Duże pomieszczenie, soczysty cichy dźwięk:)

grzesz2

New member
No to szacun za TV. Ja kino domowe mam w innym pomieszczeniu. Powyżej pisałem Ci o stereo w sypialni. Co do zadowolenia z dźwięku to mam nadzieję że jeszcze sporo się zmieni:)
HQ150, a co skłoniło cię do zakupu HK990 czy ta późniejsza zmiana stereo to będzie właśnie pod hk990. Pytam bo sam zamierzam kupić HK990 ale jeszcze się zastanawiam nad innymi opcjami.
 
D

Deleted member 121090

Guest
HQ150, a co skłoniło cię do zakupu HK990 czy ta późniejsza zmiana stereo to będzie właśnie pod hk990. Pytam bo sam zamierzam kupić HK990 ale jeszcze się zastanawiam nad innymi opcjami.
Miałem przyjemność posłuchać stare Infinity RSIIIb. Jak je usłyszałem, to sprzedałem moje poprzednie kolumny. A klasyczne Infinity potrzebują pieca. Stąd zakup HK990. Teraz ma już w stereo Infinity Kappa 8.2i. RSIIIb poszły jako przody do kina domowego. A Kappy zyskały dodatkowe wzmocnienie w postaci Pioneera Elite M-91, podłączonego w bi-ampingu wezspół w zespół z HK990. Współpraca się im układa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
a te wzmocnienie w postaci Pioneera było potrzebne, HK nie dał by rady?
HK990 radzi sobie z Kappami świetnie. Ale dodatkowe wzmocnienie jeszcze bardziej wzbogaciło dźwięk. Obecnie kolumny grają w pasywnym bi-ampingu poziomym.Gdzieś wyczytałem że w przypadku takiego połączenia:
- każdy ze wzmacniaczy jest obciążony zupełnie inną impendacją niż jeden wzmak, z tego względu maleją wartości prądów pobieranych ze wzmacniaczy poza pasmem roboczym,
-następuje zmniejszenie interakcji pomiędzy poszczególnymi częsciami składowymi pasma.
Do tego dochodzi kwestia możliwości wyboru róznych kabli do sekcji wysoko i nisko tonowej. Same plusy. I to słychać.
Wzmaki grają jakby swobodniej, jeszcze bardziej soczyście i z ogromną szczegółowością.
 

grzesz2

New member
cieszę sie twoim szczęściem też już chciałbym mieć to z głowy, no nic już od tego czytania głowa mnie boli. Chciałbym trafić w takie stereo żebym był zadowolony, cały czas rozważam wzmak do L890 ale jedyne wyjście to tylko odsłuch odsłuch i dobranie tego co mi będzie pasować tylko trudno biegać z wypożyczonym sprzętem do domu i sprawdzać jak to gra, a jak nie to kupię dobry piec i po prostu do niego dobiorę kolumny a swoje ewentualnie sprzedam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Ale ja wcale nie mam tego z głowy. Czym głębiej w las tym więcej drzew.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry