Dune HD TV-303D

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firma HDI Dune zaprezentowała player Dune HD TV-303D, oparty na procesorze Sigma Designs 8672/8673. Port HDMI w wersji 1.4a umożliwia odtwarzanie treści 3D w formatach MVC (Multiview Video Coding), SbS (Side by Side) i TaB (Top and Bottom).
Producent postanowił również podwoić ilość pamięci RAM w stosunku do poprzedniego modelu TV-301 - do 512 MB. Nowy odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC.
Dune HD TV-303D posiada kieszeń z funkcją hot-swap, ma czytnik kart pamięci SD/SDHC, dwa porty USB 2.0 i USB 3.0 Slave
Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), S/PDIF i port IR Extender, jest złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Działa jako NAS z dostępem przez protokoły UPnP, SMB i NFS. Opcjonalnie jest tuner DVB-T.
Cena 729 zł.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ta dunka ma może procesor poprawiający jakość obrazu?
W popcornie a400 sprawdza się idealnie - mkv720 wygląda tak jak na xtreamerze 1080.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ostrość, wyrazistość, lepsze przejścia tonalne, wyraźniejsze krawedzie, przyjemnie rozmyte piksele (brak pikseli w avikach 720p takich do 1,5 GB ). Wszystko to oglądane na panasoniku 65vt30 , kabel HDMI lind 2m za 120zl. I porównywane z xtreamerem sidewinder 1.
Obrazy ISO BD dużo nie są lepsze w porównaniu z xtreamerem, ale mkv i avi jest mega . przykladem może być avengers mkv 15gb i BD ISO 45gb w obrazie nie widzę prawie różnicy, jedynie przy dość intensywnym ruchu kamery w poziomie,krawędzie na BD ISO są bardziej ostre.
Żeby nie bylo na różowo, to muszę przyznać, ze oprogramowanie do bani, ale dla mnie najważniejsza jest jakość.

Poz dr.
 

Boguszch

New member
Witam wszystkich.

Obecnie odtwarzam filmy (głównie mkv) poprzez bezpośrednio podłączony dysk 1TB do telewizora Toshiba 42WL863.
W sumie jakoś ten układ funkcjonuje, poza tym że nie odtwarzam dźwięku Dts, obrazów płyt BluRay, a czasem TV potrafi się zrestartować przy próbie odpalenia jakiegoś filmu.
Moje pytanie jest takie:
Czy zyskam coś (poza odtwarzaniem Dts i obrazów płyt) na jakości obrazu kupując ten odtwarzacz ?
Rozumiem, że funkcjonalnoć będzie większa, ale czy coś jeszcze ? Głównie chodzi mi o jakość samego obrazu. Czy faktycznie sprzęt na Sigmie ma lepszy obraz od tego na Realtec-u ?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

budasty

New member
Hmm, na wyjściu av ponoć jest dostępny sygnał cyfrowy elektryczny, udało się komuś wykorzystać to wyjście? Rozumiem, że podłączając kabel av - mini jack a z drugiej strony mamy 3x chinch, na jednym z chinczow powinien być sygnał cyfrowy elektryczny, niestety próbowałem kazdej z koncówek i amplituner nic nie znajdował, (optyczne wyjscie działa bezproblemowo).
 

dunker

New member
Witam i mam pytanko. Na jakich zasadach dune odbiera pl programy czy to jest legalne ?.Mój kolega ma w niemczech to i chwali sobie tez bym chiał kupić takie coś ponieważ nie mieszkam w pl ,jakie są opłaty tego ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dune HD TV-303D nie odbiera programów, nie ma wbudowanego tunera. Być może któraś z aplikacji w Dune Store daje możliwość odbioru jakichś polskich programów streamowanych przez Internet...
 

dunker

New member
to jest to Abonament + odbiornik mają stronę swoją fb itd .Nie wiem czy jest to legalne ,ale jak widziałem obraz to hd żyleta był w programach z hd.Nagrywanie itd.Jest to jakas aplikacja wbudowana pewnie.
Słyszał ktoś coś o nich ??
 

poziomek1978

New member
Dołączę się do tematu.... Rozważam zakup tego playera i mam w związku z tym przedzakupowe pytania:

1. Czy wewnętrzny dysk 2.5" nie usmaży się w tym pudełku?
2. Jaki dysk kupić aby pożył długo i wydajnościowo nie był wąskim gardłem? Jakiś konkretny model możecie polecić w rozsądnej cenie?
3.W jednym z testów było zgłoszenie problemu z odtwarzaniem 4GB plików, Dune nie dawał rady. Coś więcej wiadomo?
4. I jak jest z Divxami? Taki sam problem jak w MED800x czy nie? Ktoś może sprawdzał?

Pozdrawiam
 

budasty

New member
"3.W jednym z testów było zgłoszenie problemu z odtwarzaniem 4GB plików, Dune nie dawał rady. Coś więcej wiadomo?"

Jakie to były pliki? 30 GB obraz iso z blueray czyta bez zarzutu, nie daje rady za to z flv - "unsuported format"
 
Do góry