Duży TV do salonu 75-85" z budżetem ok 10k

taxido0

New member
Dzień dobry,

Szukam TV 75"-85" w kwocie do 10000 zł. Aktualnie mam już kilkuletni 55" SD8505 który już ma prześwietlenia matrycy i jest trochę za mały.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Ok 35m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
Ok 4-5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Zazwyczaj 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
aktualny stoi, ale nowy może ewentualnie wisieć (szafka TV ma 165cm szerokości)

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Z prawej, od południa

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Sony SD8505 (zakrzywiony, VA, 100hz)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?***
Kablówka

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Raczej żadne, ewentualnie Amplituner w przyszłości

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?
3-6 h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matową (najlepiej VA, mam taką i sobię chwalę)

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
seriale i filmy (netflix), sport, AirPlay

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
nie jest to niezbędne, netflix, kodi

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Okazyjnie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorami, natomiast w dzień słońce nie może sprawiać że nic nie widać

17. Preferencje co do wielkości?
75"-85"

19. Preferencje co do marki?
Sony, Philips (dobre wsparcie producenta)

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
W okolicach 10k

Generalnie zastanawiam się nad:
- 75" w PHILIPS 75PUS8536/12 (Ambilight optycznie zrobi wrażenie większego ekranu, i cena TV jest bardzo atrakcyjna)
- Sony 85XH9505 (tutaj mam dobre doświadczenie z aktualnym Sony, i kilka 65XH9505 w biurze, a i oferty na 11 500 widzę).
Ale rozważę również inne propozycję.

Raczej 75 z Ambilight, lub 85 bez z bardzo dobrze działającym i aktualizowanym Androidem.

Zakup w tym roku (przed nowym ładem)

Pozdrawiam
 

mpDante

Member
Bez reklam
Android to padaka w porównaniu do szybkości i integracji z TV Tizena. Używałem wielu TV z androidem i każdy miał z nim większe lub mniejsze problemy. Jedyną zaletą androida jest możliwość instalowania śmieciowych apek.

Co do 9505 to najnowszy to XG9505 i zbiera bardzo dobre opinie nt. obrazu. Szkoda tylko, że przez powłokę poprawiającą kąty ma marny kontrast. Na pewno Sony lepiej ogarnia ruch od Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niezłe głupoty ktoś opowiada na temat Androida. Gra tak samo dobrze jak Tizen czy webOs.
Jeśli chcesz po taniości to LG 86 up8003
Masz go poniżej 7000 zł.

W klasie cenowej wybrałbym Sony 75 xh9505 za 10000 zł.
Masz telewizor z pełnym podświetleniem strefowym najwyższy model w tej klasie.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę, że za ok.10k można mieć minileda Samsunga QN85A lub nawet QN91, to rzeczywiście najwyższy model w tej klasie :D
 

taxido0

New member
@gittara

Odpowiadając dlaczego nie Tizen albo WebOS:
- Android ma lepsze wsparcie jeżeli chodzi o aplikację
- Android nawet na 5 letnim TV nadal mi odpowiada (może miewa przywieszki, ale minimalne)
- Tizen nie wspiera Kodi (o którym pisałem) i podejrzewam że ma mniejszą bazę aplikacji
- Przystawki zewnętrzne (i drugi pilot) jeżeli można mieć Androida w TV są bez sensu
- Mam preferencję co do Androida (nie oznacza to że jestem zawziętym przeciwnikiem Tizen czy innych systemów)


@mpDante wg strony sony:
xg9505 to model na 2019 rok
xh9505 to model na 2020 rok
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@gittara

Odpowiadając dlaczego nie Tizen albo WebOS:
- Android ma lepsze wsparcie jeżeli chodzi o aplikację
- Android nawet na 5 letnim TV nadal mi odpowiada (może miewa przywieszki, ale minimalne)
- Tizen nie wspiera Kodi (o którym pisałem) i podejrzewam że ma mniejszą bazę aplikacji
- Przystawki zewnętrzne (i drugi pilot) jeżeli można mieć Androida w TV są bez sensu
- Mam preferencję co do Androida (nie oznacza to że jestem zawziętym przeciwnikiem Tizen czy innych systemów)
Dzięki za info.Pytałem z ciekawości bo z Androidem na tv czy Web OS nie miałem do czynienia.A obecny Samsung którego mam od niedawna jest pierwszym tv z Tizenem
 

taxido0

New member
Ze względu na dotychczasowe dobre doświadczenia z Sony które pomimo lat działa dobrze i ma Androida, zdecydowanie pójdę w tym kierunku.
Bliższe mojemu sercu jest również 85 cali.

Dziś widziałem 85X95J naprzeciwko 85XH9086 I oprócz wykonania (szczotkowane aluminium, kontra zwykłe aluminium nie zauważyłem drastycznej różnicy w obrazie).

Porównywałem również 75XH95J do 75XH90J i tutaj różnica w obrazie była zdecydowanie bardziej zauważalna (tym bardziej w wykonaniu, plastik vs szczotkowane aluminium).

Generalnie patrząc na to że
XR-75X95J to koszt 10700 a 75XH9505 to 10 000, nie widzę w tym przypadku sensu zakupu starszego modelu

Ogólnie patrząc na to że:
85X95J - 14 500 (cena tutaj robi się***mocno zaporowa)
85XH9086 - mogę dostać mieszcząc się w budżecie 10k
85XH9505 to koszt 11 700

Tutaj rodzi się u mnie pytanie czy 85XH9505 jest warte dopłacenia 1,7tys względem 85XH9086, bo 85X95J jest zdecydowanie poza zasięgiem cenowym?
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
9505 ma 2x więcej stref wygaszania, chociaż teoretycznie gorszy kontrast. Poza tym, lepszy procesor, dodatkowe powłoki na ekranie i zauważalnie lepsze głośniki i bliżej mu do X95.

XH9096 można wyrwać w promce za 8999... a jeszcze niedawno były od ręki za 8699...
 

taxido0

New member
9505 ma 2x więcej stref wygaszania, chociaż teoretycznie gorszy kontrast. Poza tym, lepszy procesor, dodatkowe powłoki na ekranie i zauważalnie lepsze głośniki i bliżej mu do X95.

XH9096 można wyrwać w promce za 8999... a jeszcze niedawno były od ręki za 8699...

Przy cenie 9k bym się nawet nie zastanawiał… Ale teraz sytuacja jest jaka jest, a mam czas na zakup do końca roku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale 300 Cię robią przy 85" ?
Wkrótce po Nowym Roku ceny ruszą i tak do góry.
Więc specjalnie nie przepłacasz.
 
Do góry