną liczbę 5 komentarzy.

U mnie (Warszawa) dziś rano (1 października) brak problemów z synchronizacją dźwięku.
Z multipleksu wyleciał Program 3 Polskiego Radia.
Innych różnić nie zaważyłem choć zaznaczam nie przyglądałem się dokładnie.
 
Do góry